Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

VERGİLİ “GERİ DÖNMELERİ İÇİN GEREKLİ GÖRÜŞMELERİ YAPIYORUM”

VERGİLİ “GERİ DÖNMELERİ İÇİN GEREKLİ GÖRÜŞMELERİ YAPIYORUM”
Bu haber 26 Mart 2020 - 21:55 'de eklendi. 5.481 kez görüntülendi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili bir açıklama yaparak, gelenlerin biran önce geri dönmeleri için gerekli makamlarla görüşmeler yaptığını vurguladı.

Vergili, açıklamasında Karabük milletvekillerini de kastederek “Sizlerin görevi; şehrimizin mağduriyetinin seyretmek değil, Karabük’ün hak ve menfaatlerini korumaktır.” dedi.

Başkan Vergili, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Karabüklüler, kıymetli dostlarım;

Bugün memleketimizde talihsiz ve üzücü bir olay cereyan etmiş, kendi ülkesine kabul edilmeyen insanlar hükumetimizin aldığı bir karar ile şehrimize iltica ettirilmiştir.

Ne var ki bu uygulamanın benzerleri Konya, Bursa ve daha sayamayacağım birçok ilde de mevcuttur. Safranbolu ilk değildir, ancak neden seçilmiş olduğu da muallaktır. Karabük’ün saydığım diğer iller ile ölçek bakımından yarışamayacağı açıktır.

Sevgili ailem üzülmeyiniz, bu günler gelip geçici…

Allah’tan umuyor ve niyaz ediyorum ki Karabük- Safranbolu ve siz değerli ailem bu işi de en hafif şekilde atlatacak. Sosyal izolasyona ve evde kalmaya devam edelim. Şehir dışından gelenlerin bir an evvel geriye dönmeleri için gerekli makamlarla görüşmelere devam ediyorum.

Bu vesile ile, bu şehrin haklarını savunmak üzere yüce mecliste yer alan vekillerimize de halkım adına seslenmeyi bir görev kabul ediyorum!

Sizlerin görevi; şehrimizin mağduriyetinin seyretmek değil, Karabük’ün hak ve menfaatlerini korumak. Sağlıklı günler dilerim #evdekalkarabuk”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
25 ADET YORUM YAPILDI
ahmet demirdöven30 Mart 2020 / 01:34 Cevapla

14 gün adamlar burada.Kimse şov yapmasın. Sokaklarda falanda gezmeyecekler. Biraz insan olmayı düşünün. O insanların gönülden bir Allah razı olsun demesi bile yeter. Ne geliyorsa bu insanlığın başına insan olduğunu unutmaktan geliyor.

Karabüklü28 Mart 2020 / 00:05 Cevapla

Nasıl bir haber sitesisiniz birilerine hakaret etmiyoruz ancak eleştirel yorum yapinca yayinlamiyorsunuz kimi kimden koruyorsunuz.

  Editör28 Mart 2020 / 00:08 Cevapla

  Yorumlarınızı, klavye delikanlılığınızı kendi facebook resmi sayfanızdan yapın. isminizi saklayıp burada bizim üzerimizden ahkam kesmeyin…

Evde Kal27 Mart 2020 / 17:11 Cevapla

Yalandan delilik yapmasın, gelen gelmiş is isten gecmis tribünlere oynamayı bırak başkan.

Zühtü Yaşar27 Mart 2020 / 13:36 Cevapla

120.000 nüfuslu şehrimize 60.000 öğrenci kapasiteli üniversite ile gurur duyduk. Diğer şehirlerde öğrenci yurtları öğrenci kapasitesinin %10 bile değilken şehrimize %20 kapasiteyi aşkın yurt yapıldı sevindik.
Şimdi fazla yabancı öğrenciden şikayet etmek çelişki değilmi. Ayrıca karabüke getirilen yabancılar istanbulda,ankarada ve diğer şehirlerde kalsın gibi bir yaklaşım var oralar türkiye değilmi. Biraz sabırlı olalım.

Burak27 Mart 2020 / 13:34 Cevapla

Eee hani çalışıyordu? Adamlar gelmiş işte. Kriz fırsatçılığı işte budur. Adam reklamını yaptı. Kendisi de biliyor bir şey başaramayacağını ama reklam yapmaktan da geri durmuyor.

ali osman yilmaz27 Mart 2020 / 12:26 Cevapla

Sayın Başkanın durumun bu noktaya kadar geldiği zamana haberi olmaması yada bilgi verilmemesi büyük bir skandaldır. 2 gündür onlarca otobüslerle ilimize taşınan, bu potansiyel salgına etki edecek kalabalıktan kaynaklı ilimizde olası bir salgın tetiklemesinin hesabını kim verecek?

ugur arslan27 Mart 2020 / 11:50 Cevapla

bana kalırsa başkanım siz otopark işinden vazgeçin bu sürecte millet bunu oy zamanı size sorar

Hasan27 Mart 2020 / 11:39 Cevapla

Ula yollucak başka yer mi yoktu. Bir hasta çıksın bir daha İsmail Necati’de kimse kalmaz 😀 21 gün sonra döneceğiz diye bazı eşyaları dolaba da koymadım…

Adembaba27 Mart 2020 / 11:32 Cevapla

Ey insanlar şunu çok iyi bilmelisiniz ki Mülk yalnızca Allah(c.c)’ındır. Cezâyir’de Allah’ındır, Karabükte Allah’ındır. Cezâyirliler de Allah’ın kuludur, bizler de Allah’ın kullarıyız.Görünen o ki şu son 15 gün içersinde yaşadıklarımızdan hiç ama hiç ibret almamışız. O yüce Yaratıcımız öyle bir Allah(c.c)’tır ki, O Cezayir’li kardeşlerimizin içersinde bulunan, kimsenin bilmediği günahsız bir boynu bükük kulu için hepimizi helâk etmeye muktedirdir. Yine O Allah öyle bir Allah’tır ki yine onların arasında olabilecek o bir günahsız bilinmeyen boynu bükük kulunun “Hepinizden Allah Râzı Olsun” demesine karşılık bu beldeyi ve hepimzi her türlü belâ ve musibetlerden arındırmaya ve korumaya fazlası ile muktedirdir. Unutmayın kardeşlerim önümüzdeki günlerde, hepimzin 1 yıl boyunca uğrayacağımız Belâ ve Musibetlerin , mükafatların, ölümlerin, Allah (c.c) tarafından isim isim yazılı olduğu emirlerin Levhi Mahfuzdan görevli meleklere tevdi edileceği Berat gecesini idrak edeceğiz. Ağzımızdan çıkan söz ve kalemimizden çıkan yazılara çok dikkat edelim.
Mülk Allah’ındır ve bizler şüphesiz ondan geldik ve ona döndürüleceğiz…

Barış27 Mart 2020 / 10:35 Cevapla

Abartmayın lütfen abartmayın herifler hapis gübi kalıp gidecekler.

sosyolog27 Mart 2020 / 10:04 Cevapla

hergün zehir soluyor adım adım kansere gidiyoruz kimse kardemire birşey demiyor. 1000 kişi kalıp gidecek dışarı çıkmayacak, bulaşırsa malesef birbirine bulaşacak, niye bu kadar büyütüldü ki…

Doğrucu Davut27 Mart 2020 / 10:03 Cevapla

Şimdi tutup birde maaş bağlamasalar bari bunlara. İnsanlıktan bahseden yetkililerimize sesleniyorum !! Ben öğrenciliğimde 1 hafta sokakta kalmıştım hiç başka bir şehirde. O zaman nerdeydiniz? Sizin insanlığınız hep yabancılara mı? Kendi vatandaşınıza niye göstermiyorsunuz şu merhameti de bu fakir halkın parasıyla elalemi besliyorsunuz

Mert27 Mart 2020 / 02:09 Cevapla

Gelenler Amerikalı, Fransız Japon olsa “turist geldi” diye davul zurnayla karşılarsınız….

BAYRAMALİ27 Mart 2020 / 01:23 Cevapla

SANIRIM HALK OLARAK,ÖZLEMLE GENEL SEÇİMLERİ BEKLİYORUZ. SAYGILARIMLA.

Mehmet ÇELEN27 Mart 2020 / 00:22 Cevapla

Karabük te hastaneleri kapatıp bir hastaneye mahkum edenler hangi yüzle 1500 kişi gönderirler. Karabük’ün eti ne budu ne. Mevcut hastane hem personel hem fiziki olarak yeterli değil. 1500 kişiyi yollatan yetkililer İlimize yeni hastane yapmayı düşündüklerinden yollamışlardır. Rafet Vergili=3 Vekil.

Gerçekci26 Mart 2020 / 23:56 Cevapla

Karabük e bu ihaneti yapanların hepsi sandıkta cevabı alacak inşallah Karabük halkına düpedüz ihanettir

Kıvanç26 Mart 2020 / 23:42 Cevapla

Allah razı olsun suan görevi başındaki sağlık personelinden ama üzülerek soruyorum bu gelen insanlarda bi hastalık çıksa ne yapacağız zaten bir tane hastanemiz varken ne yapacağız peki ya bu gelenler dışarı çıkmaya kalkarsa Karabük halkı be yapacak bir kişi bu saatten sonra hasta olsa o zaman göreceğim bu sakin Karabük halkını o zaman nasıl tutacaklar bizleri çok merak ediyorum Safranbolu belediye başkanı haberim yok diyor abi bu nasıl iş

Ali Topal26 Mart 2020 / 23:39 Cevapla

Ensar muhacir muhabbeti yapan tipler alsın bu ne oldugu belli olmayan vatansizlari evine götürsün. Bunlarda hastalık çıkınca hastanelerde kendi insanımıza yer kalmayacak yarının ne getireceğini kimse bilmiyor. Neden Karabük, başka yer değil?Bu şehrin ileri geleni yokmu sahipsiz mi bu memleket ? Sadece Vergili’nin mi memleketi burası yokmu başka adam kalmadı mı?

murat26 Mart 2020 / 22:55 Cevapla

Ne oldu ensar-muhacir kardeşliğine?? bırakın kalsınlar kardeş değilmiyiz??

deniz26 Mart 2020 / 22:44 Cevapla

Cezayir hükümeti açıklamasında demişki : Kendi vatandaşımız bile olsa yurtdışından almayın, çünkü koronavirüse karşı kendi vatandaşımızla bile mücadele edeceğiz demiş. Biz neden cezayirlileri alıyoruz karabüke. Böyle birşey olabilir mi ya ?

Murat26 Mart 2020 / 22:27 Cevapla

Başkanım bu göçmenleri bir an önce karabükten gönder Karabük milletvekilleri bu işe duyarsız onlar ağzını bıçak açmıyor sen öncülük et sen karabük halkının gözünde milletvekillerinden daha yetkilisin

Kemal26 Mart 2020 / 22:23 Cevapla

Rafet vergili adamsın heykelini yapsak beton yetmez Karabük milletvekilleri hiçbir işe yaramıyor. Lütfen göçmenleri geldikleri gibi gönder senden başka çaremiz yok duy sesimizi

Akademisyen26 Mart 2020 / 22:13 Cevapla

Ankara genelinde toplam 7 bin yabanci ögrenci varken varken karabukte 8 bin yabanci ögrenci var 1 500 cezayirli daha gelsin misafir iyidir.

Kemal26 Mart 2020 / 22:01 Cevapla

Helal sana başkan sende olmasan karabükte kimsenin sesi çıkmıyor .Çünkü insanlar bir yerlere birilerinin işareti ile geliyor hakederek değil


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.