BOMBA PANİĞİ

KARABÜK'TE TÜP YÜKLÜ ARAÇ, BOMBA PANİĞİNE NEDEN OLDU EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE 100 METRE UZAKLIKTA ÖĞRENCİ YURTLARINA YAK

Genel 02.05.2016, 01:40 02.05.2016, 01:40
18
BOMBA PANİĞİ
banner36
KARABÜK'TE TÜP YÜKLÜ ARAÇ, BOMBA PANİĞİNE NEDEN OLDU

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE 100 METRE UZAKLIKTA ÖĞRENCİ YURTLARINA YAKIN ALANDA PLAKASIZ VE İÇERİSİNDE TÜPLER OLAN ARAÇ BOMBA PANİĞİNE NEDEN OLDU

ARAÇ SAHİBİNİN GELMESİ İLE HERKES RAHAT BİR NEFES ALIRKEN, ŞAHIS POLİSLERDEN DEFALARCA ÖZÜR DİLEDİ

TÜPCÜ

Karabük’te Emniyet Müdürlüğü’ne 100 metre uzaklıkta olan ve üniversite öğrenci yurtlarına yakın bir alanda, plakasız ve içerisinde tüpler olan otomobil paniğe neden oldu.

Üniversite Mahallesi Ali İrfan Büyükbaş Caddesi üzerinde polis ekipleri, yol kenarında plakasız ve camları filmli bir araçtan şüphelendi. Aracı kontrol eden ekipler, arka koltukta mutfak ve piknik tüpü olduğunu tespit etti. Ekipler bunun üzerine çevre güvenliği alarak yolu trafiğe kapattı.

Olay yerine gelen bomba imha uzmanının incelemesi sonrası fünye ile patlatılmak üzere hazırlık yaptığı sırada Mustafa Tutmaz isimli şahıs aracın kendine ait olduğunu söyledi. Polislerle birlikte aracın yanına giden Tutmaz, aracın kapılarını ve kaputunu açtı.

Polislere 'ben tüpçüyüm' diyerek özür dileyen Mustafa Tutmaz’a polisler tepki gösterdi. Aracın bagajında da iki tüpten birinin LPG cihazına bağlı olduğu tespit edildi. Aracın trafikten men edildiği ve çekme belgeleri ile muayeneye getirilmek üzere otoparktan çıkarıldığı tespit edildi.

Otomobil sürücüsü Mustafa Tutmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada ise, "Abim tüp nakliyesi yapıyor. Aracı yarın sabah muayeneye getirecektim. Burada yeğenim vardı, onun yanına gelmiştim. Tüm emniyetten ve halktan özür diliyorum" dedi.

Otomobil trafik ekipleri tarafından işlem yapılarak, bağlandıktan sonra çekici ile otoparka çekildi.

Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39