BAŞKAN KÖSE'DEN 3 NİSAN MESAJI

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Karabük'ün kuruluşunun

Genel 03.04.2020, 13:23 03.04.2020, 13:23
43
BAŞKAN KÖSE'DEN 3 NİSAN MESAJI
banner36
Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Karabük'ün kuruluşunun 83. yıl dönümünü kutlamak için bir mesaj yayınladı.

Başkan Köse mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Cumhuriyet dönemi şehri olan Karabük, sanayileşmeyi simgeleyen bir kenttir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından projelendirilip, dönemin Başvekili İsmet İnönü tarafından ülkemizin ilk entegre demir-çelik tesisi Kardemir'in 3 Nisan 1937 tarihinde temelleri atılmıştır.

83 yıldır gururlandığımız Karabük Demir Çelik Fabrikaları, Ülkemizin değişik yerlerinde birçok tesisin kurulmasına öncülük etmiş ve "Fabrikalar Yapan Fabrika" unvanı ile Türkiye’ deki sanayi hareketine öncülük etmiş ve etmeye de devam etmektedir. İlimizin kalkınmasında Kardemir'in, ülkemizin kalkınmasında da emek kenti olarak anılan Karabük'ün çok büyük rolü vardır.

Karabük’ün en büyük ilçesi Safranbolu olarak biz de ilçemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz ve elimizden geldiğince her platformda tanıtıyoruz.

Bu sebeple Karabük'te Demir Çelik Fabrikalarının temellerinin atılması ve Karabük’ün kurulmasında emekleri geçen başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dönemin devlet adamlarını ve emeği geçen herkesi saygı ve rahmetle anıyor, Karabük’ün kuruluşunun 83. yılını en samimi dileklerimle kutluyorum."

Yorumlar (0)
banner11
banner12
2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74