BABA OĞUL SINAVA GİRDİLER

OĞLUNA DESTEK OLMAK İÇİN SINAVA GİRDİ BİR GRUP ÖĞRENCİ, SINAV ÇIKIŞI ÜNİVERSİTE ADAYLARINDAN KÖY OKULLARINA ULAŞTIR

Genel 13.03.2016, 17:01 13.03.2016, 17:01
15
BABA OĞUL SINAVA GİRDİLER
banner36
OĞLUNA DESTEK OLMAK İÇİN SINAVA GİRDİ

BİR GRUP ÖĞRENCİ, SINAV ÇIKIŞI ÜNİVERSİTE ADAYLARINDAN KÖY OKULLARINA ULAŞTIRILMAK ÜZERE SINAVDA KULLANILAN KALEM, SİLGİ VE KALEMTRAŞLARI TOPLADI

BABA OĞUL

Karabük’te bir baba, oğluna destek olmak için Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girdi.
YGS, 2 saat 40 dakikalık maratonun ardından sona erdi. 2 milyon 178 bin 563 adayın ter döktüğü sınav Türkçe, temel matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler olmak üzere 4 farklı bölümden oluştu.

Toplam 160 sorunun sorulduğu sınavda 160 dakika boyunca öğrenciler, soruları doğru bir şekilde cevaplamaya çalıştı. Sınava giren adaylar hedefledikleri üniversiteye girmek için içeride yoğun çaba gösterirken, yakınları da dışarıda Kuran-ı Kerim okuyarak dua etti.

OĞLU İLE BİRLİKTE SINAVA GİRDİ

YGS maratonu Karabük’te ilginç görüntüleri ortaya çıkardı. Tahsin Kartal alı vatandaş, hem YGS’ye giren oğlu Ebubekir Kartal’a destek olmak için hem de kendini ölçmek sınava girdi. Tahsin Kartal, oğluyla birlikte sınava girmekten gurur duyduğunu ve ona destek olmak için sınava girdiğini söyledi. Hamile bir bayanın ise sınav girmesi ise dikkat çekti.

Sınava dakikalar kala geç kalanlar ise sınava girecekleri binalara yetişmek için adeta koşu maratonuna girdi. Sınava girecek olan öğrenciler, beraberinde getirdikleri eşyaları üniversite kantinine bıraktı. Simit ve bohçaların satıldığı tezgahların telefon ve cüzdanlarla dolması gözlerden kaçmadı.

köy okullarına yardımKÖY OKULLARI İÇİN KALEMLERİ TOPLADILAR

YGS’nin yapıldığı Karabük Üniversitesi’nde, 2 saat 40 dakikalık maratonun ardından ise Gençlik Merkezi öğrencileri tarafından köy okullarında okuyan çocuklar için kalem kampanyası yapıldı.

Öğrenciler sınavdan çıkan üniversite adaylarından köy okullarında öğrenim gören çocuklara ulaştırılmak üzere sınavda kullanılan kalem, silgi ve kalemtraşları topladı.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39