ABAOĞLU'NDAN ÇAYLI'YA SAĞDUYU ÇAĞRISI

Yenice Esnaf Odası Başkanı Cevdet Abaoğlu Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı'yı sağduyuya davet etti.

Yenice 15.09.2022, 13:17 15.09.2022, 13:24
1629
ABAOĞLU'NDAN ÇAYLI'YA SAĞDUYU ÇAĞRISI
banner36

Esnaf Odası Başkanı Abaoğlu yazılı yaptığı açıklamada Başkan Zeki Çaylı'nın ilçede ortamı gerdiğini insanlara kendi istediği tarzda muamele yaptığını, kavgacı söylemleriyle ilçedeki birlik ve bütünlüğe zarar verdiğini ifade etti. Abaoğlu, Çaylı'nın artık ilçenin menfaatleri doğrultusunda herkesle kavga etmeyi bırakması gerektiğini, bir Belediye Başkanı olarak bütünlük sağlaması için çaba sarfetmesini istedi. 

Yenice Esnaf Odası Başkanı Cevdet Abaoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"SAVAŞA GİTMİYORUZ SÜKUNETE DAVET EDİYORUM

İlçemiz doğal güzellikleri, yatırımları, yapılacak olan hizmetlerle gündeme gelmeyip, polemiklere, üst telden, nefreti yayan konuşmalara sahne oluyor.

Bilindiği üzere uzunca bir süredir kamuoyunu meşgul eden bir Yenice Belediye Başkanı var. Evvela birlik ve beraberliği vurgulayan, birlikte yaptık, yine yaparız diyen ama birlik ve beraberliği hiç sevmeyen, bir beraber olunmaması için elinden geleni yapan bir belediye başkanı.

Kimseden korkum yok hodri meydan diyen, halının ucundan herkes tutmalı sadece ben değil diyen ama kendisine selam verileceği zaman el uzatmayan, sırt dönen bir belediye başkanı.

İlçemizdeki birlik ve beraberliği bir nebze sağlamak adına bugüne kadar olayları yatıştıran, birlik beraberliği gündeme getirmeye gayret eden taraf olduk, olmaya da devam edeceğiz. Fakat tarafımız sıkça muhatap alınmış, önce yalancı ve iftiracı diye hitam edilmiş, sonra Sivil toplum örgütleri mangalda kül bırakmazlar, ama organizasyonlarda yok denmiş. Organizasyonlara gittiğimizde bizlere yer dahi göstermeyen, adımız anıldığında rahatsız olan, bir belediye başkanı.

Biz İlçemize yapılacak, yapılması planlanan yatırımların, hizmetlerin mücadelesinde olan, Esnafına-Sanatkarına, Halkına her türlü destek olan, hemşerisinin derdiyle dertlenen, derdine derman olmaya çabalayan, memleketimizin ileri refah seviyesine ulaşmayı düstur edinen bir sivil toplum kuruluşuyuz.

Bu sebeple muhatapları sükunete davet ediyor, ilçemiz adına yapılacak her türlü oluşumda taraf gözetmeksizin olacağımızı beyan ediyoruz."

Yorumlar (5)
Yeniceli 2 hafta önce
Cevdet bey başkan.Sen bir tarafa sağ suyu çağrısı yaparken diğer taraftan ak partinin desteği ile seçilmiş olmanın ezikliği ile siyasi kimliğe bürünmüş bir yönetim sergilerken sağ duyu cagrisi yapma işi emin ol en son sana düşer.Senin burada sağ duyusu yaparken belediye başkanı alayhimde sokak sohbetlerinde neler ifade ettiğine bizzat defalarca şahit oldum.Sag duyu cagrisi yapmak işin önce insanın kendiai sağduyu olması lazım...
Sonsuz 2 hafta önce
Cevdet Bey doğrusunu söylüyor Belediye Başkanı olmuş ama insanlara nasıl davranacağını öğrenememiş şöyle bir bak sanki bütün dağları ben yarattım havası emrinde çalışan Memurlara işçilere hakaret ve küfür ederek kendini tatmin ediyor Ayrıca saat gözetmeksizin Gariban işçileri Köle gibi çalıştırmakta Bence bu şahsın bir an önce psikoloji doktoruna gidip tedavi olması gerekiyor
Sonsuz 2 hafta önce
Cevdet Bey doğrusunu söylüyor Belediye Başkanı olmuş ama insanlara nasıl davranacağını öğrenememiş şöyle bir bak sanki bütün dağları ben yarattım havası emrinde çalışan Memurlara işçilere hakaret ve küfür ederek kendini tatmin ediyor Ayrıca saat gözetmeksizin Gariban işçileri Köle gibi çalıştırmakta Bence bu şahsın bir an önce psikoloji doktoruna gidip tedavi olması gerekiyor
Delm 2 hafta önce
Sağduyu yapmak için öncelik olarak lider olanlar yapmalı. Düşünün bakalım kim ne konuşuyor kim ne yapıyor? Bende duydum herkes sütten çıkmış ak kaşık değil. Seçilmiş bir insan ile atama usülü insan arasında benim için fark çoktur. Birini halk seçer diğerini bürokrat atar. Bu kadar açaklayıcı olabildiysem sevinirim. Hayat sevince güzel. Kuyu kazınca hayat dar olur….!!
Yenice sevdalisi 6 gün önce
Çok haklısın Cevdet başkan lider doğulur lider olunmaz belediye başkanından insan olunmaz olduğunu Yenice caddelerinde konuşuluyor hiç belediye başkanına yakışmayan cümleler sarf ediyormuş zaten mahallelerde hiç çalışma yokmuş varsa yoksa seyir terasında calisiyormus orada rant çökmüş deniliyorki belediye muhasebesi hasan Bağbaşı seyir terasından aldığı avantalarla bir devlet memuru maaşı ile alınamayacak otomobile biniyormus Atatürk mahallesi yolu Uzunkum arası her taraf göçük yapılmıyor seyir terası yoluna çalışıyor her tarafı çöpler bok götürüyor daha biz yaptık oluyor deyip göreve talibim diyor sen devrin bitti adamım sur eşeği nigdeye
banner11
banner12
29
açık
banner125
banner18
banner74