Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

ŞÜKRÜ GÖKKAYA YAZIYOR…

ŞÜKRÜ GÖKKAYA YAZIYOR…
Bu haber 18 Kasım 2014 - 18:00 'de eklendi. 32 kez görüntülendi.

ŞİKAYET EDİYORUM..!

Sayın Vali anlatılanlara göre, çok tasarruflu, devletin kuruşunu hesap eden, makamda çay dışında bir içecek ikramına bile izin vermeyen, sıfır bir araç yerine Ticaret ve Sanayi Odası’nın ikinci el aracını Organize Sanayi Bölgesi’ne satın aldırıp, Valilik Konağı’na tahsis edecek kadar tasarruflu bir idareci. (Galiba bu araçta anlatılanlara göre tahsis edilenler tarafından beğenilmemiş ve başka işlerde kullanılmaya başlanmış)

Ha keza, Karabük belediye Başkanı, Devleti inanılmaz korur, korlar, maaş almaz, kendi arabasına biner, hatta belediyenin çayını bile içmez.

Buraya kadar güzel de, peki yıllardır kağıt üzerinde kalmanın ötesine gitmeyen vakıflardan ödenen maaşlar ne olacak?

O paralar devletin malı değil mi?

O vakıf çözüm üretsin diye mi kuruldu, yoksa birkaç personele para ödensin diye mi?

Bahsettiğimiz vakıf, KARÇEV…

Ne yapacaktı bu vakıf..?

Karabük genelinde toplanan çöplerin geri dönüşümünü sağlayacak bir katı atık ve bertaraf tesisi kuracaktı.

Kuruluş aşamasında vakfın ağırlıklı hisseleri il genelindeki belediyelere verildi, ancak daha sonra buraya Valilik’te dahil edildi ve Sayın Vali’de başkan yapıldı.

Çocuk zaten doğarken sakat doğdu…

Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili o dönemde; “Gelin bu tesisi hazine arazisi üzerine kuralım, çünkü o zaman devletten yatırımın % 75’ini hibe alacağız, şimdi orman arazisi üzerine kuruyoruz ve toplam maliyetinin yalnızca % 25’ini hibe olarak alabiliyoruz” Dedi.

Tabi kabul etmediler. Çünkü o dönemlerde Rafet Beyin her önerdiğine karşı gelmek modaydı.

Saçma sapanda bir gerekçe uydurdular “100 bin lira proje parası ödedik” dediler.

İyi de, şimdi 2.5 milyon devletten hibe alacaksın, o zaman 7.5 milyon alacaktın.

Her neyse. Bunlar geride kaldı, şimdi biz önümüze bakalım.

Ne olacak bu projenin akıbeti?

Biliyorsunuz zeminin sağlam olmadığına yönelik tartışmalar oldu, ancak bilirkişi uygun raporu verdi ve buna rağmen iş tıkandı.

Bu yazıyı kaleme almadan önce son durumu yüzeysel de olsa araştırdık.

Gelinen son nokta şu;

Bazı belediye başkanları diyor ki; “Bir kamu yatırımının başlaması için en az %10 ödenek lazım, bu rakamda vakıf kasasında mevcut, hadi başlayalım”

Vakfın Sayın Başkanı da diyor ki; “Vakıf hissedarları vermeleri gereken paraları versin öyle başlayalım”

Bunlar bu toplumun konusu değil, siz bu konuları çözün diye devlet tarafından atanıyor, halk tarafından seçiliyorsunuz. Kısacası bu halkı içinde bulunduğunuz kısır döngülerinizin içinde boğamazsınız.

Ben memleketimde ağırlamak üzere davet ettiğim dostlarımı şehir girişinde gökyüzünü kaplayan dumanlarla, havayı saran pis kokularla karşılamak istemiyorum.

Ben bu ülkenin Dünya Miras Listesi’nde yer alan iki şehrinden biri olan Safranbolu’muzun güzelliklerini göstermek üzere davet ettiğim misafirlerimi Olimpiyat Meşalesi gibi 24 saat yanan çöplük eşliğinde Eski Çarşı’ya indirmek zorunda da değilim.

Bu halktan Çevre ve Temizlik Vergisi adı altında milyarlarca lira para topluyorsanız, bunun gereğini yapacaksınız.

Şimdi buradan halk olarak Kurban Bayramı konuşmasında yetkilileri göreve davet eden vekilimize, yani Sayın Büyüğümüze ve vekillik döneminin yarısını OSB’lerdeki bacaları takip ederek geçiren ve yüce meclisimizin Çevre Komisyon Başkanvekili olan diğer Sayın Vekilimize sesleniyorum; atanmışı, seçilmişi, iktidarı, muhalefeti bu işi ağırdan alıyorlar, yalnızca orada birkaç memura maaş sağlıyorlar, lütfen konuya el atın ve bu işin hızlanmasını temin edin.

 

BİR GARİP TEMSİL HİKAYESİ

Geçtiğimiz hafta bu kent adına son derece skandal bir durum yaşandı. Hem de devletin zirvesine yönelik bir skandal!!!

Konuyu kısaca aktaralım;

Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Sayın Cumhurbaşkanımıza “Hayırlı Olsun” demek üzere Aksaray’a çıktı.

Peki, KARDEMİR KARABÜKSPOR’u kim temsil etti?

Kulüp Eski Başkanı Sayın FERİDUN TANKUT.

Bu yazıdan sakın Sayın TANKUT’a karşı olduğumuz anlamı filan çıkmasın.

Sayın TANKUT son derece cemiyetçi, protokol adabını bilen, temsil kabiliyeti yüksek bir insandır. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız ile de son derece üst düzey diyalogları vardır.

Ancak “Kurumsal Kimlik” diye de bir şey vardır.

Anlatılanlara göre Sayın Kulüp Başkanı MUSTAFA YOLBULAN Beyefendi Sayın TANKUT’a diyor ki; “Bizim işimiz var, sen gidiver”

Hayırdır Sayın Başkan, istasyon da, hamallar kahvesinde okey oynuyordunuz da “Yerime bakıver” mi? Dediniz.

Sizin işiniz olabilir, hatta tüm yönetimin mazereti olabilir, o zaman yedek yöneticilerden biri gider. Çünkü KARDEMİR KARABÜKSPOR’un kurumsal bir kimliği vardır ve temsil de ona göre yapılır.

Bu her şeyden önce yönetim kurulunda görev yapanlara yönelik bir saygısızlıktır, onları hiçe saymaktır.

Kısacası KARDEMİR KARABÜKSPOR Yönetimi devletin zirvesine karşı çok büyük bir saygısızlık yapmıştır ve bunu acilen temizlemelidir.

Bunu anlamak gerçekten güç…

Yoksa siz kargadan başka kuş, Kayserili’den başka Cumhurbaşkanı tanımaz mısınız?

Ama ticari menfaatleriniz olsa koşarsınız.

“Efendim DDY rayı bizden alsın, Filyos Limanı’nı biz yapalım” dersiniz.

Ha aklımıza gelmişken; Sayın NEVZAT ŞAHİN’in bırakıp, kulübün başkan aradığı dönemlerde, dönemin Sayın Valisi; “Feridun Beyi başkan yapalım” dediğinde, bu takıma rekorlar kırdıran, en başarılı dönemlerini yaşatan insana karşı geliyor; “Kesinlikle olmaz” deyip yerine gece yarısı operasyonlarıyla Kardemir Karabükspor tarihinin en kötü dönemlerini yaşatan başkanı öneriyordunuz. Hayırdır, ne oldu da Feridun Bey birden bu kadar değerli oldu?

Siz aslında Yönetim Kurulu Üyeleri dururken Kardemir Karabükspor’u Feridun Beye, hem de devletin zirvesinde temsil ettirerek iade-i itibar yaptınız. Belki de Sayın CENGİZ GÜL’e “Bizle iyi geçin, İSDEMİR’den sonra birde burada başın belaya girmesin” mektubu mu yazdınız..?

Kusura bakmayın Sayın Başkan, KARDEMİR KARABÜKSPOR babanızın takımı değil. Çünkü, siz öyle sansanız da KARDEMİR babanızın malı değil..!

Benim şehrimin adını taşıyan kulübün başkanı, benim ülkemin Cumhurbaşkanına bu saygısızlığı yapamaz. Ben oy veririm, vermem, severim sevmem, bunlar başka şeyler, ama onu halk seçmiştir, her şeyden önce benim devletimin başıdır.

Çünkü bu kent “Cumhuriyet Kenti” diye tanınır. Bu kenti cumhuriyet kurmuştur ve cumhuriyetin değerlerine saygı bir görevdir. Cumhurbaşkanlığı da bu devletin zirvesidir.

O makama en fazla saygı göstermesi gerekenlerde bu cumhuriyetin kurduğu ilk sanayi tesisi olan işletme sayesinde servetine servet katan sizlersinizdir..!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
9 ADET YORUM YAPILDI
karabüklü20 Kasım 2014 / 17:16 Cevapla

Şükrü Bey hem nalına hem mıhına, sizin açınızdan güzel bir yazı olmuş.
Yalnız çevre temizlik vergilerini ( çöp vergisi ) vatandaştan tahsil edip vakfa ödemeyen ve 2.000.000 TL borcu olan Karabük Belediyesini ve maaş almayan Sayın Başkanınından bahsetmeyi unutmuşsunuz. ( Sahi başkan alsa kaç TL maaş alacaktı ?)
Topladığı çöpü ayrıştırıp geri dönüşebilir kısmı alındıktan sonra, kalan gerçek çöp kısmını döküm alanına depolamak zorunda olan belediyeleri es geçmişsiniz.
Sizin gördüğünüz dumanlar ALTER D.Ç nin dumanı olmasın. Yoksa belediyenin toplarken yapması gereken ayrıştırma işini yapan vatandaşın yaktığı ateş o yoldan pek görünmez.
Ama derseniz ki “gavurun ekmeğini yiyen kılıcını da sallar ” Ne diyeyim. İnsaf….

ŞEYTANIN GÖR DEDİĞİ20 Kasım 2014 / 16:29 Cevapla

SAFRANBOLU BELEDİYESİ BU NE YAPSA YERİDİR:)))))

atakan kartal20 Kasım 2014 / 10:04 Cevapla

evet evet evet yeter artık safranbolu mezarlığının altındaki çöplerin yanmasından çıkan duman rezillik bostanbükü karıt köyü ve özellikle safranbolu terminalinin arka tarafları yani göztebe denilen yer dumandan geçilmiyor çöp sürekli yanıyor ve safranbolu belediye başkanı nejdet AKSOY SESSİZ KALIYOR. EY BAŞKAN DUY ARTIK SAFRANBOLU’NUN ÇEŞMELERİNDEN AKAN KİREÇLİ SU NE BULAŞIK MAKİNASI NE ÇAMAŞIR MAKİNASI NE BİR KETIL NEDE KOMBİ BIRAKMADI HEPSİ SÜREKLİ ARIZA VERİYOR YA BİR ARITMA YAPIN HİZADAN GELEN SUYA YADA KARASUYU KULLANIN ARTIK. HAZIR SUYA PARA VERMEKTEN MAHVOLDUK. GELELİM KARABÜKSPORA YA YÖNETİM NEYMİŞ STADI ALACAKMIŞ.BAKIN EN SON ALAN MERSİN İDMANYURDU YILLIK 400000 TL(400 MİLYAR) KİRALADI NE DEVLETE KİRAYI ÖDEYEBİLİRYORLAR NE ELEKTRİK PARASI NEDE DOĞALGAZI HEP İCRALIK OLDULAR ŞİMDİ GERİ NASIL VERİRİZİN PEŞİNDELER. KARABÜKSPORUN DR NECMETTİN ŞEYHOĞLU STADYUMU KARABÜĞÜN EN DEĞERLİ YERİNDE ARAZİNİN EN PAHALI OLDUĞU SÜMERBANK A.Ş. AİT BİR ARAZİDE.BENİM BİLDİĞİM BU KİRALAMA İŞİ ARAZİNİN DEĞERİNE GÖRE YAPILIYORKİ BUDA DEMEK OLUYORKİ STAD KARABÜKSPORA EN AZ 800000 TL YANİ(800 MİLYARA) VERİLMESİ GEREKİR DİYE HUKUKUN SÖYLEDİĞİ BAZI DAYATMALAR VAR.BİRDE SENİN KULUP OLARAK NE İŞİN OLUR STADLA ADAMLAR ÇİME BAKIYORLAR TEMİZLİĞİNE BAKIYORLAR KIRIĞINA DÖKÜĞÜNE ISITMASINA AYDINLATMASINA DHA NE SEN KULUB OLARAK KAFANI TESİSLEŞMEYE ALTYAPIYA YORMAK VARKEN NEYMİŞ STADI ALMAK İSTİYORLARMIŞ YUH YANİ EY YÖNETİM VAZGEÇ BU SEVDADAN GİT SOR ORDUYA GİRESUNA BAŞKA KULUBLERE HEPSİ BATAKDA BURASI İSTANBULDEĞİL SARAÇOĞLU DEĞİLKİ MARKETE KİRAYA VERSEN.SADECE AYDA 2 TANE MAÇ YAPACAN NEYMİŞ EFENDİM CANLI YAYIN GELİRLERİYMİŞ UFAK HESAPLAR YILDA 300 İLA 400 MİLYAR KAR EDECEKLERMİŞ İMKANSIZ.SİZ KULUB OLARAK ÖNCE KAMPÜSÜ OLAN MODERN BİR TESİS KURUN KENDİNİZE.FUTBOLDAN ANLAMAY DEMİR TÜCCARLARI ANCAK BÖYLE İŞLERLE UĞRAŞIRLAR.

ŞEYHÜLİSLAM20 Kasım 2014 / 09:06 Cevapla

BEN YORUMCUNUN ZEKİ, ÇEVİK VE AYNI ZAMANDA KOPYALA YAPIŞTIR YAPMAYANINI SEVERİM:))))) HÜRMETLER.

Ak Sevdam19 Kasım 2014 / 18:42 Cevapla

İktidarı sorgulamak kolayınıza geliyor.. Birde Belediye Başkanına yapmadıkları ile ilgili eleştirilerinizi de yazar mısınız.

Marzinc ile ilgili Osman Kahveci vekilimizin açıklamalarının dörtte biri kadar Belediye başkanının açıklaması yok. Eleştirilerinizi birde belediye başkanına yöneltiniz. Marzinc’in ruhsatında kimin imzası var. Osman Kahveci’nin imzası var mı.. Vergili bir gün eleştirici açıklama yapmış mı..
OSB deki bacaların takibi her zaman ki gibi vekilimiz Osman bey ve Çevre Müdürlüğü tarafından yapılacaktır kimsenin endişesi olmasın…
Yalnız Vergili de takip etsin hem Marzinc fabrikasını… Hem de özellikle ALTER fabrikasının bacasını..

ŞEYHÜLİSLAM19 Kasım 2014 / 14:00 Cevapla

ÇOK GÜZEL BİR YAZI, TEBRİK EDERİM. HÜRMETLER.

Sinan DERİN19 Kasım 2014 / 12:46 Cevapla

Şükrü Gökkaya iyi hoş güzel yazmışsın da belediye başkanının bitirmeyi beceremediği kent meydanını, (halen açılmamasına rağmen bakım onarım tadilat çalışmaları devam ediyor) battı çıktıyı niye yazmıyorsun. Kalkmış başkan maaş almıyor, kendi arabası ile geziyor hikayesi okuyorsun. Başkanın maaşını alıp burs verdiğini biliyoruz, iş kamu yatırımlarına kamuya gelince herkesin kılıcı keskin oluyor.

Abdullah Güloğlu18 Kasım 2014 / 22:40 Cevapla

Çok başarılı tespitler içeren bir yazı olmuş kaleminize sağlık. Fakat Marzinc gibi çevreye ve insanımıza zarar veren kurumları unutmuşsunuz. Acaba bilinçli olarak mı yapıyorsunuz? sadece sizi anlamak istedim. duyarlılığınız için tüm karabük halkı adına teşekkür ederim.

  Şükrü Gökkaya19 Kasım 2014 / 02:28 Cevapla

  Abdullah Güloğlu Beyefendi öncelikle iltifatlarınıza teşekkür ederim. Marzinc konusuna gelince; bu konuda uzman değilim, yetkililerin ve ilgili birimlerin açıklamalarına mecburen itibar ediyorum. TBMM Çevre Komisyonu Başkanvekili, Karabük Milletvekili Sayın Osman Kahveci kendisiyle yaptığım bir programda aynen şu cümleleri kullandı; “Bu tesis usulüne uygun işletildiği ve yönetildiği zaman çok faydalı ve gerekli bir tesis” Konunun uzmanı bunları söylerken, ben aksini ispat edecek bir bilgiye maalesef sahip değilim. İşin uzmanlarına inanmaktan başka bir çare elimde yok…


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.