Karabük Net Haber

VERGİLİ “BU İŞİN PEŞİNİ ASLA BIRAKMAYACAĞIM”

VERGİLİ “BU İŞİN PEŞİNİ ASLA BIRAKMAYACAĞIM”
Bu haber 26 Mayıs 2014 - 15:07 'de eklendi. 14 kez görüntülendi.

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ, KARDEMİR’DE MÜDÜRLÜK GÖREVLERİNDEN ALINAN ÜÇ MHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ İLE İLGİLİ SERT AÇIKLAMALARDA BULUNDU

 

VERGİLİ “BU HAREKET BANA VE MHP’YE YAPILAN BİR HAREKETTİR. ÖMÜR BOYU BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM VE HESABINI SORACAĞIM”

 

rafet-krdm-hesap-1

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili bir basın toplantısı düzenleyerek, Kardemir’de müdürlük görevlerinden alınan üç MHP’li Belediye Meclis üyesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kardemir yönetimi için Adeta “Bundan sonra sizinle hesaplaşacağız” diyen Rafet Vergili, Kardemir Yönetiminin siyaset yaptığını, bu tasarruflarının kendisine ve MHP’ye karşı olduğunun altını çizerek “Bu hesaplaşma sonuna kadar sürecektir” dedi.

Vergili “Bu üç Belediye Meclis üyesi ile ilgili daha önceden bu konu gündeme gelmişti. Belediye meclis üyelerimizin sıralaması kesinleştikten sonra KARDEMİR Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından Kardemir’den seçmiş olduğumuz üç belediye meclis üyemizi ile ilgili bir tavır konuldu. Hatta partiden ve meclis üyeliğinden istifa etmeleri şeklinde telkinlerde bulunuldu, bu telkin tam seçim döneminde yapıldı.

Biz her zaman şunu söylüyoruz, Kardemir olmasa Karabük olmazdı. Kardemir ne kadar zengin olursa, Karabük o kadar zengin olur. Bunlar bizim başlıca prensiplerimiz. Kardemir bugüne kadar ilk defa siyasetin içinde olmuş değil. Kardemir şimdiye kadar milletvekilleri çıkartmış, bakanlar çıkartmış, işçi liderleri çıkartmış, sürekli etkinliği olan bir kuruluş olmuştur, tabi ki bu da çok doğaldır. Çünkü Karabük’ün ekonomik yapısını bel kemiğini Kardemir oluşturmaktadır.” Dedi.

“Diğer siyasi kimlik taşıyanlara neden uyarı yapılmıyor?”

Rafet Vergili “Bildiğimiz kadarı ile şu anda Kardemir’de Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı da çalışmakta. AK Parti Yönetim Kurulundan birçok arkadaşımız çalışmakta. Şu anda AK Parti’den il genel meclisi üyesi seçilmiş arkadaşım da Kardemir de çalışmakta. Daha önce İl Genel Meclisi Başkanlığı yapan Hüsnü Özcan bir buçuk veya iki yıl Kardemir’de çalışmakta idi. Bunların hiç birisi bugüne kadar söz konusu değildi.” Dedi.

“Kardemir’in bu tasarrufu bana ve MHP’ye karşıdır”

Vergili, Kardemir’in bu kararını kendisine ve MHP’ye karşı alınan bir tavır olarak nitelendirdiğini belirterek şunları söyledi;

“Buradaki asıl tepki benim gördüğüm kadarı ile Milliyetçi Hareket Partisi ve benim şahsıma olan tutumdur. Bu bizim tarafımızdan çok iyi bir şekilde değerlendirilecektir. Biz de buna göre pozisyon alacağız. Biz bugüne kadar Kardemir’in her türlü faaliyetlerinin devam etmesi ile ilgili sürekli yanında olduk. Şu anda partimizden belediye meclis üyesi olan üç arkadaşımız mevcut işlerinde bir aksaklık yaratmış olsalar veya işlerine bir sekte vermiş olsa,  biz bunları zaten belediye meclis üyeliğine almazdık. Bende bir özel sektör işletmecisi olarak kesinlikle karşı olurdum. Ama Karabük ile ilgili alınacak kararlarda Kardemir’den de temsilcilerin olması, bu kararların içerisinde bulunması, hem Kardemir’in, hem de Karabük’ün geleceği ile ilgili önemli unsurlardan birisidir.

Üç belediye meclis üyesinin ayda bir toplantılara katılmaları, Kardemir’de ki işlerine sekte vurmaz. Bu arkadaşlarımız bugüne kadar Kardemir’e destekte bulunmuşlar, çalışmış oldukları sahada Kardemir’i en iyi şekilde temsil etmiş olan arkadaşlardır. Biz bu arkadaşları, dürüstlükleri, çalışkanlıkları ve Karabük’e katkılarından dolayı tercih ettik. Yoksa biz dışarıdan alenen kişileri seçmiş değiliz. Bu arkadaşlarımızın her biri işlerinde 15-20 sene kendilerini Kardemir’e vermiş arkadaşlardır.”

“Birilerine şirin görünmek için yapılan bu hareketin peşini asla bırakmayacağım”

Vergili “Burada bazı siyasi kişilere hoş görünmek için yapılan bu uygulamaya, Milliyetçi Hareket Partisi ve şahsım olarak en iyi şekilde karşılıkta, cevapta vereceğiz. Bunun hiçbir zaman peşini bırakmayacağız. Makamlar herkese baki değildir, bu makamlar bir gün bırakılır ve gidilir, onun için bu işin peşi asla bırakılmayacak. Bu tamamen siyasi bir programdır, çünkü Karabük’ün veya Kardemir’in menfaati ile ilgili bir program değildir. Biz de gerekli tavırlarımızı ve davranışlarımızı ortaya koyacağız. Biz hiçbir şekilde Kardemir’in ekonomik bir zarara uğramasını isteyen birisi değiliz. Şu anda Kardemir yönetiminin asıl işi ekonomik program olması gerekirdi, siyasi programın içerisine girdiklerine göre siyasi programın sonuçlarına da kendileri katlanacaktır.” Dedi.

“Belediye Meclis Listeleri kesinleştikten sonra bu arkadaşlara baskı yapıldı”

Bir gazetecinin “Kardemir Yönetiminden veya Genel Müdüründen, Belediye Meclis üyesi olan arkadaşlar konusunda sizlere seçim öncesi bir uyarı yapıldı  mı?” sorusuna Rafet Vergili şöyle cevap verdi;

“Uyarılma konusunu ben çok iyi biliyorum, Kardemir’de yönetici olan bir grup geldi, uyarı yapıldı. Fakat bizim belediye meclis üyesi adayı listelerimiz kesinleştikten sonra gelindi, istifa etmeleri konusunda baskı yapıldı. Arkadaşlarımız istifa etmediler, bu arkadaşlar özelliği olan kişilerdir. Makam ve mevkilerini çalışkanlıkları ile elde etmiş olan arkadaşlardır. Her partiden bu tür arkadaşlara teklifler gidebilir, onlar da değerlendirebilir ama hiçbir zaman yönetim ve idareden bir baskısı olamaz. Eğer Türkiye’de demokrasi varsa, herkes Karabük’ün geleceğini düşünüyorsa, ülkesinin geleceğini düşünüyorsa aday olabilir. Kaldı ki bu arkadaşlar memur statüsünde değildir, işçidir, işçi statüsündedir bu da hoş karşılanacak bir tavır değildir. Kardemir’in programı içerisinde sadece ekonomik program olmalıdır. Siyasi program bizim programımızdır. Eğer bazı siyasilerin baskıları ile bu tür işleri yapıyorlarsa, Türkiye’de siyasi konjonktürlerin ne zaman değişeceğini hiç kimse ne zaman ne olacağını bilemez, tabi ki bunların hepsine de kendileri katlanacaktır.”

“Kardemir’in Belediye ile bir sorunu olamaz ama benimle ve MHP ile artık vardır”

Vergili sözlerine şöyle devam etti;

“Kardemir ile Karabük Belediyesinin arasında hiçbir şeklide problem olmayacak. Karabük Belediyesi bu sıkıntıları her zaman çözecektir. Fakat benim şahsım ve partim ile ilgili her zaman problem olacaktır artık. Kardemir’in, Karabük Belediyesi ile ilgili mevzuat dışında hiçbir zaman problemi olmayacaktır. Karabük Belediyesi Kardemir’e her zaman gerekli desteği verecektir. Biz Kardemir’in yapacağı işlerde veya Kardemir’in büyümesi gereken işlerde belediye olarak engel olacak hiçbir durumumuz yoktur. Biz bunları profesyonel olarak birbirinden ayırabilecek nitelikte bir kişiyiz. Bunları da kesinlikle birbirinden ayıracağız. Karabük Belediyesinin, Kardemir’e hiçbir zaman yaptırımı diye bir şey söz konusu değildir. Mevzuatlar çerçevesi içerisinde çözülmesi gereken problemler vardır, bu problemlerin çözüleceğine inanıyorum. Ama şunu belirtmek istiyorum, Kardemir’in profesyonel idarecileri siyasetin içerisine girmiştir, siyasi olarak ta bunların cevabını alacaklardır.”

“Kardemir’e ceza kestik diye, hemen tahsilat yoluna gitmedik”

Karabük Belediyesinin Kardemir’e kesmiş olduğu cezalar ile ilgili yöneltilen soruya, Başkan Vergili şöyle cevap verdi;

“Cezalar kesilmiştir, bunlar normal uygulamalardır. Şu anda Kardemir koskoca projeler yaparken, ellerinde bir projenin olması gerekir, statik değerlerin hepsinin hesaplanması gerekir, inşaat projelerinin olması gerekir. ‘Ben inşaata başladım’ diye zaten bir durum söz konusu değildir. Ellerinde bu projeler varken dahi, belediyeye müracaat yapmamaktadırlar, bu da bir kusurdur, buna istinaden kesilmiş bir cezadır. Biz Kardemir’e ceza kestik diye hiçbir şekilde icra uygulaması yapmadık. Başka türlü bir uygulama da yapmadık. Bizim böyle bir para tahsilatı beklentimiz de yok, önemli olan Kardemir’in mevzuata uyması idi. Bunlarla ilgili yapılmış bir programdır. Gayet normaldir, cezalar kesilebilir. Bütün işletmelere kesiliyor, bunlar tekrardan ele alınıyor ve belediye meclisinde değerlendiriliyor. Profesyonel bir yönetici kesilen bu cezaları belediye meclis üyelerine göndermeye hak sahibi değildir. Meclis üyesi arkadaşlarımızın kesilen cezalardan haberleri olmaz. Meclise geldiği zamanda ben inanıyorum ki kendi kurumlarını mutlak savunacaklardır. Bizim bu arkadaşları Kardemir’den asıl tercih etmemizin amacı, Kardemir’in olsun, Karabük’ün genel problemleri ile ilgili daha sağlıklı görüş ortaya konulabilmesi için tercih edilmiştir.”

“Bunun hesabı sonuna kadar sorulacak ve peşi bırakılmayacaktır”

Vergili “Şu anda genel müdürlük olarak, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanına ‘siz siyaset yapmayacaksınız’ diyebilir misiniz? Ve yahut da, AK Parti İl Genel Meclisi üyesine ‘siz istifa edeceksiniz’ diye, baskı yapmanız söz konusu mu? Eğer bunlara yapamıyorsanız, Milliyetçi Hareket Partisine yapma diye bir hakkınız yoktur. Bu işin peşi profesyonel yöneticilik bittikten sonrada bırakılmayacaktır. Her aşaması safha safha hukuk yolu ile hesap sorulacak boyutlara taşınacaktır. Bu, Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi ve Kardemir arasında bir olaydır. Belediye olayları tamamen farklı bir olaydır.” diye konuştu.

“Bu arkadaşlara sonuna kadar sahip çıkacağız”

Görevden alınan üç belediye meclis üyesinin ekonomik kaybı olacak mı sorusuna, Rafet Vergili “Tabi ki olacaktır. Onlar bu mevkilere gelebilmek için 15-20 yılın vermiş arkadaşlar,  görev değişikliğinde ekonomik kayıpları olacaktır. Sen bu arkadaşlara ‘siyaset yapıyorsun’ diye, bazı şeylerini heba edemezsin, edersen de elbette bir gün bunların hesabını verirsin.” dedi

“Kardemir yönetimi, görev yerini değiştiren üç belediye meclis üyesine ‘ya Kardemir, ya da belediye meclis üyeliğini tercihi yapın’ şeklinde bir durum söz konusu olabilir mi?” şeklinde soruya, Başkan Vergili şöyle cevap verdi;

“Onların öyle bir hakları yoktur. Öyle bir süre verme veya kimsenin siyasetine ipotek koyma gibi bir hakları yoktur. O Genel Müdür bu memlekete gelmiş profesyonel bir yöneticidir, bir gün olur Karabük’ten gider. Ama meclis üyesi arkadaşlarımız Karabük’ün öz evlatlarıdır. Bu olay kısa vadeli bir olay değildir, üç yılık, beş yıllık, on yıllık bir olay değildir. Allah ömür verdikçe de peşi bırakılmayacak bir olaydır.  Biz hiçbir siyasi parti mensubumuzu yarı yolda bırakacak bir kişi değiliz. Her türlü şeklide özel sektörde, devlet sektöründe de, nerde değerlendirilmesi gerekiyorsa değerlendirmek için her türlü desteği vereceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
21 ADET YORUM YAPILDI
koylu27 Mayıs 2014 / 23:01 Cevapla

Bu demir celikte sadece Ak Partililermi calisiyor… Bir tek bunlar mi vardi Mhp li. Siyasi kimligi belli olan bir yoneticinin emrindeki insanlar nasil bir psikoloji ile calısacak bunu hic mi dusunmeden kardemir e suc atiyorlar anlamiyorum.. Bu adamlar aday olmadan once isverenine hic sormus mu ben aday olabilirmiyim sizce bir sikintisi var mi diye.. Kimse kusura bakmasin Genel Mudure ve yonetimine suc bulanlar unutmayiniz ki Kardemir 4000 kisilik bir isyeri bir kurum… 50 iscisi olan bir belediyedeki iscilerin durumunu bile siyasi olarak yonetenlerrr… Kardemire savas actigini sanmasinn.. Sehir icindeki otopark gorevlisi arkadaslar bile hepsi Mhp li buna neden laf eden kimse yokk… İsten cikartilan otoparkcilarin neden cikartildigini soylemuyorlarrr.. Vergili kendi fabrikasinda kac tane ak partili calisiyor bi aciklasin o zamannnn… Vergili nin fabrikasindaki gibi 84 isci calismiyir Kardemir de.. Daha yazacak cok sey varr daha once yazdigim yorumlar gibi bu da yayinlanmaz ise diye kisa kestimmm. Yayinlasalar da yayinlamasalarda ben gercekleri yazacagimmm

Aykut27 Mayıs 2014 / 22:03 Cevapla

Sayın Başkaya,

Ben bu Genel Müdür denen ama hizmetli bile olamayacak kadar genel kültürden yoksun, demokrasiden uzak, insan ayrıştırmayı iyi beceren bir kişiye şu 4 soruyu sormak istiyorum;

1- Bu üç belediye meclis üyesi arkadaş Ak Partiden seçilmiş olsaydı yine aynı olay başlarına gelirmiydi,
2- Ak Parti yerine Milliyetçi Hareket Partisi hükümet olsaydı yine bu görevden alınmalar olurmuydu,
3- Ak Parti’nin İl genel Meclisi üyesi için birşey yapmayı düşünüyormu?
4- Geçmişte Hüsnü Özcan için ne gibi bir uygulama yapmıştı?

Birde neden bu olay için sadece Rafet Beyin açıklamalarını bekliyorsunuz. Fadıl Beye kimse birşey sormayacakmı? O birşeyler açıklamayacakmı?

Sorun nedir27 Mayıs 2014 / 21:35 Cevapla

Sorun Rafet beyin hep ben demesi ayrıca sendika yöneticilerinin çoğu hatta hemen hepsi mhp li ve açık siyaset yapılıyor seçim zamanları bu yıllardır böyle partiyle alakası yok kişisel

yusufiyeli27 Mayıs 2014 / 12:33 Cevapla

rafet vergili kardemirin MHP ve benle sorunu diyor. MHP ile Kardemir’in sorunu bence yoktur. kardemirde yüzlerce MHP’li arkadaşımız çalışmaktadır. ekmegini kazanmaktadır. onlarla hiç sorunu yoktur. bence rafet bey partiyi bu işin içine çekmeye çalışıyor. kendi kişisel sorunları yüzünden. o yüzden MHP sorunu var demek çalışan partili arkadaşlarımıza hakaret olur. rafet bey lütfen kişisel sorunlarınızın içine partiyi çekmeyin. seçtigin belediye meclis üyelerinin ne kadar patili oldugunu herkes biliyor.

  Mhp li27 Mayıs 2014 / 22:06 Cevapla

  Seçilen belediye meclis üyelerimizin hangisi Ülkücü değil? Harun’mu, Ahmet’mi, Taşkın’mı… Sen bu arkadaşların ülkücülüğünü tartacak kimsin yaa. Sapınaaa kadar ülkücü bu arkadaşlar..

   yusufiyeli28 Mayıs 2014 / 16:03 Cevapla

   ben kim miyim gel gör kim oldugumu . ben orhan çelik.

    Mhp li28 Mayıs 2014 / 18:30 Cevapla

    Haaaa şu Genç partiye koşa koşa giden sonra aradığını bulamayan geri gelen, sonra meclis üyesi olamadım diye bir dünya veryansın eden Orhan Çelik mi? Size adam beğendiremeyiz Orhan bey.. Yusufiye sözü size çokk lükss..

    Mhp li28 Mayıs 2014 / 18:34 Cevapla

    Sen bir belediye meclisi üyesi olamadım diye bunları yazıyorsun. 2009 yılında da olmak istedin olamadın, 2014 de de olamadın. Senin için sadece koltuk demekki? Bak bu beğenmediğin Harun, Ahmet, Taşkın arkadaşlarımız hiçbir zaman hiçbir partiye gitmediler. İkisi yüksek mühendis bu arkadaşların, birisi güvenlik amiri. Sen bu kişileri bile beğenmiyorsun. Sen git kankilerin olan iki kişi biliyorsun onları her fırsatta Mhp yi karalamaya, geneel başkanı kötülemeye çalışan iki kişi ile istişare yap hadi..

     yusufiyeli28 Mayıs 2014 / 22:45

     terbiyesizlik yapma, hadi falan diye sana soracak deyilim ne yapacağımı. nasıl konuşacagımı, kiminle iletişime girecegimi. sen benim muhatabım deyilsin. taşkını falan bana ögretme, kardemirden hepsini iyi tanırım. sen işine bak kocum. yerim belli, konuşmak istersen gel yanıma sana anlatayım kimin ne oldugunu. yusufiyeli lafı da senin ağzına yakışmıyor. çileyi çekenler bizleriz, sen deyilsin….

    Mhp li29 Mayıs 2014 / 01:06 Cevapla

    Senin bana kimin ne olduğunu anlatmana gerek yok. Başta sen olmak üzere kimin ne olduğunu çokkk iyi biliyorum. Haaa yerim belli falan derken değmezsin be hemşerim!!! Ben, dün Genç Partiye, bugün orada biryerlere gelemeyince tekrar Mhp ye dönen insanlarla işim olmaz. Seninle de hiççç işim olmaz. Bana seni anlatma. Ben seni senden daha iyi tanıyorum. Taşkın’a gelince adam gibi adamdır. Sendikal mücadelede karış karşıya geldiğiniz için Taşkın beye cephe almış olabilirsin. 12 eylül öncesi hangi sendika size kucak açtı bunları düşünmeyecek kadar acizsin. Senin derdin meclis üyeliğiydi. Meclis üyesi olsaydın bugün bu cümleleri kullanmazdın. Ama Karabük’te özellikle Mhp de kim kimin ne olduğunu çokkkk iyi biliyor. Merak etme gün gelir ben senin karşına çıkarrr bu söylediklerini yüzüne vururumm. Yusufiyeliler diye kurmaya çalıştığınız derneği falan da biliyorum. Senden yusufiyeli falan olmaz hemşerim!! Sen Mhp nin seçimi alamaycağına iddiaya girenlerle oturmaya kalkmaya ve Mhp yi, Akp lilerden daha çok kötülemeye devam et…!!

    Mhp li29 Mayıs 2014 / 01:15 Cevapla

    Kendini öyle bir büyüttün ki? Sanki Alpay Okyalaz’sın, sanki Apo başkansın, Sanki Ömer İlbay, Asım Çelik’sin.. Sanki İlhami Yılmaz, Hüsamettin Kandemir’sin, Sanki Toker Bayram’sın.. Sen Yusufiyeli olsan nolur yaa. Bu davayı üç kuruşluk koltuğa satanlardan Ülkücü olsa nolur, olmasa nolur.. Ülkücülük kendi kendine verilen bir sıfat değildir. Arkadaşlarının seni ne olarak gördüğüdür. 20 yaşında olup bu davaya sadakatle bağlı olan nice koç yiğitler var bu davada. Sen cezaevinde yattıysan yattığın günlere yazıkk. Meclis üyesi olsaydın bu yazıların bir tanesini yazmazdın. Sana söylenecek sözlere bile yazık artık. Otur, kendi geçmişini kendinle sorgula..

ŞEYHÜLİSLAM27 Mayıs 2014 / 10:26 Cevapla

İNSAN OLAMAYANLAR İÇİN, ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM. RAFET BAŞKANIMIZIN HER ZAMAN HER VAKİT YANINDAYIZ.

tayyip adamindibi27 Mayıs 2014 / 10:01 Cevapla

Baskan tum ulkede 65 yas ustu olanlar toplu tasimadan bedava veya yari fiyatina yararlanirken Karabukte neden yararlanilmiyor. Buradaki otobus sahipleri para kazanamadigindan mi?. Kardemirden alinip ucube bir meydan yapilan yere belediye para odedi mi? Bu konulari aranizda cozecek capta insanlarsiniz emekli ve vatandasa bir faydasi yok bu islerin.

kartal 7826 Mayıs 2014 / 23:38 Cevapla

iyimi kötümü bilmem, üzülsek mi sevinsek mi kafam karmakarışık, kafamın karışıklığı insan olduğumdan yalnız dün sadece bir başka sendikaya üye oldukları için direk idam sephasına yerleştirtdiğiniz veya buna çanak tutarcasına her türlü işgüzarlığı yapanlar bakın buna benzer bir olayda sizde idam sephasındasınız işte… benim alnım ak KARDEMİRin tek bir çakıl taşına dahi halel getirmedim sadece atmış olduğum bir imza bizleri bu hale getirdi… bizim gençlik yıllarımızı verdiğimiz gözümüzü açtığımız çoluk çoçuğumuzun rızkını kazandığımız emek verdiğimiz işimizden edenlere çanak tutanlar şimdi eve gittikleri ve çocuklarının içine girdiklerinde beni bizleri çok iyi anlayacaklardır…. ben yaşadığım için o aileler adına üzülüyorum ALLAH cc kolaylık versin….. keşke onlarda bizleri bir nebze anlayabilselerdi…..

Kardemir emekçisi26 Mayıs 2014 / 21:33 Cevapla

Başkan, bir Kardemir çalışanı olarak oranın ekmeğini yesem de, sonuna kadar sizin yanınızdayız. Bu genel müdür Kardemir’e yeteri kadar zarar verdi. Yeter artık. Karabük’ün çocuğunu düşünmeyen bu genel müdürün artık suyu ısınmış ve Kardemir’den ayrılma vakti gelmiştir. Yönetim Kurulu eminim ki bu konudan çok rahatsızdır ve gereğini biran önce yapacaktır.

ismail26 Mayıs 2014 / 20:56 Cevapla

başkan birazda bu olayların gerçek sebebi nedir. kamuoyunu bilgilendiriniz. bu kent meydanına tel çekme işi neden, hangi gerekçe ile yapıldı. bilgilendirirseniz seviniriz.

Sinan Derin26 Mayıs 2014 / 19:28 Cevapla

Herkes kapısının önünü temzilesin

  Aykut27 Mayıs 2014 / 22:06 Cevapla

  Nöbetçi yorumcu, sen evinin içini de temizlee!!!

selim26 Mayıs 2014 / 18:31 Cevapla

Elbette birgün rüzgar tersinden esmeye başlayacak… bunlar ufak tefek olay degil… peşini bırakma rafet başkan… akpkk Li olsalar başlarina taç yaparlardi… turk olmak milliyetçi olmak adam olmak dik durmak akppkk ya gore büyük bir suc… irkiciliga karşıyım diyen aklını yitirmiş bir adam türke dusman kesilmiş…. hesap sor rafet başkan burunlarindan getir..

SAFRAN26 Mayıs 2014 / 16:47 Cevapla

Sn Başkan…
FADIL KUKLADIR. MAŞADIR. ATEŞE ELİNİ SÜRMEK İSTEMEYENLER FADILI ATEŞE ATMIŞTIR. O KİŞİLERİ DE ZATEN SİZ ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZ.. KARDEMİR SAFRANBOLU’NUN DUR. KARABÜKÜNDÜR.. BUNLAR GİDER AMA DEMİR ÇELİK FABRİKAMIZ BAKİ KALIR.. BABAANNEM 1937 YILINDAA BABAMA HAMİLE İKEN TEMEL ATMA MERASİMİNE KATILMIŞ. BABAMDA 25 YILINI ORAYA EMEK VEREREK GEÇİRDİ. BİZ DEMİRÇELİK FABRİKASININ EKMEĞİ İLE BÜYÜDÜK.. SİZ ÜZÜLMEYİN AĞAÇ KÖK ÜSTÜNDE BİTER.. MALUM KİŞİLER KAYA ÜZERİNDEKİ OT PARÇASIDIR. BUNLARIN HEPSİ BURDAN GİDECEK SAFRANBOLU VE KARABÜK BAKİ KALACAKTIR….. HER DAİM YANINZDA VE YAKINIZDA OLACAĞIZ.. BU İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALAMAMIŞLARA KARŞI SAFRANBOLU VE KARABÜK HALKLARI OLARAK MÜCADELENİZİ DESTEKLİYORUZ..
GAZANIZ MÜBAREK OLSUN..

ŞEYHÜLİSLAM26 Mayıs 2014 / 15:20 Cevapla

BAŞKAN; SENİN HESABIN BİZİMDE HESABIMIZDIR. BUNDAN SONRA BİZİMDE HALK OLARAK KARDEMİR İLE VE AKP İLE İŞİMİZ VARDIR. BUNLARLA ÖNCE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE SONRA GENEL SEÇİMLERDE SANDIKTA HESAPLAŞACAĞIZ. SAYGILAR.

ÖNE ÇIKAN HABERLER
Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER