VALİ GÜREL; HERHANGİ BİR MAĞDURİYET SÖZ KONUSU DEĞİL

26 Haziran'da etkili olan selin ardından başlatılan çalışmalar, ağırlıklı olarak ulaşım ve içme suyu alanlarında devam ediyor

Yenice 29.07.2022, 18:03 29.07.2022, 18:35
487
VALİ GÜREL; HERHANGİ BİR MAĞDURİYET SÖZ KONUSU DEĞİL
banner131
banner36

Karabük'ün Yenice ilçesinde 26 Haziran'da etkili olan selin ardından başlatılan çalışmalar, ağırlıklı olarak ulaşım ve içme suyu alanlarında devam ediyor.

Kaymakamlık, Karayolları, İl Özel İdaresi ve Devlet Su İşleri (DSİ) ekipleri, çalışmalarını köy yolları, köprüler ve içme suyu hatlarında yoğunlaştırdı.

Tamamen ulaşıma kapalı olan Şeker Kanyonu'ndaki yol ve menfezlerin yapımının yanında çöken alanlar, istinat duvarlarıyla desteklenerek yeniden dolduruluyor.

Şeker Kanyonu'nda Kaymakamlığa ait ve tamamen ulaşımı kesilen bir tesise ait köprünün yapımı devam ediyor.

Karabük Valisi Fuat Gürel, Güney ve İncebacaklar köyü ile Şeker Kanyonu'nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Herhangi Bir Mağduriyet Söz Konusu Değil

Gürel, burada yaptığı açıklamada, selin ardından hemen başlatılan çalışmaların hızla sürdüğünü, büyük ölçüde herhangi bir sıkıntının kalmadığını söyledi.

Şeker Kanyonu'ndan geçen ve tamamen kapalı olan köy grup yolunun yapımında çok yol katettiklerini anlatan Gürel, "Burası tamamen derenin içinden geçen bir alan. Sel bu yolu alıp götürmüş. Şimdi yeniden taş doldurarak, menfezler yaparak yolu onarıyoruz. Kısa süre içinde hizmete alınacak. Bu yolun alternatif güzergahı var. Yani herhangi bir mağduriyet söz konusu değil." açıklamasında bulundu.

Tırköy'de yıkılan evlerin yerine yenilerinin yapılarak en kısa zamanda teslim edileceğini aktaran Gürel, "İlçe merkezimiz ile köylerimizde selden hasar gören alanlar onarıldı, onarılıyor. Ulaşılamayan, elektrik ve suyu olmayan hiçbir yerleşim yerimiz kalmadı. Köylerimizde yeni içme suyu ve kanalizasyon hatları yapılıyor. Yıkılan köprülerin yerine yenileri yerleştiriliyor. Tarım arazilerindeki hasar tespiti yapıldı." ifadelerini kullandı.

Gürel'e, incelemelerinde, Yenice Kaymakamı Yasin Erdem, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, DSİ 23. Şube Müdürü Yavuz Aydoğan ve ilgili personel eşlik etti.

Yorumlar (1)
Alpdoğan 2 hafta önce
Akparti iktidarda iken kimse panik yapmasın.Nerde bir afet olsa devletimiz anında orada.Zillet hasbelkader iktidar falan olursa bu millet ekonomik olarak zorda olduğumuz şu günleri bile mumla arar.Bu ekonomik saldırının arkasındada zilletin parmağı olduğu aşikar.Tencerenin deviremeyeceği iktidar yoktur lafına istinaden darbe ile dahi değiştiremedikleri iktidarı değiştirme gayretinde birileri.Değiştirmek istedikleri zilletin sözde ekonomistleri muhalefette iken bile imf ile otel odalarında görüşüyor.İmf nin bir ülkeye çöreklenince neler yaptırdığını biz iyi biliyoruz.
banner11
banner12
22
hafif yağmur
banner125
banner18
banner74