150 YATAKLI EK HASTANE YAPILACAK

Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yatak kapasitesini artırmak amacıyla yapılması planlanan 3 yıldır gündemde olan 15

banner73
Genel 24.03.2018, 13:35 24.03.2018, 13:35
19
150 YATAKLI EK HASTANE YAPILACAK
banner36

Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yatak kapasitesini artırmak amacıyla yapılması planlanan 3 yıldır gündemde olan 150 yataklı revize blok yapımı için uygulama projesi hazırlandığı bildirildi.

150 yataklı revize blok yapımı için AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan, Karabük Belediyesi İmar Müdürü Hasan Tahsin Yakut, Yüksek Mimarlar Perin Öztürker ve Ebru Altay, İl Sağlık Müdürlüğü ile Hastane Yöneticileri bir araya gelerek, yerinde inceleme de bulundu.

Yaklaşık 3 yıldır arsa sorunu ile gündemde olan Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi 150 Yataklı Revize Blok Yapım işinin uygulama projesinin yapılması için bir araya gelindiğini ifade eden Milletvekili Uysal, “Ek binanın bugüne kadar gecikmesinin sebebi arsa problemiydi. KARDEMİR AŞ.’ye ait özel orman alanı ve orman arazisi. Şu an için her iki orman sahası için de işlemler tamamlanmış ve arsa sorunu çözümlenmiştir. KARDEMİR AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz ve Yönetim Kurulu üyelerine arsa sorunun çözümü noktasında gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Arsa sorunun çözülmesiyle birlikte ek binanın uygulama projesinin yapılması konusunda, KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi mevcut binamızın uyguma projesini yapan bir mimarlık şirketini Sağlık Bakanlığımız yetkilendirildi. Ek hastane binasında hangi ünitelerin bulunması gerektiği hususunda ihtiyaçlar belirlenmiş ve detaylar üzerinde çalışılmaya devam edilmektedir. Bugün arkadaşlarımız ile birlikte bir toplantı yaptık. Yetkili firmadan gelen mimarlar bir araya gelerek taleplerimizi ilettik. Özellikle yeni yapılacak binanın otopark sorununa da çözüm olması yönüne ayrıca dikkat çektik” dedi.

AK Parti iktidarıyla birlikte sağlık sektöründeki kaos ve başıbozukluğun sona erdiğini de kaydeden Uysal, “ Artık bundan sonra gelişim ve kalitenin artırılması yönünde çalışılıyor. Karabük’te de vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanması için il Sağlık Müdürlüğümüz ve Hastane Yöneticilerimiz gayretli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi de bölgemize hizmet veren 7 yıldızlı otele denk bir hastane konumundadır. Gerek hizmet binaları, gerek tıbbi cihazları ve gerekse personel yönünden ilimizi devamlı destekleyen son olarak da 150 yataklı revize blok yapım işini 2018 yatırım planına alınmasını sağlayan Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan’a şükranlarımı sunuyorum. Bu yatırımların Karabük’ümüze kazandırılmasında emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ediyorum. Yapılacak olan ek binamızın şimdiden ülkemize, bölgemize ve Karabüklü hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum'. İfadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
3
açık
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74