Karabük Net Haber
Ergün Başkaya
Ergün Başkaya

VATANDAŞ HER ŞEYİ BİLSİN..!

VATANDAŞ HER ŞEYİ BİLSİN..!
Bu haber 22 Ağustos 2019 - 14:21 'de eklendi.

KARDEMİR’DE BİLİNMEYENLERİ KAMUOYU BİLECEK..!

KARDEMİR A.Ş. ve ERDEMİR A.Ş.‘nin çok yakında karşılaştırmalı bilançolarını sizlerle paylaşacağız.

ERDEMİR’in 3-4 Milyar TL kar ettiği dönemde, KARDEMİR’in 300-400 Milyon TL gibi ERDEMİR karının sadece %10’unu açıklayan KARDEMİR’in üretim maliyetlerinin neden bu kadar yüksek olduğunu kamuoyuna sunacağız.

Avusturalya’dan, Güney Amerika’dan tonu 160 Dolar olan kömürü nasıl oluyor da KARDEMİR’in 200 Dolarlara aldığının hikayesini yayınlayacağız.

Öyle 50-100 Ton’da değil…

Bir bağlantıda en az 200 bin ton alınan kömürden, KARDEMİR’in piyasa fiyatlarına göre 8-10 Milyon Dolar nasıl zarar ettiğini veya birilerinin cebine giren fazladan o milyon dolarları anlatacağız.

Ne dedik..?

Karabük’ün Türkiye haritasında yerini bilmeyen onlarca kişi KARDEMİR’e işe alındı dedik…

Çıkıp yalanladılar

‘Karabüklü olmayan tek bir kişi bile alınmadı’ dediler

‘Yalan söylüyor, iftira atıyor’ dediler.

Liste yayınladık.

Karabük’le hiç bir alakası olmayan 34 kişinin son bir yılda alındığını yazdık.

‘Bu listeye bir açıklama yapın’ dedik

‘Gözünüzün üzerinde kaşınız var’ desek, gece yarısı bile basın açıklaması yapan KARDEMİR Yönetimi sus pus oldu.

KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri astronomik düzeyde maaş alıyor,

İşçiye, memura, emekliye %7-8 zam yapılırken onlar kendi maaşlarına %40, %150 zam yapıyorlar,

Ayda 70 Bin TL’ye varan maaşlar alıyorlar dedik…

Açıklama yaptılar…

Yalanladılar…

‘Maaşlarımıza biz zam yapmıyoruz, genel kurullarda hissedarlar öneride bulunup, oylanıyor ve ona göre zam alıyoruz. Bizimle hiç bir alakası yok.’ dediler.

KARDEMİR A.Ş’de yönetimin maaşlarının zam önergesini veren Güleç ve Yolbulan ailelerinin kendi şirketlerinin müdürleri olduğunu açıkladık.

KARÇEL ve KARDÖKMAK şirketlerindeki maaşlarına yüzde 150 zammı kendilerinin yaptıklarını genel kurul tutanakları ile yayınladık.

Baktılar olmuyor…

Her dedikleri yalan çıkıyor…

Şimdi de Türkiye Cumhuriyetinin bağımsız adalet sistemini bize tehdit olarak kullanmaya başladılar.

Şimdi de Cumhuriyet Savcılıklarına şikayet dilekçeleri vererek, hakkımızda mahkeme açma yoluna gidip, gözümüzü korkutmaya çalışıyorlar.

Türkiye Cumhuriyetinin Adaletinden şüphemiz yok ki korkalım.

Devletin bağımsız hakim ve savcılarını, maaş verdiğiniz avukat orduları ile karıştırmayın.

ERDEMİR’de bir bağımsız yönetim kurulu üyesi yılda yaklaşık 100 Bin TL civarında, İSDEMİR’de ise yine yılda 40 Bin TL maaş alıyorlar.

KARDEMİR’de bağımsız, bağımlı hepsi içinde bir yönetim kurulu üyesi toplam yılda 850 Bin TL’ye varan maaş alıyor.

KARDEMİR Yöneticilerinin maaşlarının yanında, ERDEMİR ve İSDEMİR Yöneticilerinin aldıkları maaşlar bahşiş kalıyor.

ERDEMİR, İSDEMİR’in yıllık yönetim giderleri 1 Milyon TL’yi bulmazken, KARDEMİR’in yıllık yönetim giderlerinin 40 Milyon TL’yi bulduğunu biliyor muydunuz?

Borsa tarihinde doğru dürüst temerrüt, kar dağıtmayan KARDEMİR’in yönetimi ile kendisinden üretim, satış ve ekonomik boyutta kat be kat büyük olan ERDEMİR ve İSDEMİR yönetim kurulunun maaşları arasındaki farkı hissedarlar görmeyecek mi?

Kömür dünyada 160 dolarken, KARDEMİR’in neden 200 dolara kömür aldığını ve milyonlarca dolar zarar ettiğini hissedarlar sorgulamayacak mı?

Bu ve bunun gibi milyonlarca dolar rantın birilerinin kasalarına nasıl aktığının hesabı sorulmayacak mı?

Hissedarlar her şeyi bilecek..!

 

 

Bu haber toplam 14.188 kez okundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
20 ADET YORUM YAPILDI
Delm26 Ağustos 2019 / 15:13 Cevapla

Kimi kime şikayet ediyorsun?
Kimi kime okutuyorsun?
Bir ata sözü vardır. Köpek pislik yemekten vazgeçer mi?
Bunlar ve bunlar gibiler hep aynı cep doldurma çalma çırpma. Bu zamana kadar yazıldı. Devlet nerede?????!!!!
Bende şunu düşünüyorum demek ki devlet göz yumuyor!!!!!

saçaklı25 Ağustos 2019 / 18:56 Cevapla

Sürekli bir haber çıkıyor. Bu haberleri yazdığınız, için size helal olsun. Ülkemizin sizin gibi gazetecilere ihtiyaçı var. İşten anlamayan fakatcebini dolduranlar daha çok rağbet görüyor. Zaten günümüzde hırsızlar calan çırpanlar…. Dürüst çalışana iş yok. Her neyse fabrikada da ayarlar epey bozulmuş. Düzelir inşallah ama şimdiden yolun sonu az çok belli sanki. Fabrikanın karını düşünen yok. Cemaat işi çok herhalde

Sporcu25 Ağustos 2019 / 14:04 Cevapla

Kusursuz çok güzel yazmış. Kimi kime şikayet edeceksin. Aslında bu iki büyük ortak neden anlaşmazzlar ki? Neden kayyumlara o kadar paralar gitsin? Bu fabrikada gelmiş geçmiş çalışan Karabük insanının hakkı var. Bu fabrika işçisine mühendisine müdürüne aylık veremediği zamanları da yaşadı. Çoğu terketmedi kaldı. Yokluk gördü, çocuğuna süt parası bulamayan aileler biliyorum. Bu mu şimdi fabrikanın Karabük lü halkına sunduğu. Dışarıdan adam getirip yüklerce para yedirsinler. Yiyen gidiyor. Kendi fabrikası malı gibi çalışan insanlar prim yapmıyor, yiyen cebini doldurup terkediyor. Alakasız kişiler yöneticilik yapıyor. Okuyoruz fabrikanın hisseleri düşüyor. Yoksa zarara mı gidiyor. Yazık hem de ne yazık

Kusursuz25 Ağustos 2019 / 03:15 Cevapla

Fabrika sahipsiz, içi boşaltılıyor. Yetmezmiş gibi … ailesi, Karabükspor’un kanını da emdi, içini boşaltıp batırdı.
Bir de din bezirganı partinin doymak bilmez, Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz siyasetçileri fabrikaya dadandı. Bunları sayın cumhurbaşkanına şikayet edelim diyor, onlar yolladı zaten , Karabük’ten akp oy aldıkça yine bunlar devam edecek sömürmeye. Karabük, Ömer ve yiyici tayfasından kurtulacaksa önce akpye oy vermeyecek.

Nitazi24 Ağustos 2019 / 13:41 Cevapla

Demek ki paralar buraya gidiyor Karabükspor’a yardım etmek yerine yiyorlar…

öteki23 Ağustos 2019 / 18:58 Cevapla

Ergün bey, sadece kömürü yazmışsın ya cevher alımında kaç $ yüzdeleri var bu ailelerin. Ya satışlarda neler dönüyor? Kim alıp kim satıyor 2,5 milyon ton ürünü? %20 lik alım öncelikleri 17 senedir nereleri buldu, kaç milyon dolar zahmetsizce satıştaki bir hanımefendi sayesinde kimlerin cebini doldurdu? son iki yıla değil 17 yıla bakmak lazım. En son kaç bin ton profil fiyat kırılıp kimlere satıldı satış sahasından o birileri kime sattı da 10 milyon dolarları cukkaladılar….. Ayrıca BB Vergili tarafından ortaya atılan ve belgeleri küçük Güleç ten aldım dediği Karabükspor un 70 trilyonu n’oldu. Kimse konuşmaz oldu, kimler nemalandı da konu unutuldu. Savcılığa intikal ettiği söylendi nerde bu savcılar neden dava açılmıyor. yiyenlerin yanına kar mı kalıyor?

Millet23 Ağustos 2019 / 15:50 Cevapla

“Kendiniz için değil, bağlı olduğunuz millet için el birliği ile çalışınız, çalışmaların en yükseği budur”
M.Kemal Atatürk

Kutup7823 Ağustos 2019 / 13:30 Cevapla

Hayret ediyorum okudukça. Bu nasıl böyle düşünmeden hareket edilen, kendi ceplerine göre iş yapan koskoca fabrikanın yönetimi böyle mi işler. Herkes kendi cebini doldurmaya sonra yok olma a. Ne kadar kolay para kazanmak. Allah bir yerde ayağa dolaştırır

IP23 Ağustos 2019 / 12:23 Cevapla

Nisã 111:Kim bir günah işlerse onu ancak kendi aleyhine işlemiş olur. Allah her şeyi bilmektedir, büyük hikmet sahibidir.
Nisã 112:Kim de bir hata veya günah işler, sonra onu bir suçsuzun üzerine atarsa şüphesiz ağır bir iftira suçunu ve apaçık bir günahı yüklenmiş olur.

Hayırlı Cumalar Karabük.

Genç Karabüklü23 Ağustos 2019 / 11:12 Cevapla

Sayın Ergün bey, böyle bir haber yaptığınız için size teşekkür ederim. Her baba yiğit böyle bir haber yapamaz. Dediğiniz gibi herkes gerçeği bilsin. Karabük dışından işçi alınıyor kimsenin sesi çıkmıyor. Demekki herkesin bu işte çıkarı var. Neden siyasiler ve bürokratlar çıkıp da bu işe dur demiyor veya diyemiyor.

Vatandaş23 Ağustos 2019 / 10:51 Cevapla

Kardeş sen yürek mi yedin? Türkiye’de konuşmak için ya dayın olması lazım yada dayın olması lazım anladın sen onu! Doğru söylemek, doğruyu söylemek biraz sakıncalı bir durum! Ki! doğru mu yalan mı bilemem doğruluğunu kime dokunacağı belirler onun için Allah cc Ülkemi ve ülkem insanlarını korusun. Amin…

emekli23 Ağustos 2019 / 02:10 Cevapla

Bu demir çelikte yıllardır birçok insanın hakkı var, hem çok çalışma anlamında hemde hakkını alamama veya bütün şartları iyi olmasına rağmen adamını bulup işe yaramayanların bir şekilde yönetici olduğu durumda vs, neyse dç Ereğliden genel nüdür olarak getirilen Jet Fadıl döneminde bir sürü karabük evladı işten çıkarıldı ve bunların yerine ereğlinin ne kadar işsiz insanı varsa fabrikaya dolduruldu o zaman sayın genel müdür (jet fadıl) bütün bu adamları işe aldı bu haksızlıkların vebalini kim ödeyecek demir çeliğin hALA BİR ÇİFTLİK GİBİ YÖNETİLMESİ NE KADAR İÇLER ACISI BİR DURUM

Harun Yıldız22 Ağustos 2019 / 22:34 Cevapla

Buraya bi kayyum atansın bunlar bu işi beceremiyorlar yada hissedarların sabrını deniyorlar. Hem dünya genelinde büyük şirketler arasında hemde 3 cent değerinde. Yönetim istifa.

Kütük22 Ağustos 2019 / 19:15 Cevapla

Vatandaş bilse ne yazar. yukardakilerin haberi olmayınca. Bu ne dümen. Sayın cumhurbaşkanımız bu olayları duysa kesin bireylerin düzeltilmesini sağlar.

Ahmet Ertekin22 Ağustos 2019 / 18:12 Cevapla

Böylesine açların gözünü toprak doyursun diyelim ne diyelim başka, biz hakediyoruz kardeşim! Daha da acından nefesi kokup bunları savunan yaltakçılar çıkacaktır eminim..
Yesinler, aksırıncaya, tıksırıncaya, patlayıncaya kadar yesinler.., ancak o zaman kurtuluruz bu işkembeci takımı embesillerden

HİSSEDAR22 Ağustos 2019 / 16:43 Cevapla

Genel müdür sana soruyorum, bu kağıt 2 liranın altına indi hala boy boy poz veriyorsun yok süpürge aldım yok şurayı boyadım diye. Bana paradan bahset karlılıktan verimlilikten bahset. Dünyayı kaybediyor küçük yatırımcı siz oraya niye koydular, hisseyi bu kadar düşürmeyi herkes başarır maharet yükseltmekte. Hisseler bu haldeyken ben olsam bırak sosyal medyada gereksiz işlerle hergün boy boy poz vermeyi kafamı fabrikadan dışarıya uzatmaya utanırdım. Kul hakkı var bu işte kul, yönetemiyorsanız bırakın gidin

HİSSEDAR22 Ağustos 2019 / 16:37 Cevapla

4 liradan aldığım senet 2 liranın altına düştü. Yönetim ballı maaşla zevki sefa yapıyor. Ben devletim diye gelenler maaşlarını fahiş şekilde artırmanın paralarına para katmanın peşinde. NERDE BU DEVLET? NERDE BU SPK?

Delm22 Ağustos 2019 / 16:23 Cevapla

İNSANLAR o kadar aç ki hem normal emeklilik hem milletvekili emekliliği hem de bağımsız maaş. Ülke çok iyi bunlara göre. Lafta müslüman İNSANLAR. Aldıkları yerine işçi çalıştırsalar ülke çift hanelere çıkmaz. Her zaman derim. Tövbe haşa bunlar müslüman diye sağda solda böyle geziyorlar hani. Aynı toprakta bulanmak bile istemem!!!!!??

DURSUN ÇENGEL22 Ağustos 2019 / 15:49 Cevapla

Asıl HESAP Öbür Alemde Ben Hakkımı Helâl Etmiyorum 3-4 Sene Önce A Hissesini 2500.00 Tlden Aldım ŞU anki Fiat Belli Sadece Demirçelik için geçerli değil Karabükün Tüm Kuruluşları için geçerli Kim kimden HESAP soracak Benimki senden kara seninki benden kara Akınki Herkesten kara Ozaman Geriye RABBİM İN HESABI KALIYOR

vatandaş22 Ağustos 2019 / 15:41 Cevapla

OSMAN NE YAPIYOR BİLEN VAR MI?

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER