AK PARTİ'DEN 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLAMASI

AK Parti Karabük İl Kadın Kolları 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü dolayısıyla parti binası önünde Karabük üniversitesinde çeşitli ülkeler

Genel 11.12.2018, 10:22 11.12.2018, 10:22
23
AK PARTİ'DEN 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLAMASI
banner36

AK Parti Karabük İl Kadın Kolları 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü dolayısıyla parti binası önünde Karabük üniversitesinde çeşitli ülkelerden gelen öğrenciler ile birlikte basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasında konuşan AK Parti Karabük İl Kadın Kolları Başkanı Saime Öksüzoğlu, “ İnsanlık ailesinin bütün üyelerinde bulunan haysiyetin ve bunların eşit ve devir kabul etmez haklarının tanınması hususunun, hürriyetin, adaletin ve dünya barışının temeli olmasına, insan haklarının tanınmaması ve hor görülmesinin insanlık vicdanını isyana sevkeden vahşiliklere sebep olmuş bulunmasına dehşetten ve yoksulluktan kurtulmuş insanların içinde söz ve inanma hürriyetlerine sahip olacakları bir dünyanın kurulması en yüksek amaçları olarak ilan edilmiş bulunmasına, uluslararasında dostça ilişkiler geliştirilmesini teşvik etmenin esaslı bir zaruret olmasına, Birleşmiş Milletler haklarının, Antlaşmada, insanın ana haklarına, insan şahsının haysiyet ve değerine erkek ve kadınların eşitliğine olan imanlarını bir kere daha ilan etmiş olmalarına ve sosyal ilerlemeyi kolaylaştırmaya daha geniş bir hürriyet içerisinde daha iyi hayat şartları kurmaya karar verdiklerini beyan etmiş bulunmalarına, üye devletlerin Birleşmiş Milletler teşkilatı ile işbirliği ederek insan haklarına ve ana hürriyetlerine bütün dünyada gerçekten saygı gösterilmesinin teminini taahhüt etmiş olmalarına, bu haklar ve hürriyetlerin herkesçe aynı şekilde anlaşılmasının yukarıdaki taahhüdün yerine getirilmesi için son derece önemli bulunmasına göre, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, insanlık topluluğunun bütün fertleriyle uzuvlarının bu beyannameyi daima gözönünde tutarak öğretim ve eğitim yoluyla bu hakları ve hürriyetlere saygıyı tedbirlerle gerek bizzat üye devletler ahalisi gerekse bu devletlerin idaresi altındaki ülkeler ahalisi arasında bu hakların dünyaca fiilen tanınmasını ve tatbik edilmesini sağlamaya gayret etmeleri amacıyla bütün halklar ve milletler için ulaşılacak ortak ideal olarak işbu hakları evrensel beyannamesi’ni ilan eder.” dedi.

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla basına yaptığı açıklamada, “Temel insan haklarını yaşayamadığımız bir gündeyiz. Milyonlarca insanın açlık sefalet içeresinde yaşadığı, bu karşın da bir kesimini refah içerisinde yaşadığı, çocukların tecavüze uğradığı insanların yaşam haklarının ellerinden alındığı bir dönemde yaşıyoruz. Değişik ülkelerden gelen kardeşlerimiz temel insan haklarını feryat ediyorlar, inşallah bu feryadımıza tüm insanlık duyarlı olur, bundan sonra tüm insanlar kardeşçe dostça yaşarlar tek umudumuz budur. Barış huzur ve güvenlik içerisinde her insanın tok olduğu bir dünya temennisi ile hepinize saygılar sunuyorum. "dedi.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Saime Öksüzoğlu, AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, AK Parti Karabük teşkilatı ve öğrenciler “Dünya Beşten Büyüktür” mesajı verdi.

Yorumlar (0)
15
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74