Karabük Net Haber

STK’LARDA OY KULLANACAK

STK’LARDA OY KULLANACAK
Bu haber 22 Mart 2015 - 20:12 'de eklendi. 17 kez görüntülendi.

akp-stk-oy

 

AK PARTİ’NİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ BELİRLENMESİNDE VAKIF, DERNEK VE ODA YÖNETİCİLERİ DE OY KULLANACAK

 

AK PARTİ İL BAŞKAN YARDIMCISI İSMAİL ALTINÖZ “BELİRLENECEK OLAN ADAYLAR KONUSUNDA ÇOK HASSAS DAVRANILMAKTADIR”

 

 

AK Parti Genel Merkezi tarafından sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar ve meslek kuruluşları da 25. Dönem Milletvekilliği aday tespiti konusunda sürece dahil edildi.

Konu ile ilgili basın açıklaması düzenleyen AK Parti Karabük İl Başkan Yardımcısı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Av. İsmail Altınöz “Partimizin merkez yürütme kurulu tarafından aday tespit çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarının da sürece dahil edilmesi hususunda prensip kararı alınmış ve kararın icrası anlamında da 23 Mart 2015 Pazartesi günü Yıldırım Düğün salonunda saat 09’dan akşam 17.00’ a kadar sivil toplum kuruluşları, dernek, vakıf, meslek kuruluşlarının yönetim kurulu üyelerinin katılacağı bir temayül yoklaması yapılacaktır” dedi.

7 Haziran 2015 Pazar günü 25. Dönem Milletvekili seçimlerine yönelik aday tespit çalışmalarının tüm hızı ile devam ettiğini belirten Altınöz, çalışmalar kapsamında temayül yoklamalarının, mülakatların gerçekleştirildiğini ve ara komisyonlarında AK Parti Genel Merkezi’nde devam ettiğini söyledi.

AK Parti’nin milletvekili seçim çalışmaları kapsamında herkesin görüşünü aldığını bu kapsamda da kamuoyu yoklamaları ve anketler yaptırıldığını kaydeden Altınöz, açıklamasına şöyle devam etti;

ismail-altinoz“Belirlenecek olan milletvekili adayı konusunda da çok hassas davranılmaktadır. Özellikle toplumun bir aynası olan sivil toplum kuruluşlarının da görüşlerini alma gereği duymuştur. Bu temayül yoklamasında isimler liste şeklinde tek tek aday adayı olanlar belirtilmeyecek, sadece milletvekili adayı olarak kimi görmek istiyorsunuz bir değerlendirme yapılması istenecek ve temayül yoklamasına katılacak olan kişilerde iki tane ismi listeye yazacaklar. Biz de bu sonuçları da genel merkezimize ulaştıracağız. Milletvekili adayları belirlenirken bu da genel merkezimize yol gösterecek bir çalışma olacaktır. Ben buradan tüm kamuoyuna, sivil toplum kuruluşlarına, derneklere, vakıflara şimdiden katılımları için teşekkür ediyorum.”

 

akp-altinoz-1

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
11 ADET YORUM YAPILDI
ŞEYHÜLİSLAM25 Mart 2015 / 15:59 Cevapla

(DİĞER PARTİLERDE YAPSIN DEMEK) ,BU ÜLKEDE Kİ CEHALETİN NE BOYUTLARDA OLDUĞUNUN BİR GÖSTERGESİDİR.HÜRMETLER.

İnanÇ25 Mart 2015 / 12:21 Cevapla

DİĞER PARTİLERDE YAPSIN KARDEŞİM

tekinvelibeyoglu24 Mart 2015 / 13:11 Cevapla

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI yöneticileri bir partinin yapacagı milletvekili aday belirleme sürecinde oylama ya katılıyorsa o kuruluşun bağımsızlıgından söz edilemez ve partinin alt kollarından biri sayılır. Onun için tüm STK lar temsil ettilkleri.kesime saygılı olmaya cağırıyoruz

avni24 Mart 2015 / 10:42 Cevapla

STK’ların oylaması da sonuçlandı. ak parti bence doğru bir uygulama yaptı. Lakin il bu uygulamadan yararlanamadı. Oraya sivil toplum kuruluşları parti dışından insanlar gelmiş. İl başkanı sanki 2-0 garanti tavırlarıyla bacak bacak üstüne atıp çay içiyor. Partinin bu izlenimi dışarıdan hiç hoş karşılanmıyor. Bu yazımı okuyorsanız kendinize çeki düzen verin. Kendinizi bir halt zannetmeyin. Aday kim olursa olsun gece gündüz çalışın. Kendinizi padişah zannetmekten vazgeçin. Aday ve il teşkilatı dahil külhanbeyi gibi gezmeyi bırakıp orada dün dernek, vakıf yöneticilerinin kapıda karşılanması gerekiyordu. Kendi cahil egolarınızla partinin amacının dışına çıkıyorsunuz. Dikkatli çalışma gerçekleşmezse partinin bir sandalyesi sallanıyor. Haberiniz olsun.

ŞEYHÜLİSLAM24 Mart 2015 / 10:27 Cevapla

343 KİŞİYE BİR CAMİ 61.000 KİŞİYE BİR HASTANENİN DÜŞTÜĞÜ BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ. İŞLER ÖYLE BİR HALE GELMİŞ Kİ, MALUM PARTİNİN ZIRIL ZIRIL PİSLİKLERİ ORTAYA BİR BİR ÇIKARKEN,YOLSUZLUK, YOKSULLUK, İŞSİZLİK, (AMAN NEME LAZIMCILIK NASIL OLSA BİZİM RAHATIMIZ İYİ) DUYARSIZLIĞI HAD SAFHALARA ÇIKMIŞKEN, DÜNDE İ.MELİH İLE SAYIN ARINÇ’IN TARTIŞMASI AYYUKA ÇIKARKEN, ÜNİVERSİTELERE YANDAŞ OLANLARIN AKRABALARI VE ÇOCUKLARI SINAVSIZ GİRERKEN, BU MİLLETTEN SOKAKLARA ÇIKIP DA HANGİ YÜZLE, NASIL REY İSTEYECEKSİNİZ, HİÇ Mİ ALLAH’TAN KORKU VE UTANMA YOKTUR. CUMARTESİ GÜNÜ DEVLET BAHÇELİNİN OLAĞAN GENEL KURULTAY’DA YAPTIĞI KONUŞMALAR, TARİHİ BİR VESİKA NİTELİĞİNDEDİR. CESARETİ VE YÜREĞİ OLAN, KALBİNDE ZERRE KADAR VATAN SEVGİSİ OLAN BU KONUŞMAYI BİR OKUSUN VEYA DİNLESİN. HÜRMETLER.

sozunu sakinan23 Mart 2015 / 22:40 Cevapla

Bu bir tür kamuoyu anketi hiçbir mahzuru yok çoğu parti kendi teşkilatı na bile sormuyor. ak parti her zaman ki gibi katılımcı diğer partilerde yapsın iyi olur.

VATANSEVER23 Mart 2015 / 13:34 Cevapla

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ TEMAYÜL YOKLAMASINA KATILACAĞI KARARI NE ZAMAN ALINDI VE TÜM KURUMLARA HABER VERİLEBİLDİ Mİ? KİMLERİN OY KULLANACAĞI LİSTE HALİNDE BELİRLENDİ Mİ? OLMAYAN BİR LİSTE, ZAMANINDA HABER VERİLMEYEN STK’LARIN YAZDIĞI İSİMLER NE KADAR ANLAMLI OLABİLİR Kİ… NEDEN HER İŞİMİZ BÖYLE LAF OLSUN DİYE YAPILIYOR Kİ…

ŞEYHÜLİSLAM23 Mart 2015 / 10:50 Cevapla

STK’LARA SESLENİYORUM. SİZİN ÜZERİNİZDEN OYNANAN BU OYUNLARA ALET OLAMAYIN VE TUZAĞA DÜŞMEYİN. STK’LARIN İŞİ SİYASET DEĞİL, SİYASİLERE IŞIK OLMAKTIR. STK’LAR GEREKLİ UYARILARI YAPAR, SIKINTI OLAN SORUNLARI TARTIŞMA KONUSU YAPAR VE SİYASETCİLERDE STK’LARIN BELİRTTİĞİ BU SORUNLARI ÇÖZME NOKTASINDA OLURLAR. SİZLERİ SİYASETE BULAŞTIRIP, GRUPLAŞTIRANLARA 7 HAZİRAN’DA VURUN TOKATI GÖNDERİN. HÜRMETLER.

KOLAY GELSİN23 Mart 2015 / 00:53 Cevapla

önce temayülde kullanılan oyları, oy kullananların önünde açın sayın ve sonuçları açıklayın, sonra abidik gubidik işlere bakın.

NEREMİZ DOĞRU Kİ?22 Mart 2015 / 23:14 Cevapla

STK’LARI KİRLİ SİYASETİNİZE ALET EDEMEZSİNİZ.. O KURUMLARDA HER SİYASİ GÖRÜŞTEN.. HER DİLDEN. HER DİNDEN VE HER MİLLETTEN İNSANLAR VAR.. HERKES SİZİNLE DE AYNI DÜŞÜNMEK ZORUNDA DEĞİL..

sözünü sakınmayan22 Mart 2015 / 22:59 Cevapla

sosyal paylaşım sitesinde Atatürk’e hakaret içeren paylaşımlar yapan İl Milli Eğitim Müdür hakkında da açıklama yapmak ister mi Sayın İl Başkan Yardımcısı. kaç ay oldu hala daha gereken davranışı gösteremediniz ????

ÖNE ÇIKAN HABERLER
Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER