Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

VERGİLİ, CHP İL BAŞKANI VE ELİF KÖSE’YE FENA VURDU

VERGİLİ, CHP İL BAŞKANI VE ELİF KÖSE’YE FENA VURDU
Bu haber 13 Eylül 2019 - 19:21 'de eklendi. 154 kez görüntülendi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, bugün bir basın toplantısı düzenledi.

Çok sayıda yerel ve ulusal ajans muhabirlerinin katıldığı basın toplantısında Vergili, CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır’a ağır yüklendi.

9 Eylül Pazartesi CHP’nin kuruluş yıl dönümünde Karabük Kent Meydanındaki Atatürk Anıtı alanında CHP’liler ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse tarafından yapılan çevre temizliği etkinliği ile ilgili suskunluğunu bozan Rafet Vergili “Benim için artık CHP il Başkanı ancak temizlik kolu başkanıdır” dedi.

CHP İL BAŞKANI ARTIK TEMİZLİK KOLU BAŞKANIDIR

Karabük Belediye Başkanı rafet Vergili “Son zamanlarda birileri Karabük’teki huzuru kabul edemeyip, bazı provokatif tutum içerisine girip bu barışı bozarak insanları huzursuz etmeye yönelik program yapılıyor. Geçtiğimiz Pazartesi’den bu tarafa basının da sürekli gündeminde olan CHP İl Başkanı tarafından Atatürk Anıtında temizlik programı tertiplemiş.

Ben Abdullah Çakır Beyefendiyi bundan sonra kesinlikle CHP İl Başkanı olarak görmüyorum ve CHP İl Başkanı tabirini kullanmayacağım. Kendini Türkiye’de ana muhalefet partisinin il başkanlığını yapabilecek düzeyde görmediğim için bunu söylüyorum. Olsa olsa parti içinde temizlik kolu başkanı olabilir, bundan sonra kendisine temizlik kolu başkanı olarak hitap edeceğim.” İfadelerini kullandı.

Vergili, Atatürkçülük ile ilgili de CHP’lilere ders verebilecek bilgiye sahip olduğunu da ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Temizlik kolu başkanı bir düzen tertip edip, geçmişteki il ilçe başkanlarını, Safranbolu Belediye Başkanını hatta milletvekilini bile hepsini alet ederek, bizim barışçıl ve saygılı düzenimizi bozmuştur. Bundan sonra ben bu yaranın tamir edileceğini sanmıyorum. Bana bu zamana kadar CHP’den gelen hiçbir talebi geri çevirmemişimdir. Tavrım, hizmetim, düşüncelerim kendi genel başkanıma nasılsa, onlara da aynı şekilde olmuştur. Şimdi kendisinin genel başkanı geldiği zaman bayrak eksikliği olduğunda bayrakları tamamlanmıştır, anons istekleri olduğunda anonsları yapılmıştır. İktidar partisinin ve bizim partimizin yönetimde olduğu her ilde tavır konmasına rağmen bizim ilimizde tavır konulmamıştır. Atatürk heykeli bizim söylemlerimiz dahilinde CHP tarafından heykel olarak yapılmıştır ama diğer alt kaide ve düzenlemeleriyle ilgili o heykele harcana para kadar bizim belediyemiz tarafında para harcanıp, Karabük Kent Meydanına kazandırılmıştır. Ama o günkü açıklamasında bile sanki bunu biz deklere etmiyormuşuz gibi ‘Bu heykeli de biz yaptırdık’ diyebiliyor ki biz bugüne kadar yaptıklarımızın hiçbirini yüze vurmadık ki o meydanı da biz yaptık. Ben böyle bir barışın tesis edileceğini sanmıyorum çünkü şu an olarak usule uygun olmayan tam provokatif bir eylem gerçekleştirmeye çalışıyor.

Bu eylemden iki anlam çıkar; Birincisi, Atatürk anıtının gerçekten temizlenmediğidir, ama asıl verilmek istenen fikir bizi Atatürk düşmanı olarak göstermeye çalışmaktır. Ki bunda yanılacaktır, ben onların bu kadar Atatürkçü olduğuna inanmıyorum. Ancak Atatürk’ü eylemlerinde kullanan, fikirlerine düşüncelerine sahip çıkan ama bu düşüncelerin temalarını aktaramayan biri olarak görüyorum. Benim Atatürkçülüğümü tartışamaz, konuşamaz. İsterlerse kendilerinin düzenlediği bir Atatürk üzerine panelde bizim düşüncelerimize de söz verip, biz onlara Atatürk’ün temel düşünceleri hakkında bilgi verebiliriz. Belki 15 yaşımdayken bile Atatürk karşıtı kitap okuduğum zaman o sapık fikirler beni en ufak etkilememiştir. Hem iyisini okudum hem kötüsünü. O yüzden CHP’nin bu konudaki değerlendirmesi yanlış olacaktır.”

ÇEVRE TEMİZLİĞİ ALTINDA PROVOKASYON YAPILMIŞTIR

Başkan Vergili “Ben size çok basit kendilerinin acizliğini göstereceğim. Buraya Pazar akşamı birileri gelir, kirletebilir. Onun için çöpler de mevcut. Biz daha 9 gün öncesinde burada bir tören yaptık ki taş olmasına imkan yok ama taşlar topluyorlar. Bu CHP’ye yakışmayan tavırlar içerisinde bir eylem ve ben tören alanındakilerin hepsini de kınıyorum. Bu tip gayeleri olan inançlar bizi yıpratamaz çünkü Karabük’e ve Karabüklülere hizmet için geldik. Ve bize verilen 5 yıllık süreç içerisinde yalnızca Karabüklülere hizmet edeceğiz, hiçbir parti ayırımı yapmadan. Ayrıca burayla ilgili proje çalışmalarımız devam ediyor, birkaç proje çizildi, tarafımızdan reddedildi. Atatürk heykelinin arkasında da bir peyzaj düzenlemesi yapılacak. Bu eksiklikleri de tamamlayacağız.

Temizlik görevlilerimiz orada dururken tören alanında çöp toplamayı kendilerine ne kadar yakıştırıyorlarsa, yakıştırsınlar ben bunu kendilerine bırakıyorum. Bu çok yakışıksız, 1980 öncesi basit eylemler gibi eylemlerdir bunlar. Birileri Karabük Belediyesi’nden menfaatlenememiştir, işin içerisinde onlar vardır. Birileri bizi farklı düşüncelerin dışına iterek provokasyon yapmak istemişlerdir ama kendilerine çok iyi çeki düzen vermeleri gerekiyor.” Diye konuştu.

CHP İL BAŞKANI SAFRANBOLU BELEDİYESİ ZABITALARINA TALİMAT VERİYOR

Karabük Belediye Başkanı Vergili, konuşmasında Safranbolu Belediyesi’ne CHP Parti teşkilatlarının çok müdahale ettiğini de vurgulayarak, açıklamalarına şöyle devam etti;

“Ben 10 yıldan bu tarafa belediye başkanlığı görevindeyim. Benim teşkilatlarım hiçbir zaman gelip belediyeye müdahale edememişlerdir. Biz siyasi konuşmalarımızı yaparız herkes kendi alanına çekilir. İl ve ilçe teşkilatları siyasette söz sahibi demektir ve bende onların sözlerine siyasette uyarım amma belediyeye kimsenin müdahale hakkı yoktur. Safranbolu’da yıllar sonra CHP bir belediye başkanlığı seçimini kazandı ve ben hangi partiden olursa olsun belediyemizin başarılı olmasını arzu ederim. Parti gözetmeden istenen desteği veririm, hiç düşünmem tereddütte etmem. Ama şu şekilde bir gözlemim var; 6 aylık süre içerisinde sürekli olarak CHP il ve ilçe teşkilatlarının Safranbolu Belediyesine bir müdahalesi söz konusu. Bundan 3 gün önce evime giderken il başkanını zabıta müdürlerine talimat verirken gördüm. Bu çok yakışıksız bir harekettir. Eğer bir kusur görmüşsen başkanı ararsın böyle bir kusur gördüm dersin, başkan da zabıta müdürünü arar.”

KENT MEYDANINDA Kİ ÇÖP TOPLAMA EYLEMİNE KATILANLARI KINIYORUM

Vergili, CHP’lilerin kendi içinde daha ağır eleştiriler yaptığını da vurgulayarak, çöp toplama eylemine katılanları kınadığını belirtti ve “Safranbolu Ekspres Gazetesinden o gün eylemde olan Sedat Karaoğlu Beyin gazetesinden bir yazıdır bu. Benim söylediklerimde bir eksiklik yoktur, iftira da değildir. Safranbolu Belediyesi ve CHP İl Başkanı ile ilgili bir tespit vardır. ‘Toplantıda Köse’nin yanında, Çakır ve CHP il ve ilçe başkanları vardı. Toplantıya yön veren Çakır olduğunu gören basın mensupları olanları sayfalarına taşıdı. Bir internet sitesi de ‘Hani Halkın Başkanı Olacaktı’ başlığı attı.’ Bu CHP taraftarı olan bir gazetenin neşriyatı. Kendilerinin ikbali söz konusu olduğu zaman parti mefhumu tamamen ortadan kalkarak, böyle neşriyatları yapabildiklerine göre, benim söylediklerim çok daha hafif kalmakta. Ben arzu ederdim ki aramızda soğukluk olmasın, 5 yıl içerisinde bütün Karabüklüler gibi barış içerisinde hareket ederek Karabük’ün eksikliklerini gidermek için çalışalım, Safranbolu ve Karabük ile ilgili eylem planı hazırlayalım. Bundan sonra bunun yerine geleceğini pek sanmıyorum ve inanmıyorum. Ki o gün tören alanında mevcut belediye başkanı da aynı şekilde bunlara iştirak etmiştir. Ama siyasette deneyimli olanların hepsi de o meydanı terk etmiştir ki biri de Hüseyin Avni Aksoy. Bu eylemde olan herkesi kınıyorum.” İfadelerini kullandı.

CHP TEŞKİLATLARI İLE İLGİLİ ARTIK HİÇBİR POZİTİF DÜŞÜNCEM OLAMAZ

Vergili, CHP Teşkilatları ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ile ilgili artık hiçbir pozitif düşüncesi olamayacağını da vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Asıl garip olan şu, bizim temizlik görevlilerimiz tören alanının dağılmasını bekliyor, onlar böyle bir eylem yapıyor. Eğer mevcut temizlik kolu başkanı, temizlik görevlisi arkadaşlarımızı çağırıp ‘Şurayı temizler misiniz?’ dese benim bununla ilgili konuşacak hiçbir kelimem olamaz. Onlar da biliyor ki bu eleman tören bittikten sonra o alanı temizleyecek. Orada taş olmasına imkan yok ve bu hazırlanmış bir eylem. Poşetler dağıtılıyor, sırası bekleniyor ve eylem başlıyor. Elif hanımın orda olması, tasdikler nitelikte başını sallaması bizim tarafımızdan hoş karşılanmıyor. Ve ben bir daha Safranbolu ile aramızda bir diyalog olacağını sanmıyorum. Genel başkanları, herhangi bir konuşmacıları geldiği zaman o meydanı kullanırlar. Oradaki çöp tarihe de geçse, seçim kaybedeceğimi de bilsem elimi dahi sürmem. Gelecekler o çöpleri oradan temizleyecekler. Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce Bey geldiği zaman o meydan çöp doldu. Neden o zaman vatandaşlık görevinizi yerine getirmediniz? Tabi olayın gayesi başka. Eylemin Atatürk anıtında yapılması bizi Atatürk düşmanı olarak göstermek, hedefleri bu. Bundan sonra CHP ile ilgili kendilerine hiçbir pozitif yaklaşım olmaz.”

BUNDAN SONRA SAFRANBOLU BELEDİYESİ İLE BİR DAHA İLİŞKİM OLAMAZ

Rafet Vergili, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ile bir telefon konuşması yaptığını da belirtti ve konuşmalarını şöyle tamamladı;

“Kendisiyle konuştuk ama uzatmadım. Benim Safranbolu Belediyesiyle bir daha ilişkim olmaz. Biz bunların hepsini yaşadık.  Zamanında Necdet Bey belediye başkanıydı. İlk 5-6 sene biz hiç bağdaşamadık. Benim Necdet Beyle şahsi hiçbir problemim olmaz, ama il yönetimleri yüzünden yaklaşamadık. Sonra il teşkilatları değişti, bizim Safranbolu ile her türlü problemimiz bitti.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
11 ADET YORUM YAPILDI
fatih17 Eylül 2019 / 03:12 Cevapla

ya abi çöp toplamak ne zamandır provekasyona döndü bırakın bu işleri

osman can17 Eylül 2019 / 03:10 Cevapla

sayın vergili yaptıgınız işler ve icraatleri tartımıyorum ama karabük geneline bakarsak ileriye götürecek bir projeniz bile yok kaldırım boyamaktan baska insanlar sıkıldı artık aileye çalışıp duruyosunuz 100.yılda 1 tane bile sosyal tesisiniz yok pazar yeri yaptınız ticarete döktünüz bence sayın elif hanımı hiç eleştirmiyorum keşke sizde elinize poşet alıp her toplanmalarınızdan sonra çöplerinizi toplasanız her şeyi farklı nokta çekiyorsunuz marzincle düşmandınız ne oldu ? bunları konusalım bu karabük senide yer başkanım meydan diyosunuz beton yığını ağaçlandırma 0 insanlar doğayı seviyor her secimden sonra 1 2 proje oo tamam bırakın artık karabükü ileriye taşıyın geri kafalılıgı bırakın elif baskanda aynı sizde karabükte insanlar yaşamıyor kaçıyor bu şehir kara bulut bunaldık artık icraat görelim kaç kere konser düzenledin kaç kere sanatcı getirdin getirdiğin sanatcılar 40 50 yaşlarına hitab ediyor artık gençleri ön plana alda bu halkın yüzü gülsün eskiden ne güzel şeyler yapılıyordu

Musa15 Eylül 2019 / 21:13 Cevapla

5000evler üst mahallelerde her cumartesi pazar sular kesik ve haftaya duş bile alamadan başlıyoruz. Belediyenin asli görevi kesintisiz su sağlamak değil midir? Konuyla ilgili arastirma yapip mansete bir haber yaparsaniz seviniriz

Uğur14 Eylül 2019 / 17:59 Cevapla

Sayın vergilinin yazdıklarını bir daha oku istersen muhtemelen klasik bir CHP lisin ve zihniyetiniz kesinlikle değişmez, bende başkan olsam bende muhatap olmak zorunda değilim mevcut bölgemdeki sorunlarla ilgilenir bağlı bulunduğum belediye başkanlığını yürütmeye çalışırım kısacası kardeş
Herkes işine baksın Sayın vergili bu işi on numara yapıyor inşallah ta karabük ün başından hiç ayrılmaz

içerik14 Eylül 2019 / 12:50 Cevapla

sayın vergili bunu konuşmaya bile değmez. yaptığınız tespit çok doğru, riyakarlar. safranbolu’da da fark edildi bu durumu ve yok hükmünde… doğru dürüst bir chp’li bile kalmadı yanlarında, anlayanlar tek tek çekildi. 1 i gizli, 9-10 kişiden oluşan dar bir çevre işte…. cevap vererek lütfen ağırlığınızı bozmayın, naparlarsa yapsınlar.

Karabük uni14 Eylül 2019 / 12:48 Cevapla

RAFET beye teşekkür ediyoruz her akşam düzenli cöpümüz alınıyor ve sokaklarımız temizleniyor ve park cimleri sulanıyor

Mehmet14 Eylül 2019 / 12:14 Cevapla

Nesine bagdasamiyorsun? Söz konusu olan şahsi malın olan haddehane değil karabuk belediyesidir sayın Başkan. Tum idarelerle ve seçilmiş veya atanmis idarecilerle yasalar çerçevesinde seve seve bagdasacaksin. Kanka olun demiyor Size hiç kimse, is yasal cercevede goreviniz olan isleri uretin diyor. Şahsi hayatında kime düşman olursan ol. Ah şu ülkemdeki seçilmişlerin malı kendi malı görmeleri yok mu.

Partili14 Eylül 2019 / 01:14 Cevapla

Haydii koşun eczanede gizli başkanlarla buluşup kara kara düşünün bakalım biz ne halt yaptık diye

Ümit13 Eylül 2019 / 21:14 Cevapla

İyi de bunlar seçimde birbirini desteklemedi mi? Karabukte Chpliler Vergiliyi, Safranboluda da Mhp liler Chp yi destekledi…

Yavuz13 Eylül 2019 / 21:13 Cevapla

Bütün bunlar, Karabüğün neden bu halde kaldığının ispatıdır.

Dippus13 Eylül 2019 / 20:45 Cevapla

Bu tür eylemler karabuk il ve ilçelerine zarar verir partizanlık yapıp hizmet aksatmak iletişimi koparmak yanlış bir algıdır, deneyimli bir başkan olan rafet vergiliyide bu yakışır


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER
    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.