GELENEKSEL 5. EFLANİ ŞENLİĞİ

Karabük’ün Eflani ilçesinde Geleneksel 5. Eflani Doğa ve Kültür Şenliği yapıldı  

banner73
Eflani 07.07.2013, 15:14 07.07.2013, 15:14
25
GELENEKSEL 5. EFLANİ ŞENLİĞİ
banner36

Karabük’ün Eflani ilçesinde Geleneksel 5. Eflani Doğa ve Kültür Şenliği yapıldı


 

eflani-festival

Eflani Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl yapılan 5. Eflani Doğa ve Kültür Şenliği AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Karabük Valisi İzzettin Küçük, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, kaymakamlar, belediye başkanları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında Karabük Üniversitesi (KBÜ) Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu tabela açılış töreni yapıldı. Bugün burada önemli bir adım attıklarını belirten Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, “Geleceğe dair planların yapıldığı 2. adımı bugün gerçekleştirmekteyiz. 1. adım ise Yüksek Öğretim Kurulu tarafından Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu’nun açılmasına karar verilmesidir. Atılan bu büyük adımlarla ne kadar güzel bir başarıya imza attığımızın farkındayız. Bu tabelanın rengi solmadan burada eğitime başlanacak olmasını temenni ederek, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

Bir başarıya daha imza atıldığını belirten Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal da, “Karabük şehrinde omuz omuza verildiği zaman neler başarıla bilineceğini bir kez daha ortaya koyduk. Avrupa İş Konseyi Socrates Komitesi tarafından Üniversitemize ‘En İyi Üniversite’ ve bana da takdim edilen ‘Yılın En İyi Rektörü’ ödülü aslında benim değil benimle beraber bizlerden desteğini esirgemeyen siz değerli Karabük halkınındır. 5 yılda Karabük Üniversitesi’ni bir dünya üniversitesi haline getirdiysek, inşallah Eflani Belediye Başkanı İbrahim Bey’in de belirttiği gibi bu tabelanın rengini soldurmadan Eflani’ye 2014-2015 eğitim öğretim yılında öğrenci alımını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

20130706AW000532_03Karabük Valisi İzzettin Küçük ise, “Eflani’miz çok uzun süredir beklemiş olduğu Meslek Yüksekokulu’na bugün bu tabelanın açılışının gerçekleştirilmesiyle kavuştu. Buralara gelmek elbette büyük emek istedi ve bizler siz Değerli Halkımızla birlikte güzel bir başarıya imza attık. Bundan sonra Eflani’nin önü çok parlak olacak, aydınlık geleceğin gençleri Eflani’de eğitimine devam edecektir. Ben hayırlı olmasını temenni ederek saygılarımı sunarım” dedi.


Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu’nun Eflani çevresinin değişmesine önemli katkılar sağlayacağını vurgulayan AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ise, şunları söyledi.


“Daha önce Mili Eğitim Bakanlığına bağlı olan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’na (YİBO) ait olan bu bina artık YİBO’nun değil Karabük Üniversitesi’nindir. Aynı zamanda da siz Saygıdeğer halkımızın ve evlatlarımızındır. Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu Eflani’nin bir avantajıdır. Kalkınma iki kanatlı bir kuş gibidir. Maddi yönü bir kanadı, manevi yönü ise diğer kanadında can bulmaktadır. Maddiyatı maneviyatla desteklemezseniz kalkınmayı gerçekleştiremezsiniz. Biz bugün burada her ikisinde örneğini görmekteyiz ben Meslek Yüksekokulumuzun hayırlı olmasını temenni ederek, emeği geçen herkese saygılarımı sunarım.”

Açılış konuşmalarının ardından Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Vali İzzettin Küçük ve Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Üniversitesi Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu tabelasının kurdelesini keserek açılışı gerçekleştirdiler.

Buradaki açılışın ardından Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Milletvekili Osman Kahveci, Vali İzzettin Küçük ve Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal ve beraberindeki protokol üyeleri Eflani Yeni Camisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74