Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

VERGİLİ ÇOK İDDİALI..!

VERGİLİ ÇOK İDDİALI..!
Bu haber 23 Mayıs 2013 - 17:59 'de eklendi. 16 kez görüntülendi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Kanal 78 ekranlarında katıldığı televizyon programında birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu

 

rafet-vergili-cok-iddiali

Dört yıllık icraatlarında seçimler öncesi verilen sözlerden fazlasını gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Vergili; “Şimdi dağıttıkları kağıtlarda ‘Ah birde belediye bizde olsa’ diyorlar, belediye sizdeydi, bu millet sizi gördü ve beni seçti” dedi.

İşte Başkan Vergili’nin birbirinden çarpıcı açıklamalar;

“Kimse Benim MHP’liliğimi ve Ülkücülüğümü Ölçemez”
Siyasi çalışmalara devam ediyorum, ben siyasetin bir parçasıyım, ben belediyede siyaset yapmıyorum. Birileri bize AKP’li diyor, birileri halen ülkücü olamadı diye eleştiriyor, aday olduğumda da televizyonlarda bana 9 Işık soruluyordu, bu soruyu soranlarda parti parti dolaşan deneyimli arkadaşlardı. Her şey olabilir, biz yargılanabiliriz, müdürlerim yargılanabilir, ancak halen Rafet Vergili ne zaman AKP’ye geçecek diye konuşuluyor. Ben hiçbir zaman AK Parti’ye geçmeyeceğim, herkes gidebilir, ancak ben gitmeyeceğim. MHP var oldukça, benim de ömrüm oldukça, partimde siyasete devam edeceğim. Ben siyasetin bir parçasıyım, ancak hiçbir zaman icraatlarıma da siyaseti sokmadım. Ben partiliyim diye hiç kimse benden artı bir şey alamaz, her şeyimiz eşit, ihalelerimizde herkes eşit, hizmette herkes eşit. Ancak ben icraatı bir kenara bırakıp siyasete başladığımda ise MHP siyaseti yaparım. Yalnızca Karabük’te yapmam; Safranbolu’da, Eskipazar’da, Eflani’de, Yenice’de yaparım. Buralarda seçimlere çok ciddi hazırlanacağız. İl Teşkilatımızla ilçelerimizle ilgili aday çalışmalarımız devam ediyor, ayrıca Genel Merkez ile birlikte bölge için çalışıyoruz. Karabük, Kastamonu ve Bartın zaten bizim, bu illerimize Zonguldak ve Çankırı’yı ekleyeceğiz. Ülkücü Hareketin merkezi eskiden İç Anadolu deniliyordu, önümüzde ki seçimlerden sonra bizim bölgemiz olacak. İlçelerimizde çok iddialıyız, AKP’nin en güvendiği ilçelerde ne kadar iddialı olduğumuzu adaylarımız açıklandığında herkes görecek. Tekrar söylüyorum; kimse benim ülkücülüğümü ve MHP’liliğimi yargılayamaz, benimle ilgili bu yorumları yapanların ne metreleri ne de terazileri beni ölçemez, beni bu hususta ölçecek terazi yok, ancak onların hepsi teraziye girer. Çünkü onlar ‘Ben Ülkücü kökenliyim’ diyen her adayın arkasında gider

“Karabüklü Sizi Gördü Sonra Beni Seçti”
“Bildiri dağıtırken seviyeyi yükseltmek lazım, bizim yapamayacağımız projelerle bildiri hazırlasalar çok daha iyi siyaset olur. Bildirilerde ‘Ah birde yerel iktidar bizde olsa’ diyorlar. Bizden önce belediye onlardaydı, her hafta sonu sularımız kesiliyordu, Makasbaşı’nda yol yoktu, Taşkent Caddesi’nde, 200 Evlerde, Okullar Bölgesi’nde ya yol yoktu, ya da asfalt yoktu. İtfaiye bir yangına evin tamamı yanmadan yetişemiyordu. Şimdi sularımız kesilmiyor, vatandaşın suyuna zam değil indirim yapılıyor, sanki biz onların döneminde bu kentte yaşamadık, bu insanlar bu kentte yaşamadı. Bu 100 bin nüfus ben başkan olduktan sonra geldi ya onların yazdığı gibi yorumlayacak. Üst Geçidin yoktu, alt geçitlerin yoktu, meydan da kuleleri oraya mı dikelim buraya mı dikelim kavgası vardı, her taraf ‘siz istediniz biz yaptık’ pankartlarıyla kaplıydı, biz o günleri yaşamadık mı? Karabüklü o günleri yaşamadı mı, onların ne yaptıklarını bilmiyor mu, boy boy resimlerin asıldığı billboardları hatırlamıyor mu, birde çok güzel şelalemiz vardı, akmayan, farklı farklı isimler takılan bir şelale, modernlik bu muydu? İran gibi ışıklı palmiyeler vardı, birde yanıp sönen ışıklarımız vardı, bu muydu yani Karabük. Şimdi ‘Ah birde bizi görün’ gördük işte sizi. Ben şimdi şunu soruyorum; Hüseyin Bey zamanında, il başkanı Ömer Bey değil miydi, benim yaptırdığım ilk ankette biz % 5, onlar % 72 idi, madem bu kadar hizmet yaptınız bu seçimi nasıl kaybettiniz, bu millet nankör mü, bunu mu söylüyorsunuz, millet yerel seçimlerde hizmete oy veriyor. Ben soruyorum bu seçimi nasıl kaybettiniz, MHP % 5, AKP % 72, sen ‘Ah birde bizi görün’ diyorsun, bu millet seni görmüş, gelmiş beni seçmiş. O bildirileri okuyan kendi mensupları bile o yazılanlara inanmaz. O dağıtmış oldukları kağıtların bizim siyasetimize en ufak bir zararının olacağına inanmıyorum. Karşımızda ciddi bir kurum var, yani iktidar partisi var, iktidar partisinin dağıtmış olduğu kağıtta bu kadar ucuz siyaset yapılmaz, dikkate alınacak siyaset yapılır. Mesela Mehmet Ali Bey ‘Karabük’te altyapı eksikliği var’ dedi. Aslında bu konuda siyaset yaptırmam, ancak konu ciddi olduğu için dikkate alırım. Benden önce ki belediye başkanı iktidar partisine mensup bir belediye başkanıydı, her yıl festival yapacağına niye bunları yapmamış, bu günün rakamlarıyla Yeşilmahalle, İstasyon ve Kemikli’de ki su baskınlarına karşı alınacak tedbirlerin maliyeti en fazla 300 bin lira, şimdi iş mi bu, bir festival parası. TOKİ’nin yaptıklarının dışında yaptıkları bir şey varsa ‘Şunu Hüseyin Bey yaptı’ diye göstersinler. Belediye Binasını söylerlerse parasını biz ödüyoruz, 5000 Evler’e soldan çıkılan üst geçit yaptık diyorlarsa, onun parasını da biz ödedik”

“Kendimi İhbar Ediyorum Belediyeyi Zarara Uğrattım..!”
Her şeyi sattı diyorlar, biz hiçbir şey satmadık baştan hepsini yaptık. Öğrenci Evlerini devlete sattık. Evet ucuz sattım, bu belediyenin gelir kaybıdır, buradan kendimi ihbar ediyorum, isteyen istediği muameleyi yapabilir, ben burayı devlete sattım, eğer özel bir şirkete satsaydım bir öğrenci en az 500 liraya kalırdı, şu anda ise 130 liraya kalıyor ve üzerine devletten burs alıyor, ben burada kime hizmet etmiş oldum, tabiî ki öğrencilere, her şey kar mı demek? Ben burayı bir şahsa 17 milyona satsaydım, o zamanda filanca şahsa peşkeş çekti diye konuşmayacaklar mıydı? Buradan gelen kira bırakın taksitlerini eksikleri bile ödemiyordu. Buranın taksitlerini biz ödüyoruz, yeni belediye binası için bir lira para ödemişler biz ödüyoruz. Benzin İstasyonunu sattı diyorlar, zaten bunun ne kadar kirası varsa almışlar yemişler. 10 yıllığına kiralanmış, parası alınmış ve yenilmiş, belediye başkanının bir lira kazancı yok, peki ben burayı satımda bir şey yapmadım mı; Şirinevler Ticaret Merkezinin üst katı benim değil mi, Turkcell Çağrı Merkezinin en az dört milyonluk yeri benim değil mi, Şehir Kütüphanesinin alt katında ki dükkanlar benim değil mi, 25 yıldır bitmeyen KARES’in üst katları benim değil mi, benim yaptıklarım, sattıklarımı 10 kez satın alır.

Belediyenin borcunu soruyorlar, kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğimi söylüyorlar, onlara ne belediyenin borcundan, belediyeden alacakları varmışta onu mu alamamışlar. Onlar önce şunun hesabını versin; Ben onların belediye başkanları döneminde yapılan ihaleden müteahhitlere 1.5 milyon indirim yaptırdım, o para nereye gidiyormuş önce bu millete onun hesabını versinler. Bana parayı nerden buluyorsun diye sormasınlar, bana verilen borç belli, ben şunu söylüyorum, onların döneminde ki bir yıllık özel kalem harcamaları 1 milyon 100 bin lira, bizim dönemimizde ise yalnız 300 bin lira, kimin borcu daha fazlaymış, tabiî ki onların borcu daha fazla.”

“Altyapıyı Altı Ay’da Çözer Mehmet Ali Beye Bu Konuda Siyaset Yaptırmam”
“Hepimiz bu memleket için çalışıyoruz, Mehmet Ali Bey altyapı üzerinden siyaset yaptı, eksikliğimizi söyledi, bu en doğal hakkı, bana düşen bir daha bu konu üzerinden kendisine siyaset yaptırmamak. Allah, altı ay içerisinde aynı şekilde bir yağmur vermezse ben bu konuyu çözerim ve seçimlerde bu konu üzerinden kendilerine siyaset yaptırmam.”

“İşçi Mücadelesini Yönetim Kavgasına Çevirenler Neredeler?”
Devletteki KARDEMİR yaşadığı 189 günlük grevin yarattığı tramvayı uzun süre atlatamadı, özelleşmiş bir KARDEMİR greve gitseydi, bunun yaratacağı hasarı uzun süre üzerinden atamazdı, bu konuda herkes özveri gösterdi, valimiz, milletvekillerimiz, Mehmet Ceylan Bey ve tabi Cengiz Gül Bey çok özverili davrandı. Mutullah Bey, Kamil Bey ve Fadıl Bey’de bu özveriye aynı duyarlılıkta karşılık verdi. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yalnız üzüldüğüm bir nokta var, halen sosyal medya da sendikal mücadele ile ilgili yorumlar yapanlar, eleştirilerde bulunanlar var, vali beyi, milletvekillerimizi eleştiriyorlar, arada bizi katanlarda var, ancak o dönemde gerek valimizin, gerek milletvekillerimizin, gerek benim, gerekse de o dönemki emniyet müdürümüzün olayları toparlayabilmek için gösterdiği eforun yanında bu dönemki hiçbir şeydi, olaylar her gün büyüyordu, hasar daha da artacaktı, işten çıkartılmalarda ki sayı daha yüksek olacaktı. O dönemde işverene bir şey söyleyemiyorsun, işçiye bir şey söyleyemiyorsun, ikisinin de kendisine göre haklı tarafları var, burada ki sıkıntı şuydu; O mücadeleyi yönetim kavgasına çevirdiler, bunun vebalini kim ödeyecek, bir sendikal mücadeleyi bu duruma sokanlar şimdi nerede, o dönemde yönetim var olma mücadelesi verdi. Bir sendikal mücadelede işçi hakları bir kenara atıldı ve koskoca bir sermaye mücadelesine döndü.  Bu süreçte ne kadar ve ne yapılabilirdi, işçi hakları sermaye kavgasına alet edildi. Ben şimdi o arkadaşlar nerede diye soruyorum, ama biz buradayız, bu büyük kavgada olayları bu kadar durdurabildik. Bu süreçte Sayın Valimiz müthiş bir efor sarf etti, bugün görev yapan valiler arasında en basiretli vali bizim valimiz. Karabükspor’dan, Kardemir’de ki işçi meselelerine kadar her konuyla ilgilenen, ortak noktaları bulup toplumun en az hasar görmesi için mücadele eden bir vali. Bir vali bu konularla ilgili ‘bana ne’ diyebilir, ancak bizim valimiz bunu demiyor, kent için, toplum için müdahale ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
12 ADET YORUM YAPILDI
huzur27 Mayıs 2013 / 00:38 Cevapla

Battı çıktı konusun da bana göre belediye başkanının bir kusuru yok, başkan demiyor ama daha üst makamlar ve kişi(ler) bu projeyi baltaladığına inanıyorum. Kanaatimce battı çıktı yeşilmahalle ışıklarının oradan çıkacaktı. Bu benim acizane düşüncem.

huzur27 Mayıs 2013 / 00:32 Cevapla

Başkanım meydanın yanında ki alan boş mu kalacak, oraya katlı otopark yapılsa iyi olmaz mı? yaptıklarınız ve yapacaklarınız için teşekkür ederim.

  Ahmet26 Şubat 2014 / 08:53 Cevapla

  Meydanın yanındaki boş alan KARDEMİR’e ait, oraya bir şey yapma şansı yok, şimdilik sadece çimlendirilebilir, orasını Kardemir değerlendirecek, 1-2 proje var deniyordu 25 katlı bina içinde otel,idari bina vs.

ali25 Mayıs 2013 / 13:52 Cevapla

Sayın vergili bir dönem daha başkan olursanız karabük altın çağını yakalar karabükün daha çok hizmete ihtiyacı var ben karabük’ün şehir içine raylı ulaşım sistemi,havaalanı,kayak merkezi gibi daha değişik yatırımlarla güzelleşeceğini düşünüyorum bunlarıda ancak siz yaparsınız: Ne olur şu safranboluyu da kurtarın sizin gibi çalışan biri de buraya bulun diyorum

  gurbetçi29 Mayıs 2013 / 16:07 Cevapla

  inşallah memet ali gelir karşısına aday olarak da onun boyunun ölçüsünü alı r başkan devam

Mustafa ACAR24 Mayıs 2013 / 18:16 Cevapla

“Hakkaniyet adına” rumuzlu beyefendi( ya da hanımefendi) keşke öncelikle şuraya bir isim soy isim yazsaydınız da kim olduğunuzu bilseydik. Karabüklü olup olmadığınızı da bilmiyorum.. ama yazdıklarınız tamimiyle siyaset kokuyor. tr9 katranını bildiğinize göre herhalde konu ile ilgili bir mühendis ya da belediyede çalışan bir vatandaş veyahut da siyaset ile uğraşan bir arkadaşımızsınız. Bu katran sağlığa zararlı diyorsunuz eğer varsa sağlığa yararlı katran paylaşın ya da belediyeye müracaat edin onu kullansınlar. Acaba daha önceki belediye başkanları sağlığa yararlı katran mı kullanıyorlardı…. Karabük 1939 yılında belediye olmuş 1940 yılında nahiye yapılmış ve 1953 yılında ise ilçe olmuştur. Bu çok önemli süreçler birbiri ardına gelişmiş nihayetinde de sorunları beraberinde getirmiştir.1939 da belediye kurulmuş ama kurumsallaşması uzun yıllar almıştır. Tabi bu arada köylerden gelen göç dalgası ve sağlıksız çarpık kentleşme ucube bir kent ortaya çıkarmıştır. Sorunlar yumağı içinde kent görünümünden uzak bir yerleşim yeri olan Karabük’te belediye başkanları da maalesef sizin deyiminizle hep göz boyamışlar Karabük’ün gerçek ihtiyaçlarını göz ardı etmişlerdir.2004 yılında tayin isteyip geldiğim Karabük’te benim gördüğüm sorunları kökten çözme noktasında irade ortaya koyan tek başkan bu günkü belediye başkanımızdır. Sadece kent meydanı projesi başlı başına bir projedir. Burada Rafet VERGİLİ’nin neler yaptıklarını yazacak değilim çünkü o kadar zamanım yok. Yağmurun sağnak halinde yağıp bütün altyapıyı etkisiz hale getirdiği bir durumda bir başkanı eleştirmek pek doğru değil kanaatindeyim. kaldı ki başkan bu durumu en kısa sürede düzelteceğini ifade etmiştir. Yağmurun şiddetli yağdığı o günlerde Türkiye’nin bir çok yerinde sel-su baskınları olmuştur ve bu yelerdeki belediyelerin de belki de tamamına yakını iktidar partisinin başkanları tarafından yönetilmektedir. Maalesef Türkiye trafik ve park sorununu halledememiş hele hele Karabük gibi eciş bücüş bir yerleşimi olan yerde bu sorunu halletmek pek kolay olmaz diye düşünüyorum ama ben başkanını trafik sorununu bir şekilde halledeceğine ve yapılacak otoparklar ile de park sorununu çözeceğine inanıyorum. Lütfen Karabük için taş üstüne taş koyanlara koymaya çalışanlara omuz verelim dua edelim sırf siyaset uğruna yapılanları görmezlikten gelip siyasi kredi sağlamak düşüncesi pek hoş bir davranış değildir… Cildikısık tünelinin ötesinde Karabük dediğimizde orası da neresi diyenlerin olmaması için, Karabük’ümüzün tanınması kalkınması modern bir kent olması noktasında sayın başkan gibi çalışanların çoğalması dileğiyle.

Adem24 Mayıs 2013 / 15:06 Cevapla

Hakkaniyet adına sen neyin kafasındasın sen hiç Karabüke bu kadar hizmet eden bir belediye başkanı gördün mü şimdiye kadar siz kendi partinizin ve belediye başkanınızın boş yerlere para harcamasına alıştınız çekemiyorsunuz ama sen ve senın gıbılere ınat sayın vergılı baskan adayı olursa eger ınsallahta olur ınsallahta yenıden baskan olur.

hakkaniyet adına24 Mayıs 2013 / 11:24 Cevapla

Gerçekten MHP’li Belediye Başkanı Vergili’nin Karabük’te hangi mega projesi var, trafik sorununu, park sorununu ve anayollar ve ara yollar hala yama yapılırken ve en kötü yol malzemesi olan tr9 katranı yolllara kullanırken ve tamamen insan saglıgına zaralı bir zift yollara kullanırken, kar yağdıgı zaman müdahele etmekte sınıfta kalan, geçen yağan yağmurda alt yapı anlamındaki sıkıntıları kendisine defalarca söylenildigi halde kulak arkası ederken, havuz niteliğini koruyan adı da battı çıktı denilen Ankara caddesi esnafının siftah yapması noktasında sıkıntıya sokan çok övündüğü battı çıktı bana göre alt geçitin olumsuzlukları trafigii sıkıntılı duruma getirdigi icin, göz boyama işlerine önem verdigi icin, popilist bir siyaset yaptıgı icin ben mhp li belediye başkanı vergiliyi kesinlikle cok başarısız buluyorum ve 2014 de belediye başkanlıgını kaybedecegine kesinlikle inanıyorum.

  ahmet24 Mayıs 2013 / 22:50 Cevapla

  o katrana tr9 değil rt9 yol katranı denir diyerek eleştirilerini destekliyorum.

  ümit var.25 Mayıs 2013 / 23:43 Cevapla

  kardeşim sen karabükte yaşamıyorsun galiba, kayabaşı asansör, üst geçitler, yürüyen merdivenler vb. gibileri görmüyorsan bence taraflı davranıyorsun.. akp bu belediyeyi yönetti, neden sayın vergilinin yaptıklarını yapmadı.. karabük belediye başkanının yaptıkları türkiye gündemine düştü sen hala neyin kafasındasın..

  Aykut26 Mayıs 2013 / 00:52 Cevapla

  Mustafa bey, o kişinin kim olduğunu bilmenize gerek yokki. Akp li birisi işte:) Rafet bey 4 yıldır siyaset yapmadı. Bunlar 4 yıldır Rafet beye siyaset yapmaktan bıkmadı. Helal olsun Sn.Vergili. Bende oy vermemiştim ama 2 oyda eşim ve benden….

Mustafa ACAR23 Mayıs 2013 / 19:28 Cevapla

2009 yerel seçimlerinde size oy vermediğim ve çok değerli oyum boşa gittiği için sizden özür diliyorum.. yaptığınız hizmetleri ve çalışmaları Beşbinevlerde oturan bir vatandaş olarak görüyor ve takdir ediyorum…. çevremde bulunan ve maalesef üzülerek belirtiyorum yine size oy vermemiş bir çok eş dost sizin yaptığınız hizmetler dolayısıyla sizin başkanlık adaylığınızı dört gözle bekliyor.
Karabük tarihinde görmediği hizmetleri sizin döneminizde görmüştür inşallah da görmeye devam eder. Ben Safranboluluyum ve öğretmenim her ne kadar Beşbinevlerde oturuyorsam da haftanın en az üç günü Safranbolu’da oluyorum Karabük merkez ve mahallelerini de bil vesile görme fırsatım oluyor. Düne kadar Safranbolu belediyesinde yapılan birçok çalışma çevre ilçe belediyeleri tarafından örnek alınırken şimdi sizin çalışmalarınız örnek olmaya başladı. Yaptığınız çalışmaları görmezlikten gelmek ve Allah’ın verdiği doğal afeti bahane edip sizleri zor duruma düşürmeye çalışmak safdillik olur. Kaldık ki o yağmurların yağdığı günler Safranbolu çarşıda da evleri su bastı ama hiç anlatan yazan olmadı olduysa da cılız haberler yapıldı. 2009 seçimlerinde 19.845 kişinin oyunu almışsınız ve bu millet size teveccüh göstermiş yine tekrar etmeyi yararlı buluyorum siyasetten anlamam bu memleketin bir insanı olarak yerel yönetimlerde particilik yapılmamalıdır.. Hizmet ehli kişilerin hizmet yarışına girmesi taraftarıyım… Sizin Karabük ilimiz için en doğru kişi olduğunuzu düşünüyorum ailem bile şimdiye kadar mensubu olduğunuz partiye oy vermemiştir ancak yaptığınız çalışmaları o da takdirle karşılıyor ben buradan açık açık ilan ediyorum.. 19845+2: 19847 oy garanti… Yüce rabbim sizleri çiğ insanların ihtiraslarından uzak tutsun.. Allah yardımcınız olsun.


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.