AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİL UYSAL'DAN 10 KASIM MESAJI

AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, 10 Kasım Gazi Mustaf

banner73
Genel 09.11.2017, 15:23 09.11.2017, 15:23
24
AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİL UYSAL'DAN 10 KASIM MESAJI
banner36

AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Milletvekili Uysal yayımladığı mesajda; “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 79'inci yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözüyle, Cumhuriyetimizin sonsuza dek yaşatılması konusunda milletimize olan güven ve inancını ifade etmiştir.

İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir. 

Cumhuriyetimizin 100. yılında bugünkünden çok daha güçlü, çok daha itibarlı, çok daha demokratik, çok daha müreffeh bir Türkiye olacaktır. Bu bilinçle bizler gelecek hedeflerimize emin adımlarla ilerlerken, birlik ve beraberlikte ısrarcı olmaya devam edecek, özgürlüklerden asla taviz vermeden barış ve huzur içinde Türkiye'yi büyütmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz. 

Bu düşüncelerle,  vefatının 79. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi de şükranla anıyorum.” dedi.
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74