ALTINÖZ, 'SORUN ÇÖZÜLDÜ, CEZAYİRLİLER GİDİYOR'

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, Dışişleri

Genel 02.04.2020, 16:09 02.04.2020, 16:09
40
ALTINÖZ, 'SORUN ÇÖZÜLDÜ, CEZAYİRLİLER GİDİYOR'
banner36
AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ile görüştü.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Altınöz “Dışişleri Bakan Yardımcımız ile bugün bir görüşme yaptım. Sayın Bakan Yardımcımız, Karabük’te misafir edilen Cezayir, Tunus ve Ürdünlülerin yarından itibaren ülkelerine gönderileceğini belirtti. Yarın ilk kafile üç uçakla ülkelerine gönderilecek ve geri kalanlarda kısa bir süre zarfında uçaklarla ülkelerine tahliye edilecekler.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cezayir Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşme sonrası problemin çözüldüğünü ifade eden Altınöz “Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı görüşmeler ile sorun çözüldü. Tabi bu sorunun çözümlenmesinde Milletvekillerimiz Sayın Niyazi Güneş ile Cumhur Ünal’ın Dışişleri, İçişleri ve Sağlık Bakanlıkları ile yaptıkları görüşmeler çok önem arz etmiştir.

Yine bölgemizin değerleri olan Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi sayın Mehmet Ali Şahin’in ve Partimizin Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Sayın Mehmet Ceylan’ın girişimleri de Kuzey Afrika kökenli Bin 704 misafirimizin kısa sürede geri gönderilmesinde önemli bir faktör olmuştur. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Karabüklüleri tedirgin eden bu sorunun giderilmesinde emeği geçenlere Karabüklü hemşerilerimiz adına teşekkür ederim.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Altınöz, tüm insanlığın küresel bir salgın imtihanından geçtiğini ve birlikte bu kötü günlerin aşılacağını dile getirerek şunları ifade etti;

“Tüm Dünya’da insanlık bir virüs ile savaş veriyor. Bu savaşın kazanılması için birliktelik şart. Ülkemizde bu birlikteliğin en doruk noktalarda olduğunu gözlemliyoruz. İlimizde de bu birliktelik bozulmamalı. Hiç kimse mücadele çalışmalarının dışında kendini görmesin. Tüm motivasyonumuzu mücadeledeki birlikteliğimize yoğunlaştırmalıyız. Koronavirüs ile ilgili uygulanan tedbirlerde ve mücadelede farklı sesler, farklı yorumlamalar şimdi bize hiçbir şey kazandırmaz. Lütfen hepimiz sağduyulu olalım ve birlikteliğimizi daha da güçlendirelim.”
Yorumlar (0)
21
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74