Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN”KOOPERATİFÇİLİK E-SERTİFİKA PROĞRAMI”AÇIKLAMASI

TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN”KOOPERATİFÇİLİK E-SERTİFİKA PROĞRAMI”AÇIKLAMASI
Bu haber 14 Kasım 2017 - 15:38 'de eklendi. 16 kez görüntülendi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız ile Anadolu Üniversitesi arasında 21 Mayıs 2015 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü uyarınca; kooperatifçilik sektörüne doğrudan veya dolaylı olarak hizmet verenlerin eğitim seviyelerinin arttırılması ve toplumda kooperatifçilik bilincinin oluşturulması amacı doğrultusunda, “ Kooperatifçilik e-sertifika Programı “ hayata geçirilmiştir.

Söz konusu programın içeriği; Bakanlığımız, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin ortak çalışmaları sonucunda belirlenmiştir. “Kooperatifçilik e-sertifika Programı” kooperatif ve üst kuruluşlarının Yönetim,  Denetim ve Tasfiye Kurulu Üyeleri, Kooperatif Müdürleri, çalışanları, ortakları, kooperatifçilik alanında çalışan kamu görevlileri, hukukçular, muhasebeciler gibi geniş bir hedef kitleye yönelik olarak hazırlanmıştır.

Program için hazırlanan eğitim kitabında; Kooperatifçilik ilkeleri, başarılı kooperatifçilik uygulamaları, 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu temel alınarak kooperatiflerin kuruluş, işleyiş ve ortaklık yapısı ile organlarının işleyişi, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve ilgili diğer mevzuat gereğince kooperatiflerce tutulması zorunlu ticari defter ve belgeler, muhasebe ve finansal tablolar, vergi ve sigorta beyannamelerine kadar kooperatif işletmelerinin ihtiyaç duyduğu tüm mevzuatsal bilgiler ve pratik uygulama örnekleri yer almaktadır.

Söz konusu Program; yılda 3 dönem kayıt kabul etmekte olup, program hakkında detay bilgilere Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin  

http://esertifika.anadolu.edu.tr/program/58/kooperatifçilikinternet adresi üzerinden ulaşılabilmekte ve katılımcıların “ 2018 BAHAR DÖNEMİ” ne ilişkin başvuruları bu adresten yapılabilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER