ZEKİ ÇAYLI, KENDİ OPERASYONUN ALTINDA KALDI

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, MHP İlçe Başkanı Ergün Karakırık'ı değiştirmek için başlattığı operasyonun altında kaldı ve sert uyarı aldı.

Yenice 21.09.2022, 16:15 21.09.2022, 16:44
2927
ZEKİ ÇAYLI, KENDİ OPERASYONUN ALTINDA KALDI
banner36

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi Yenice İlçe Başkanı Ergün Karakırık’ı göndermek için parti içinde bir operasyon başlatmıştı.

MHP’nin 15 Kişilik Yenice İlçe yönetiminden 12’sinin imzasını alan Zeki Çaylı, İlçe Başkanı Ergün Karakırık’ın yerine Aycan Telli’yi getirmek istemişti.

MHP Yenice İlçe Teşkilatını kendine göre dizayn etmek için başlattığı operasyonun adeta altında kaldı ve MHP İl Başkanlığı ile Genel Merkez Ergün Karakırık’ın ilçe başkanlığında kalmasına karar verdi.

ZEKİ ÇAYLI’YE SERT UYARI

MHP Genel Merkezinden gelen iki yetkilinin, AK Parti’den ihraç edildikten sonra 2019 Yerel seçimlerinde MHP’den Belediye Başkanı seçilen Zeki Çaylı’yı sert bir şekilde uyardıkları öğrenildi.

Belediye Başkanı olarak ilçe teşkilatına karışmaması, İlçe Başkanı ile uyumlu çalışmak zorunda olduğu kendisine belirtilirken, MHP Genel Merkezine de kendisi ile ilgili çok sayıda şikayet geldiğinin de söylendiği ifade ediliyor.

İlçedeki siyasi kulislerden edinilen bilgilere göre; Belediye Başkanı Zeki Çaylı’ya yapılan ihtarların çok sert olduğu ve ihracı gündeme gelebileceği yönünde.

MHP teşkilatları ile bu tür çatışmalar içinde olduğu müddetçe ve kendisi hakkında gelen şikayetlerin devam etmesi halinde ihraç edilebileceği söylenerek, MHP’nin diğer siyasi partiler gibi olmadığı hatırlatılmış.

MHP GENEL MERKEZİ, ZEKİ ÇAYLI’YI TAKİBE ALDI    

Zeki Çaylı’nın İYİ Parti’ye geçmesi halinde şimdiden alt yapı oluşturmaya çalıştığı, kendine yakın bazı isimlerin İYİ Parti’ye gönderdiği ve bu yöndeki iddiaları da MHP İlçe Başkanı Ergün Karakırık’ın Genel Merkez’de dillendirdiğinden, MHP Genel Merkezi tarafından soruşturulmaya başlandığı da siyasi kulislerde konuşuluyor.   

MHP Genel Merkezi tarafından sert ithamlarda bulunulmasından sonra, Zeki Çaylı’nın İYİ Parti iddiaları ile ilgili sert bir açıklama yapmak zorunda kalmış, MHP’den başka bir partide asla siyaset yapmayacağını, yaparsa da kendisinin şerefsiz biri olarak anılacağını da açık bir şekilde ifade etmişti.

ZEKİ ÇAYLI’NIN GİDECEK BİRYERİ KALMADI

AK Parti’den ihraç edildikten sonra MHP’den Belediye Başkanı seçilen Zeki Çaylı, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin zigzaglar çizen ve siyasi sorunlu bir kişi tablosu çizen kimsenin gözünün yaşına bakmayacağını çok iyi bildiğinden, Ergün Karakırık operasyonunu hemen kapatmak zorunda kaldığı da konuşuluyor.

MHP içinde sürekli sorunlar çıkaran bir görüntü verdiğinden ihracı görünce, başka gideceği bir parti kalmadığından artık kafasını eğdiği de ifade ediliyor.

Yorumlar (8)
Zalim başkan 1 hafta önce
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste seni yatacak yerin varmı zalim günahkar kufurbaz terbiyesiz seviyesiz bir belediye başkanı temsil ettiği partiye yakışmayan küfürbaz insan parti değiştirsem söyleyin böyleyim diyen bir makam sahibi olurmu hiç Bizim partimize yakışmıyor daha niye orada tutuyorlar anlamış değilim bir an önce uzaklastimalari lazım MHP ye yenicede taze bir kan gelmesi lazım terbiyesiz herif dağdan gelmiş bagsakini kovacak dolaşık yollardan dün gelmiş 60 yıllık ülkücuye ayar çekiyor
Yaşar BAĞBAŞI 1 hafta önce
Yeniceyi Perşembe,çaydeğirmeni,filyos gibi Beldelik yerlerden geri bırakan kin ve nefretten başka hiç bir hizmet üretemeyen Çaylı bey,Mhp de istediği atı koşturmak istemiş,Bu saaten sonra yapacağı hiç bir şey yok,gideceği bir yer de kalmamıştır.Mhp li olmasada,öyle görünmeye devam edecektir,başka çaresi yoktur.MHP başka partiye benzemez,Ak partideki ben yaptım oldu,Yenice insanını ezme ,sindirme dönemi çoktan bitmiştir.Ya uslu durarsın ,yada istifa edip gidersin.Ergün KARAKIRIK başkanın her zaman yanındayız,
Hasan TELLİ 1 hafta önce
Yeniceyi perşembeden,çaydeğirmeninden geri bırakan,içi dışı kin ve nefret olan zeki çaylı,Yenicede gözle görülür hiç bir hizmeti yoktur.Sadece kendine biat etmiş kişileri İlçe başkanı yapma derdindedir.Ama Ak partideki gibi ben yaptım oldu,dönemi yenicelileri ezme ,sindirme dönemi bitmiştir.MHP Zeki ÇAYLI nın at koşturacağı bir parti degildir,Suan MHP li olmasada,orada görünmeye mecburdur çünkü gideceği hiç yer kalmamıştır.Ergün KARAKIRIK Başkanı destekliyoruz her zaman yanındayız.
Adem yavaş 1 hafta önce
Ergün başkanı kimsenin yiyemeyeceğini öğrenmiş olmuşlardır yenicede çakallar yokken biz kurtlar vardık kimseye hele hele milliyetçi görünen çakallara bu ibret olsun
Kılıç 1 hafta önce
Kimsenin fikrine saygı duymayan kendinden başkasını tanımayan kinci nefretçi despot bir insan yakında demokrat Parti ile dirsek temasına girer
Yeniceli son ülkücü 1 hafta önce
Buraya not düşün % bir milyon başka partiden aday olacak MHP adayı olamaz
VATANDAŞ 1 hafta önce
İlçe teşkilatını kurduğu iktidar partisinden istifa edip MHP ye geçen onu da beğenmeyip parti arayışına geçen böyle kibirli bir adamdan daha ne beklenir. Kovun gitsin.
yeniceli 6 gün önce
mhp, yenicede 50 küsur yıl aralıksız ülkücü ve mhp'li olanları, 3 yıl öncesi seçim için mecburiyetten gelenlere mi değişicek...
banner11
banner12
22
açık
banner125
banner18
banner74