BAKAN YARDIMCISI CEYLAN DÜNYA AKILLI ŞEHİRLER ZİRVESİN'DE

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’ne katıldı.

banner73
Genel 14.12.2017, 13:13 14.12.2017, 13:13
7
BAKAN YARDIMCISI CEYLAN DÜNYA AKILLI ŞEHİRLER ZİRVESİN'DE
banner36
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’ne katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Ankara’da gerçekleştirilen Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’nde Türkiye’nin Akıllı Şehirler projelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “Ekonomik kalkınma için akıllı ve sürdürülebilir şehirler” sloganıyla düzenlenen zirvede teknolojinin imkanlarıyla geliştirilen şehirlerin önemine vurgu yapan Bakan Yardımcısı Ceylan, “Dünyada giderek artan nüfus ve hızla artan kentleşme karşısında, şehirlerimizi yaşanabilir kılmanın yolu Akıllı Şehirleri kurmaktan geçmektedir” dedi.

Türkiye’nin şehirleşme oranının dünya ortalamasının üzerinde olduğunu kaydeden Bakan Yardımcısı Ceylan, bu durumun tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de önlem alınması gereken konular arasında olduğuna dikkat çekti.

Ceylan, “Birçok dünya ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de tedbir alınmazsa birçok şehrimizde gelecekte içme suyu sıkıntısı, trafik sıkışıklığı, hava kalitesi sorunları, çevre kirliliği, otopark eksikliği, yeşil alan yetersizliği, depreme dayanıksız konutlar vb. gibi birçok sorunla daha yoğun karşı karşıya kalmak zorunda kalabiliriz.

Onun için şimdiden tedbir almak, bu alanda yeni stratejiler ortaya koymak durumundayız. Bu demektir ki yeni bir şehirleşme vizyonuna ve yenilikçi teknolojilerin getirdiği yeni imkanlardan yararlanmaya ihtiyacımız var. Şehirleşmede bu yeni vizyonun adı Akıllı Şehirlerdir.” diye konuştu.
Yorumlar (0)
17
açık
banner23
banner17
banner18
banner39