KTSO BAŞKANI ÖZCAN'DAN ALMANYA VE HOLLANDA'YA SERT KINAMA

T

banner108
Alt Manşet 13.03.2017, 16:32 13.03.2017, 16:32
50
KTSO BAŞKANI ÖZCAN'DAN ALMANYA VE HOLLANDA'YA SERT KINAMA
banner36

Türkiye’nin uzun zamandır ortaya koyduğu ve büyük bir kararlılıkla takip ettiği 2023 hedefleri Avrupa’daki ekonomik devleri maalesef üzmüştür.


 

Planını, programını, hedeflerini ve stratejisini kendi başına belirleyen bir Türkiye’nin ortaya çıkması sözkonusu üzüntüyü korkuya çevirmiştir.

Öyle ki, Türkiye’nin büyüyen ve bölgesel güç haline gelmeye başlayan ekonomisi, Almanya ve Hollanda’yı diplomatik krizler yaratacak, uluslararası teamülleri ve evrensel değerleri ayaklar altına alacak ölçüde tedirgin etmiştir.

Bilhassa Yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye’nin kutlu ve durdurulamaz yolculuğunu pekiştirecek olması Avrupa’nın zihninde bir kaos etkisi yaratmıştır. Yüzyıllar sonra yeniden, “Türkler Geliyor” algısının boydan boya Avrupa’yı kaplamaya başlaması, Türkiye’nin attığı adımların doğruluğunu göstermesi açısından oldukça mühimdir.

Türkiye olarak Almanya, Hollanda ve sıradaki diğerülkelerin yaptıkları ve yapacakları diplomatik teamüllere aykırı söz ve eylemlere misliyle karşılık vermenin yanı sıra, ekonomik ve milli gücümüzü zirveye taşımaya devam ederek onlara bir daha unutamayacakları, hafızalarından asla silemeyecekleri okkalı bir cevap vermek mecburiyetindeyiz.

Bunu da üreterek, ürettiklerimizle güçlenerek ve dünya markaları yaratarak yerine getirmeliyiz. Ben bu vesileyle Almanya ve Hollanda’nın ortaçağ zihniyetini andırır gayri diplomatik davranışlarını Karabük Ticaret ve Sanayi Odası adına kınadığımı belirtir, bu şanlı yürüyüşte Türkiye’mizin yanında olduğumuzu kamuoyuna duyurmaktan gurur duyarım.

Yorumlar (0)
banner11
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74