EFLANİ'DE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, ilçede yatırımların devam ettiğini söyledi.  

banner73
Eflani 15.02.2013, 00:28 15.02.2013, 00:28
18
EFLANİ'DE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR
banner36
Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, ilçede yatırımların devam ettiğini söyledi.

 

20130214AW000573_01Karabük’ün Eflani ilçesi Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Eflani’nin kalkınması için çalışmaların sürdüğünü belirterek, öncelikle hedeflerinin göçü durdurmak ve hatta tersine döndürmek olduğunu kaydetti.

İlçeye Hayvancılık Meslek Yüksekokulu’nun kurulacağını kaydeden Başkan Ertuğrul, “Eflani’nin gelişmesi anlamında belediyenin yapması gereken rutin yatırımlar var bunları yapıyoruz. Bunları dışında kendimize misyon edindiğimiz yatırımlar var. Göçü durdurmak, tersini çevirmek için istihdam oluşturacak tedbirler yapmak istiyoruz. Buraya yatırım yapacak yatırımcıların önünü açmak istiyoruz. Bu konuda ciddi bir tarım yatırımı var. Şişe Cam’ın bir yatırımı var, şuanda yatırımlar devam ediyor. Cam hammaddesi üretilerek Polatlı’daki fabrikaya götürülecek. Bundan nakliyeci esnafımız istifade edecek. Hayvancılık Meslek Yüksekokulu açılacak. Bunun da alt yapısı hazır, YİBO’nun 105 dönüm arazisi Karabük Üniversitesi’ne devredilecek. Bu konuda biz girişimlerimizi sürdürüyoruz. Bu yatırımların hepsini biz takip ediyoruz. İlçemizde hastane inşaatı devam ediyor, kapalı spor salonu inşaatı devam ediyor. Belediye olarak 70 yataklı sosyal tesis inşaatımız devam ediyor, en geç iki yıl içerisinde burayı hizmete açmak istiyoruz. Tarihi tescilli Taş Han’ın kamulaştırılması yapılmıştı, restorasyona konulan projesi Anıtlar Kurulu’ndan geçti. BAKKA’dan ödenek alabildiğimiz taktirde, olmazsa Valimizin desteğiyle İl Özel İdaresi’nden alacağımız destekle Taş Han’ını gelecek kuşaklara bırakmak çalışacağız” dedi.

İlçede yaşanan yangın olayı ile ilgili vatandaşların boş evlere yerleştirildiğini belirten Başkan Ertuğrul, “Yangın ihbarını alır almaz biz üç araçla müdahale ettik. Şiddete rüzgara rağmen yangın kontrol altına alındı. Devletin bütün birimleri olay yerine intikal ettiler. Köyde boş olan yerlere vatandaşlarımız yerleştirildi. Buradaki sosyal hizmetler fonundan gerekli yardımlar yapıldı. AFAD gerekli hasar tespiti yapıyor. Hasar tespiti bittikten sonra vatandaşların yanan evleri tekrar yapılacak. Mağdur olan vatandaşımız yok.” diye konuştu.
Yorumlar (0)
6
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74