REKTÖR POLAT'A YÖK'TEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Cumhurbaşkanımız tarafından Anayasamızın 130'uncu ve 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü maddele

banner108
Alt Manşet 20.03.2015, 21:06 20.03.2015, 21:06
57
REKTÖR POLAT'A YÖK'TEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
banner36

Cumhurbaşkanımız tarafından Anayasamızın 130'uncu ve 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulu'nun önerdiği adaylar arasından; Üniversitemiz Rektörlüğüne seçilen Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat’a ilk hayırlı olsun ziyaretini Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu yaptı.


 

200315ziyaretMakamda gerçekleşen sohbette Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat’a hayırlı olsun dileklerini sunan Sayın Çavuşoğlu: “Sayın Rektörümüzü, Rektörlüğünün ilk gününde ziyarette bulundum. Kendisini tebrik ediyorum. Karabük Üniversitesi genç bir üniversite olmasına rağmen oldukça hızlı yol kat etmiş bir üniversite. Bu gidişatın yeni Rektör Prof. Dr. Refik Polat Bey ile devam edeceği kanaatindeyim. Rektörümüze, Üniversitemize bundan sonraki dönemlerde başarılar diliyorum.” dedi.

Ziyaret için teşekkürlerini sunan Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat: “İlk olarak Üniversitemiz Öğretim Üyelerinin ardından Yükseköğretim Genel Kurulu’nun son aşamada ise Sayın Cumhurbaşkanımızın uygun görmesi ile bu makama geldim. Ziyaretiniz beni çok mutlu etti. Bunun için sizlere çok teşekkür ediyorum. Ben görevimi bir bayrak yarışına benzetiyorum. Bugün itibarı ile bayrağı önceki rektörlerimizden bayrağı devralarak o yarışı daha hızlı, yapılanların üstüne daha büyük başarılar koyarak, daha hızlı bir şekilde o yarışı devam ettirmek istiyorum. Bunu kendime amaç edindim. Karabük Üniversitemizi, Akademik, İdari Personelimiz, Çalışanlarımız ve 42 Bin öğrencimiz ile hak ettiği en güzel yerlere taşıyacağız. Bölgemizin, Ülkemizin ve Ülkelerin gıpta ile bakacağı Uluslararası bir üniversite olma yolunda gece gündüz çalışacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Heyecanlı, huzurlu, istekli, idealleri olan Ben herkesi kucaklamak için bu makamdayım.” dedi.

Ziyaret başarı dilekleri ile sona erdi.

Yorumlar (0)
banner11
10
açık
banner17
banner18
banner39
banner74