YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ÇAYLI'DAN AÇIKLAMA

"TOKİ İNŞAATLARI BU YIL BAŞLAYACAK "  

Yenice 28.04.2015, 14:13 28.04.2015, 14:13
76
YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ÇAYLI'DAN AÇIKLAMA
banner36

"TOKİ İNŞAATLARI BU YIL BAŞLAYACAK "


 

“TOKÄ°-Ä°NÅžAATLARI-BU-YIL-BAÅžLAYACAK-“Belediye Başkanı Zeki Çaylı, yaptığı yazılı açıklamada TOKİ inşaatlarının bu yıl içinde başlayacağını söyledi. Çaylı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi “Toplu Konut İdaresi ile işbirliği yaparak ilçemize yapılacak 254 adet toplu konut için çalışmalar sürmektedir.

TOKİ, ilk planda Yenice’mize 188 adet konut yapımı kararı almıştı. Biz, bankaya para yatıran vatandaşlarımızın sayısının 254’ü bulması üzerine, talepte bulunan ve para yatıran her vatandaşımıza konut verilmesini istedik.

Bu isteğimiz olumlu karşılandı. Bunun üzerine inşaatlarının yapılacağı arsa miktarı, konut sayısının artması nedeniyle 16.000 m2 den 21.000 m2’ye yükseldi. TOKİ ile arsanın devir alındığı Orman Genel Müdürlüğü arasında arsa deviri ile ilgili yeni yazışmalar yapıldı. Aldığımız bilgilere göre, bu yazışmalar son aşamaya getirildi.

TOKİ’ye, arsa karşılığı yapılacak işletme lojmanları için projeler ulaştırıldı. TOKİ’nin ilgili birimi bunu kısa sürede inceleyip, TOKİ İhale Komisyonuna gönderecek. Sonra da 254 konutluk Yenice TOKİ Konutları ihale edilecek. Konuyu sürekli takip ediyoruz. Bu yıl içinde TOKİ Konutlarının inşaatları başlayacaktır. Şu anda her şey yolunda ve olumlu gitmektedir.

Yenice’ye gelen birçok İLK’in gerçekleşmesine vesile olan ekibimiz, TOKİ’yi de Yenice’ye getirmenin mutluluğu içerisindedir. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyor, saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum“ dedi.
Yorumlar (0)
6
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74