YENİCE SENİ AFFETMEZ

Yenice ilçesine doğal gaz getirilmesi için yapılan siyasi girişimler sonuç verdi

Yenice 18.04.2022, 16:08 18.04.2022, 16:57
2676
YENİCE SENİ AFFETMEZ
banner36

Yenice ilçesine doğal gaz getirilmesi için yapılan siyasi girişimler sonuç verdi.

Karabük ile bölgesinin doğal gaz dağıtım şirketi olan KARGAZ, 6 ay önce Yenice’ye doğal gaz arzının sağlanabilmesi için süreci başlattı.

KARGAZ Şirketi, 15 Kasım 2021 tarihinde Yenice Belediye Başkanlığına gönderdiği, ilçeye doğalgaz arzının özellikle Cumhurbaşkanının talimatı ile sağlanacağını ifade eden yazıda, verilen örnekteki taslağa uygun bir şekilde belediye meclisinin bir karar alması, yine Belediye’nin bir talep yazısı vermesi gerektiği vurgulanmasına rağmen, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı hala neden bekliyor?

KARGAZ’ın 5 ay önce Yenice Belediyesine gönderdiği yazı aylarca bekletildikten sonra, Zeki Çaylı’nın Belediye Meclisine aldırdığı karar, doğal gaz piyasası yasa ve yönetmeliklerine uygun olmadığından yenide bir karar alınması gerekiyor.

BAŞKAN ÇAYLI YENİCE’YE DOĞAL GAZ İSTEMİYOR MU?

Yenice halkına verilen siyasi söz gereği, depolama sistemi ile sağlanacak olan doğal gazın ilçeye gelmesi için gerekli bürokratik işlemleri Yenice Belediyesi acaba neden sürekli erteliyor, geciktiriyor ve adeta oyalıyor?

KARGAZ tarafından ilçenin her tarafına doğalgaz dağıtım borusu döşenecek ve her binaya doğalgaz verilmesi için alt yapı çalışmaları yapılacak.

Altyapı çalışmalarının ardından asfalt, beton ve parke gibi kırılan kaplamalar belediyeler tarafından yapılması gerekirken, Yenice Belediyesi ise zemin tahrip ve kaplama bedellerinin doğalgaz şirketinden tahsil edilmesi yönünde meclis kararı alınca, Başkan Çaylı, KARGAZ Şirketi ile anlaşmazlığa düştü.

KARGAZ’ın istediği meclis kararlarını ve belgeleri aylardır bekleten Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, şimdi de doğalgaz boru döşeme işlerinden sonra kırılan asfalt, beton ve parkeleri kimin yapacağı tartışmasını başlattı.

YENİCE BELEDİYESİ’NİN ASFALT YAPACAK GÜCÜ YOK MU?

“Doğal gaz borularının döşenmesinden sonra kırılan asfalt ve parke masraflarını KARGAZ’dan tahsil etmek için uğraşan Zeki Çaylı’nın bu işleri yapacak kadar belediyede parası mı yok?” sorusunu yönelten Yeniceli vatandaşlar; “KARGAZ, ilçemize doğalgaz boru hattını döşeyecek, doğalgazı getirecek. Belediyemizde bir zahmet kazılan yolların üzerine asfaltını, parkesini tekrar döşeyiversin. Zeki başkan neyin kavgasını yapıyor?” şeklinde görüş beyan ediyorlar.

DOĞAL GAZ ZEKİ ÇAYLI’YI NEDEN TEDİRGİN EDİYOR?

Yenice’ye doğal gaz gelmesi için en büyük mücadeleyi ve çabayı Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın göstermesi gerekirken, aksine tavırlar sergilemesi, evrakları bekletmesi ve zorluklar çıkarmasına anlam veremeyenler, Çaylı’nın AK Parti tarafından ilçeye doğal gaz getirmesinden dolayı siyaseten rahatsız olduğunu öne sürüyorlar.

YENİCELİLER DOĞAL GAZI EVLERİNDE NE ZAMAN YAKABİLİR?

Doğal gazı Yenice’ye getirecek olan KARGAZ, bu proje için 30 Milyon TL harcayacak ve bu parayı 20 yılda bile geri alamayacak olmasına rağmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat talimatı ile Yenice’ye doğal gazın tamamen gelmesi normal şartlar altında en fazla bir yılı alır.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın daha başlarken ilk meclis kararını ve talep yazısını bile 6 ay beklettikten sonra, şimdi de KARGAZ ile anlaşmazlığa düşmesi bu işin daha çok uzayacağını gösteriyor.

Yorumlar (10)
Alleye 1 ay önce
Bu adam başa bela oldu artık. Kendi kininde kendiyle baş başa kalması lazım. 2 milyon tl lik borçlanmayı asfalta harcayacağına alt yapıya hazırla da o 2milyonda çöp olmasın teras gibi. Ne gelen var ne giden. Çalışanlar 15 gün çalışır. Yazık çok yazık. Acilen bu konu kargaz gibi Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmeli ve cevabını cumhurbaşkanından almalıdır. Ne yolumuz var ne doğalgazımız. Hala bu adamı destekleyenlere acıyorum.
SERDAR 1 ay önce
NE ANLARMIŞ YENİCE DOĞALGAZ'DAN. KÖMÜR NEYİNE YETMİYO..
Adem 1 ay önce
Başkan haklı.. bozduğun yolların kaldırımların parkelerin parasını vereceksin kargaz öyle yok 3 kuruşa 5 köfte.. sen kim oluyorsunda belediyeye şu kararı belediye meclisinden çıkartırsanız diye direktif veriyorsun..
Alleye 1 ay önce
Adem adam 30 milyonluk yatırım yapacak bilmem kaç senede çıkaracak parasını, sen senede 5-6 bin doğalgaz parası vereceksin kömür kullansan en aşa 10-12 bin masrafın hala yok şöyle yok böyle diyorsun. Sen merak etme zeki bey köstek olacağına öncelik olsa destek verse ak parti her türlü maddi desteği sağlar. Küçük düşünmeyin. Erdoğan talimat vermiş hala kargaz böyle dedi diye bu olmaz diyorsun. Memleketçilik bu değil. Desteklediğiniz partinin de hakkını verin.
Alleye 1 ay önce
Bu adamın yararından çok zararı dokunuyor yenicemize artık. Bir an önce bırakması lazım. 2 milyon lira borçlanıp asfalt atar. Dolgazıda böyle giderse asfaltladığı yerleri tekrar bozarak alt yapı hazırlar 2 milyonda çöp olur. Kendiside yenicenin elit sitesinde oturuyor ve 1000 lira aidat veriyor. Tabi torba doldu. Ne yapsın emekli ahmet amca kömürün tonu 4000 den başlıyor. İşi gücü ıhlamur teras. Orası da çalışsa, para bassa anlıyacaz. Yazık yenicemize. Recep Tayyip Erdoğan'a bu konu acilen tekrarından iletilmesi lazım. Kargaza verdiği tepkinin aynısını bir alsında zeki çaylı o zaman nasıl oluyor görelim...
Lafiguzar 1 ay önce
Senin bu memlekete ne faydan var Karabük net haber,yalakalik yapmaktan başka. 1 km asfalt kaç liraya mál oluyor haberin varmi ,trilyonlar götüren gaz firmasi bi zahmet kırdığı asfalti yaptirsin.yok öyle yağma
Delm 1 ay önce
Seçim yaklaşıyor galiba… bu kadar hızlı bir çalışma için alkışlamak lazım !!!
Yeniceli 1 ay önce
Ak parti düşmanı bu adamla aynı masada oturan il başkanı ve vekilleri asla ak parti gönüllüleri affetmez.siz Karabük'te koltuğunuzda otururken bizler ak parti li olduğunuz için zeki cayli tarafından bizzat her türlü dışlama ve zorluklara maruz kalıyoruz.cumhurbaskanliginda Recep Tayyip Erdoğan.fakat bu akşamki iftar resimlerinden sonra millet vekilliğinde size asla oy yok
Belediye işçisi 3 hafta önce
Beyler ben zeki çaylı ile 6sene çalıştım zeki çaylı söylediği lafı söylemedim der yani söylediği sözü inkar eden birisidir asfalta gelince belediyenin parasını boşa harcıyor asfalt dokmesini bilmiyor 2cm asfalt olurmu sizlere soruyorum olur diyen varsa yanıma gelsin isterseniz dökülen asfaltlara bakın ne olmuş diye milletin gözünü boyamasın yok belediyeye geldiğimizde yok şu kadar asfalt dök dük demesin duyduğuma göre bu sene yine asfalt dokecekmis paralar yine boşa gidecek yani çöpe gidecek ben asfaltta çalıştım zeki çaylı asfalt dökerken bana yalvardı bana yardımcı ol diye sen benim dediğimi yapmiyosun ki ben sana yardımcı olayım sizin anlayacağınız her şeyi ben biliyorum havasına girmesin bir bok bildiği yok yeniceye zarar veriyor yenicenin geleceği ile oynuyor zamanında Erol yirmi beş başkan Ken kendisi sunta fabrikasi için adamlar getirdi Erol yirmi beş kabul etmedi kendisi belediye başkanı oldu her türlü devlet imkanın vardı neden bir fabrika açmadı acamaz Salih ören actirtmaz telli oğulları actirtmaz yenice malesef böyle liderlerle bir yere varamaz kafalar bozuk zihniyet bozuk kimse zeki cayliyi iyi demesin işçi düşmanı işçiye kaba konuşan yeri geldiğinde küfür eden bir belediye başkanı var memuruna hakaret eden bir belediye başkanı var ne yazikki
Hasan 4 hafta önce
Yenice belediye yol üstünde su arıza yaptı mesefe büyüktü asfati yapamadı özel idare yaptı ilçe olduğu için bu masrafların altından kalkması münkün değil devlet para almasında imkansız gaz isi olmaz.
banner11
banner12
14
kapalı
banner125
banner18
banner74