O KONUŞMANDAN DOLAYI ŞİMDİ ÖZÜR DİLEYECEK MİSİN?

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, 2019 Yerel Seçimlerinde, AK Parti'nin her seçimde Yenice'ye doğal gaz getireceğiz diye halkı kandırdığını konuşmuştu.

Yenice 14.05.2022, 15:25 14.05.2022, 15:35
1634
O KONUŞMANDAN DOLAYI ŞİMDİ ÖZÜR DİLEYECEK MİSİN?
banner36

Karabük’ün Yenice ilçesine uzun yıllardır doğal gazın getirilip, getirilmeyeceği hep tartışılmış ve her zaman da siyasi malzeme olmuştu.

AK Parti “Yenice’ye doğal gazı getireceğiz” söylemlerini çok sık bulunurken, 2019 Yerel Seçimlerinde MHP’den Belediye Başkan adayı olan Zeki Çaylı da “Bunlar her seçimde doğal gaz getireceğiz diye sizi kandırıyorlar, bunlara inanmayın.” Diyordu.

2019 Yerel seçim çalışmalarında da bir mahalle toplantısında konuşan ve Karabük’te yerel bir internet sitesi tarafından o zaman cep telefonundan canlı verilen Zeki Çaylı’nın konuşması şimdi gündem olmaya başladı.

Çaylı 3 sene önce “Konuşuyorlar işte doğalgaz getireceğiz. Doğalgaz için referandumda oy istedi mi bu adam istedi, 7 Haziran’da istedi, 1 Kasım’da istedi, 24 Haziranda istedi. 4 sefer oy aldı bu adam. Ee senin elini tutan mı var, iktidardasın sen zaten, yapsaydın bir doğalgaz çalışmasını gösterseydin. Yok, her seçimde gelecek bize oy verirseniz doğalgaz gelecek. Allah Allah 4 seçimdir sen oy aldın. Arkadaşlar şimdi de diyor ki; “Bizim adaylığımıza oy verirseniz gelecek.” Yalan söylüyor, aslı astarı yok. Bir BİM deposu var bunların ağa babaları Mehmet Ali Şahin, bu adam söz verdi…..” ifadelerini kullanmıştı.

Konuşmasında Karabük'ün siyaset büyüğü ve devlet adamı Mehmet Ali Şahin’i hedef alan Zeki Çaylı, Şahin’in Yenicelileri kandırdığını öne sürmüştü.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, şimdi yaptığı o konuşmadan utanacak ve çıkıp Mehmet Ali Şahin’den özür Dileyecek mi?

Bilindiği üzere EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu), KARGAZ Doğal Gaz Şirketinin Yenice'ye doğal gaz arzı yapmak istediği talebini geçtiğimiz gün onaylamıştı.

Yorumlar (4)
Öz yeniceli 2 gün önce
Bu şahıs hep böyleydi zaten geçimsiz egoist her seçimde bizi kandirmislarsa kendi de ortak onun işi gücü huzursuzluk çıkarmaktır Kendisi yalan konuşurken olmuş annesini bile karardı onu tanıyan herkes bilir sahsiyatsiz biri olduğunu AKParti zamaninda olsa MHP zamanında genel merkezlerinde dosyaları kabariktir oda anladı sonunun geldiğini 4 dönem adayım diyor daha 2 ay önce iyi parti ile filort ediyordu sıkılmadan şimdi partimin verdiği her göreve talibi diyor seviyesiz kişilik saygilarimla
Öz yeniceli 4 gün önce
Bu şahıstan belediye başkanı olmaz ama oldu 2000 yılında bu şahısa kimse selam dahi vermezdi yani 5 kışi çıkmazdı çünkü insanliginda nasibini almamistir
Akparti kurucu ilçe başkanı oldu Akparti hatrına oy ve selam verdiler oda ne yaptı kesti biçti Kendini birşey sandı sonuçta Akpartiden ihraç ettiler kendisi seçim zamanları yalanı doğru gibi konuşurken olmuş anasının üstüne yemin ediyordu insanların duygularıyla oynadı terbiyesiz başkan saygısız başkan Akparti zamanında Akparti genel merkezinde şimdi ise MHP genel merkezinde bunun kadar şikayet olan bir belediye başkanı varmı acaba saygılarimla
böylesi daha güzel 23 saat önce
Belediyeyi kendi şirketi gibi çalıştırıyor. kalbinde iyi parti, dilinde ali babacan akp - mhp bunu bilmiyor mu göremiyor mu duymuyor mu. hepsi birbirini tanır olan vatandaşa olur. hepsinin planı varsa Rabbimin de bir planı var
Alleye 5 gün önce
Zeki çaylıda kendisi doğalgaz sözü verdi yeniceye akparti döneminde. Neden yapamamış. Zeki Başkan sayın ilçe başkanı Erdal YİRMİBEŞ olmak üzere il başkanı, milletvekilleri, mehmet ali şahin ve en önemlisi cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dan özür dilemelidir ve yapılan yatırımlara saygı duymalıdır. Köstek olmayı acilen bırakmalıdır. Yediği ekmeğe tükürmemelidir. Zeki çaylı şuan başkansa bu kimliğe sahipse. Akparti döneminde ulaştığı zirve sayesindedir. Herkezde ne olduğunu iyi anlamıştır. Gereken cevap önümüzdeki seçimde gayet iyi verilecektir.
banner11
banner12
14
kapalı
banner125
banner18
banner74