Bugün 2 KARDEMİR çalışanı arasında yaşanan kavganın sendikal meseleye dayandırılması ile ilgili Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanlığı yazılı bir açıklama yaptı.

Taraflardan birinin sendikalı olmayan kapsam dışı, diğerinin ise sendika üst kurul delegesi olan 2 KARDEMİR çalışanı arasında yaşanan alacak verecek meselesinin bu hafta sonu yapılacak Özçelik İş Sendikası Genel Kurulu ile ilgiliymiş gibi gösterilmesine ilişkin şube başkanlığından bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadeleri yer verildi;

"Bugün iki Kardemir çalışanı arasında yaşanan karşılıklı darp olayı basına sendikal bir mesele olarak yansıtılmıştır.

Oysaki iki Kardemir çalışanı arasında, alacak verecek meselesi yüzünden çıkan olay anında,

Bazı şube yöneticilerimizde olayın yaşandığı mekânın karşısında bulunan bir lokantada yemek yerken bağrışmalar sonucunda şahit olmuşlardır. Söz konusu şube yönetici arkadaşlarımız olay yerine giderek iki Kardemir çalışanı arkadaşımızı ayırmışlar ve sakinleştirmeye çalışmışlardır.

Taraflardan birinin üst kurul delegesi olması sebebiyle konu bazı art niyetli mihraklar tarafından sendikal meseleye bağlanmak istenmiştir.

Yaşanan bu olayın şubemizle hiçbir alakası yoktur. Bu üzücü olayı tasvip etmiyor, taraflara da geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz."