YENİCE YANGININDAKİ SKANDAL

Bugün öğle saatlerinde Yenice merkezde sobadan çıktığı tahmin edilen yangında 3 ev ve 1 iş yeri yanmıştı.

Yenice 26.01.2022, 21:30
4889
YENİCE YANGININDAKİ SKANDAL
banner36

Bugün öğle saatlerinde Yenice merkezde sobadan çıktığı tahmin edilen yangında 3 ev ve 1 iş yeri yanmıştı.

Yenice Belediyesine bağlı itfaiye araçlarının yangın yerine geldiğinde itfaiye araçlarının deposundaki suların geceden donduğu için yangına uzun bir süre müdahale edilemediği iddia edildi.

Yangın anındaki fotograflara da yansıdığı gibi Yenice itfaiyesinin hortumlarının patlak olduğu ve yangına yeterli basınçta su basamadığı gözlemlendi.

İçinde bulunduğumuz kış ayı içinde gece hava sıcaklıklarının eksi derecelere düştüğü bu günlerde Yenice itfaiyesinin araçlarının deposundaki suların donabileceği hiç kimsenin aklına gelmedi mi? 

Bitişik binalara yangının sıçrayıp büyümemesi ise Karabük Belediyesinden gelen takviye itfaiye ekiplerinin yaptığı müdahale ile sağlandığı görüldü. 

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı'nın donmuş depolarla ve patlak hortumlarla yangına müdahale eden itfaiye ekibiyle ilgili kamuoyunun tepkisini azaltacak açıklama yapması bekleniyor.

Yorumlar (2)
KARABÜK GÜNDEM 4 ay önce
YENİCEDE BU AYLARDA BİZDE YANGIN GEÇİRDİK O ZAMANDA,İTFAİYE ARACI BOŞ GELMİŞTİR.GEREKEN ZAMANDA MÜDAHALE EDEMEYİNCE ÇATI YANDI,ZEKİ ÇAYLI GEÇMİŞ OLSUN BİLE DEMEDİ.YENİCEDE MALESEF TEK BİLDİĞİ SEYİR TERASI.HİZMET YOK.İTFAİYE MALESEF SINIFTA KALMIŞTIR.
Alpdoğan 4 ay önce
Bu zillet ittifakında basiretsizler toplanmış.Yüzakı MHP li Karabük belediyesi durumu kurtarıvermiş.İstanbul daki rezaletide devletin bakanları nın kurtardığı gibi.Bu kafa birde yanlarında dostlarımız dedikleri hdpk ile birde iktidar olsa,yandık.
banner11
banner12
6
açık
banner125
banner18
banner74