Karabük Net Haber

VERGİLİ’DEN O HABERLERE CEVAP

VERGİLİ’DEN O HABERLERE CEVAP
Bu haber 29 Kasım 2017 - 15:03 'de eklendi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili:

“Bu tamamen bir demagoji üstüne kurulmuş yani sansasyonel bir haber”

“Karabük Belediyesi’nde hiçbir zaman hak etmeyen bir kişiye maaş verilmez”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, bazı ulusal gazete ve internet sitelerinde ‘Çifte koltuk çifte maaş’, ‘Aynı koltukta oturan 2 kişiye maaş ödemişler’ başlıklı çıkan haberlerin demogoji üstüne kurulmuş sansasyonel haberler olduğunu söyledi.

Sayıştay raporunda sadece usul hatasından bahsedildiğini ve kamu zararından bahsedilmediğini belirten başkan Vergili, “ Manşetten geçiyorlar bunu. Tabii bu haberi yapan arkadaşımın zihiniyetinde olan belediyeler de hiç iş yerine gitmeden sadece bordroya imza atıp maaş alan arkadaşların bir hayli fazla olduğunu biliyorum. Bu geçtiğimiz günlerde de sık sık gündeme gelmişti.

Sayıştay raporunda ondan bahsetmiyor. Bir usul hatasından bahsediyor. Ben göreve geldikten sonra bu arkadaşlarımın hiçbirisinin yerini değiştirmedim. Şu anda 9. senem doluyor. Herkes aynı görevinde çalışmakta. Ben AK Parti’li belediyeden devraldım. MHP’li bir belediye olarak da devam ediyoruz. Buradaki usul yanlışlığından bahsederken Danıştay, eğer böyle çifte maaş verilmesi söz konusuysa altına da şu kadar kamu zararı vardır diye yazar. Kamu zararından kesinlikle bahseder. Ama ne olmuş? herhangi bir müdür arkadaşımız asli bir görevi varken bir de vekaleten görev üstlenmiş. Normalde bizim müdür olarak kullanmış olduğumuz arkadaşların sayısı da bir hayli az ki bu da yine bütçeye farklı bir şekilde katkısı oluyor Karabük Belediyesi’nin. Bir arkadaşımız 2 tane görev aldığı zaman asaleten veya vekaleten görevliyken de 2 maaş alması söz konusu değil ve hiçbir zamanda memurlar mesai dahi alamaz.

Burada o kadar güzel çarpıtılıyor ki ‘Çifte koltuk çifte maaş’ Tabii burada arkadaşlarımız bireysel haklarını kullanacaklardır. Bu bir gazetecilik falan değildir. Bu tamamen bir demagoji üstüne kurulmuş yani sansasyonel bir haber. Gazeteciyse konuları incelemeden yazamaz. Ama bu arkadaşlarım hiçbir konuyu incelemeden, Sayıştay’ın sayfasında rutin olarak yayınlamış olduğu yazıyı alıp hiç incelemeden çifte maaş gibi haber yaparak Türkiye genelinde MHP’yi refüze ederek okunmasını sağlıyor. Bana göre bu tamamen bir zeka yoksunluğudur” dedi.

“Ben kendim maaş bile almıyorum”

Karabük Belediyesi’nde hiçbir zaman hak etmeyen bir kişiye maaş dahi verilmediğini de kaydeden Vergili, “ Karabük Belediyesi’nde 9 yıldan bu yana rüşvet konuşulmadı. Belediye Başkanı’nın hiç kimseye, yakınlarına dahil vermiş olduğu özel bir hak olmadı. Ne imar, ne bir rant kavgası oldu ne de rüşvet ile ilgili bir konu konuşuldu. Ben belediyeden maaş almıyorum, aracım kendime ait. Şoförümün ücretini ben veriyorum. Gelen tüm misafirlerimize verilen hediyeler şahsım tarafından karşılanır.

Memurlarımızla ilgili tam 4 tane sendika vardır. Hiçbirisine sen o sendikadasın, sen bu görüştesin diye hiçbirisini yargılamadım. Hangi arkadaşımızın hangi görüşte olduğunun çoğunu biliyoruz. Sosyal demokrat görüşte olan arkadaşlarım dahil özveriyle hizmet etmek için çalışıyor. Bizde, çalışmalarını, performanslarını değerlendirip bugüne kadar icraatlarımıza devam ettik. Ben bugüne kadar bir müdür atamış değilim. Yalnız tek bir müdürlük boştu. Ona da Ali Kara beyi atamıştık. Eski kadronun tamamı ile çalışmaya devam ediyorum” ifadesinde bulundu.

Bu haber toplam 10.036 kez okundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
2 ADET YORUM YAPILDI
Reis30 Kasım 2017 / 09:59 Cevapla

Gazete doğru söylüyor ateş olmayan yerden duman çıkmaz, şimdiye kadar yapmış olduğu asansör merdiven ile Karabük halkının gözünü boyadı, diğer taraftan malı getirdi… hangi bir dünyada para almadan belediye başkanlığı yapan biri var çünkü öyle bir dünya yok kimse halkı enayi yerine koymasın…

N. YILMAZ29 Kasım 2017 / 15:47 Cevapla

Siyasi rant devşirmek isteyenler, yalan yanlış, eksik bilgilerle sadece siyasi saldırıya girmemiş, aynı zamanda görüşü ne olursa devletin memuru olarak hizmet etmeye çalışan belediye personeline de büyük iftira ve haksızlık yapmışlardır.

Gazetecilik kisvesi altında bu tip boş iddialarla kimlerin, nerelerde, ne gibi bir sonuç elde etmek istedikleri herkesçe malumdur. Bunların farklı türleri her yerde görünmektedir. Haksızlığın karşısında durmak hepimizin genel ilkesi ve davranışı olmalıdır.

ÖNE ÇIKAN HABERLER
Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER