BU DOĞALGAZ YENİCE'YE GELECEK..!

Karabük'ün Yenice ilçesine doğalgazın getirilmesi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Mehmet Ali Şahin VE Kargaz Genel Müdürü Kasım Kahraman açıklama yaptı.

Yenice 20.08.2022, 17:55 20.08.2022, 18:11
1217
BU DOĞALGAZ YENİCE'YE GELECEK..!
banner36

Geçtiğimiz aylarda Enerji ve Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından Kargaz’ın lisans kapsamına aldığı Karabük’ün Yenice ilçesine doğalgaz kazandırılma çalışması ile ilgili son gelişmeler hakkında Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurul Üyesi Mehmet Ali Şahin ve KARGAZ Genel Müdürü Kasım Kahraman Karabük Net Haber’e bir açıklama yaptılar.

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Şahin “Yenice’ye doğalgaz getirilmesi için ilk önce deponun nereye konulacağı çalışması yapılması lazımdı ve bu çalışma başladı. Artık top Kargaz’da ve yakın bir zaman da çalışmalar hızlanacak.” Diye konuştu.

KARGAZ Genel Müdürü Kahraman ise, “Taşıma sistemi ile doğalgaz dağıtımı yapılacak olan Yenice İlçesi’ne deponun kurulacağı yer belirleniyor. Doğalgazı en yakın mesafeden getirme çalışmalarımız da başladı. 2023 yılında Yenice'ye doğalgaz vermeyi planlıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Vatandaş 1 ay önce
Neden seçime bir kala hiç sordunuzmu
E.y. 1 ay önce
Önce selin izlerini berteraf ediniz.

Şeker kanyonunun hali içler acısı. O yollar hala tehlike saçıyor. İnsanlar evine korkarak gidiyor o yollardan
banner11
banner12
22
açık
banner125
banner18
banner74