115. MAHALLE PARKI AÇILDI

Karabük Belediyesi tarafından tamamlanan 115. parkın açılışı, Karabük Mahallesi Pala Dede Caddesi Aytekin Sitesi yanında düzenlenen tören ile gerçe

Genel 22.11.2018, 10:21 22.11.2018, 10:21
26
115. MAHALLE PARKI AÇILDI
banner36

Karabük Belediyesi tarafından tamamlanan 115. parkın açılışı, Karabük Mahallesi Pala Dede Caddesi Aytekin Sitesi yanında düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.

Karabük Mahallesi’ndeki park açılış törenine Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, meclis üyeleri, daire müdürleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi konuşma gerçekleştiren Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "Karabük'ün hikâyesi 1938'de başlar ama Karabük'e hizmetlerin gelişi, yapmış olduğumuz çalışmalarla 2009'da başlar. "Karabük'te siz ne yaptınız?" dediğiniz de kısaca şunları söyleyebilirim; Karabük'ün baştan yazılan hikâyesin de öncelikle TOKİ evlerinin olduğu yerdeki mezbahane ve kömür depoları vardı.

Kömür depoları tekrardan Karabük merkezine yapıldı ve orada kentsel dönüşüm başladı. Kentsel dönüşümle birlikte dolmuş durakları, alt geçit, meydan yapıldı. Meydanın karşısına kütüphane yapıldı ve oradan Yenişehir'e yürüyen merdivenler ile çıkıldı. 200 Evler, Esentepe ve Yeşil Mahalle köprüler ile bağlandı. Yine Kartaltepe, Yenişehir köprü ile bağlandı. 200 Evler'de Ticaret Merkezi kuruldu, yine yanında kapalı otopark ve pazar yeri kuruldu. Halim Deresi'nin yapılmasıyla beraber Aydınlıkevler Mahallesinde farklı bir canlılık başladı ki Karabük'ün en modern mahallelerinden birisi ortaya çıktı.

Aynı şekilde 200 Evler ile terminale bir bulvar daha yapıldı. Bu bulvar hastaneye ulaşımı kolaylaştırdı ve en fazla kullanılan yollardan birisi haline geldi. Karabük'e doğalgaz 4 yılda dağıtıldı. Yalnız Halim Deresine dağıtılan doğalgaz borusunun deplasesi için Kargaz'a 800 bin lira para ödendi. Karabük'ün en büyük mahalleleri olan Yeni Mahalle, Atatürk Mahallesi, Kartaltepe, Yenişehir, Namık Kemal Mahallesi, Yeşil Mahalle ve Kurtuluş Mahallesinin tamamının su tesisatı değişti. Bunların hepsi milyonlarca liralık para. Geldik 500 Evlere. 500 Evler ile Safranbolu'yu birbirine bağlayan çok güzel bir çelik köprü yaptık. Şuan da altına muazzam bir spor vadisi yapıyoruz.

Hizmetlerimize devam ediyoruz. Yakında çok güzel bir düğün salonu açılışı yapacağız ki çok uygun fiyatlara düğün yapılacak bir yer olacak. Yine çarşı merkezde muazzam bir Emekli Evi yapılıyor. "Bunlar seçim yatırımı mı?" diyebilirsiniz. Bizim yapmış olduğumuz her hizmet zaten seçim yatırımıdır. Hiç fark etmez, isteyen istediği gibi konuşsun. Bu güne kadar meydan tartışması bitmemişti ağaç istiyorlardı, oturacak bir yer istiyorlardı yakında fidanlığın olduğu 20 dönümlük alan piknik alanı olarak düzenlenecek. Seçimlerden önce inşallah bitecek.

2009'dan günümüze yapmış olduğumuz hizmetlerin çoğunu biz unutuyoruz. Geçmiş dönemlere ait hizmetlerden bir tanesini burada sayabiliyorsanız, söyleyebiliyorsanız buyurun söyleyin. Biz yalnız Karabük için çalıştık. Şimdi geldik çevre ve hava kirliliklerine. Marzinc delilen bir olay vardı. Biz bu olayı istediğimiz ölçülere taşıdık. 500 bin ton cürufunu Karabük'ün dışına naklettirdik.

Her ay muntazam bir şekilde bir Ak Partili, bir MHP'li ve Belediyenin sekretaryası olarak fabrikayı denetime gidiyor. Fabrikanın bir tek su arıtma sıkıntısı kalmıştı. Bu sıkıntıyı da fabrika yılsonuna kadar giderecek. Bununda maliyeti bugünkü parayla 60 trilyon lira. Fabrikaya yaptırmış olduğumuz yaptırımların toplam değeri 180 trilyon lira.

Sıra geldi Demir Çelik'e. Demir Çelik bir tane mahalleyi unutuyor, hemen yanına cüruf döküyor. Hemen yanında cüruf kırıyor. Dedik ki bu cürufu burada kıramazsın. Hava kirliliğini yılsonuna kadar bitireceklerine dair bize taahhütleri var. Ayrıca dağlara taşlara sermiş oldukları cürufları rehabilite edip en az 1 milyon ağaç dikecek. Biraz evvel muhtarım bir söz söyledi "tınlamıyor" dedi.

Şükürler olsun söylediğim sözün üzerine Karabük'te beni tınlamayacak adam göremiyorum. Demir Çelik'inde nasıl beni tınladığını hep beraber göreceksiniz. Onlar Demir Çelik'i nasıl olsa kapatamaz diye düşünüyor. Demir Çelik'i kapatamam ama hepinizi yapmamış olduğunuz işlerden mahkûm ederim. Her birine dava açtım, bireysel olarak davalarım devam ediyor. Bu söylemiş olduklarımı ne zaman demir çelik yaparsa o zaman davamızdan vazgeçeriz. Şuna inanın yıl sonunda Karabük'te pırıl pırıl bir hava olacak. Biz bu mahallelerin her türlü problemine el atmışsak okuluna da, çevre temizliliğine de, Demir Çelik'ine de el atacağız. Bunlar bizim sözümüz.

Bu açmış olduğumuz 115'inci park. Karabük'te muazzam bir yeşil kuşak ortaya çıkarttık. İnşallah bu parklar 116, 117 diye devam edecek. Yılsonuna kadar sizlere vermiş olduğum taahhütlerin hepsi yerine gelecek.

Karabük Belediyesi kasasına dışarıdan el sokturmamış, rüşveti sokturmamış Türkiye'nin en zengin Belediyesidir. Yapmış olduğu mülkleri çok yakında pankartla açacağım. Karabük Belediyesi dönemimde 300 trilyona yakın mülk edindi. Bir kuruş borcumuz olmadığı gibi sizlerden topladığı her lirayı ayrıntılı düşünerek harcadık ve Karabük'ü Türkiye'nin en rahat belediyesi haline getirdik. Bu hususta çok titiz çalışan tüm belediye personeline ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Açacağımız bu park 115'inci park. Karabük'te bu parkların bile başlı başına bir hikâyesi oluştu. 23 tane Sosyal Yaşam Merkezimiz oluştu ve bu merkezlerde kurslarımız devam ediyor.
Bu parkın yapımında emeği geçen tüm personele ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Parkımızın mahallemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlarım” dedi.
Yapılan konuşmaların ve duanın ardından Karabük Mahallesi Pala Dede Caddesi parkının açılışı gerçekleştirildi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74