TESİSLERİN YENİ SAHİBİ KARABÜK İDMAN YURDU

Karabükspor’un tesisleri artık Karabük İdman Yurdu’nun

Spor 18.06.2022, 16:23 18.06.2022, 16:33
3681
TESİSLERİN YENİ SAHİBİ KARABÜK İDMAN YURDU
banner131
banner36

Uzun yıllardır Kardemir Karabükspor’un kullanımında olan Metin Türker Spor Tesisleri’ni artık Karabük İdman Yurdu FK kullanacak.

Kardemir Karabükspor ile kent hafızalarında yer edinen olan Metin Türker Spor Tesisleri, Karabükspor’un hakkından feragat etmesi ve KARDEMİR Yönetim Kurulu’nun inisiyatifleri ile Karabük İdman Yurdu FK’nın kullanımına verildi.

Kardemir Karabükspor’un sosyal medya hesabında konu ile ilgili, “Kentimizin önemli bir simgesi olan Kardemir Karabükspor’a ait olan Metin Türker Tesisleri’nin kullanımı Karabük İdman Yurdu Futbol Kulübü’ne devredilmiştir. Karabük’te futbolun eski ve güzel günlerine geri dönmesi için elimizden gelen yardımı göstermeye hazır olduğumuzu bildirerek tüm Karabük kamuoyuna hayırlı olmasını dileriz” paylaşımı yapıldı.

Karabük İdman Yurdu FK Kulüp Başkanı Adem Aydım ise yaptığı açıklamada Karabük’te futbol ateşini yeniden yaktıklarını ve Karabük’teki sporseverlerden destek beklediğini belirterek, “Öncelikle Karabük Valimiz Fuat Gürel ve değerli büyüğümüz Mehmet Ali Şahin’e bütün süreçlerde yanımızda oldukları için teşekkür ederim. KARDEMİR Yönetim Kurulu ve Kardemir Karabükspor Yönetim Kurulu’na teşekkürlerimi iletiyorum. Karabük’te sporun ve futbolun gelişmesi için sönmek üzere olan ateşi yeniden yaktık. Transferlerimiz çok büyük ölçüde bitti. Birinci etap kamp çalışmalarımız Ağustos ayında Karabük’te ikinci etap ise Bolu’da gerçekleşecek. Hedefimizin TFF 3.Lig olduğu bu yolda Karabük kamuoyundan destek bekliyoruz. Futbolda o özlenen eski günlere geri dönülmesi için elimizden geleni yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (3)
Karabüksporlu ahmet 3 hafta önce
Karabük kamuoyuna ilkönce Kardemir A. Ş. nin bir açıklama yapması gerekiyor. Tesislerin olduğu yerler Kardemir A. Ş. ye ait. Eğer o tesisleri birilerine tahsis ediliyorsa biz bunu karabüksporun açıklamasından öğrenmemeliyiz. Ayrıca daha yeni bir yaşar kaptan çebi sahasının kiralanöası gibi kötü bir örnek yaşandıktan sonra karabükspor yönetiminden bu şekilde bir tahsis edilmiş açıklaması geliyorsa olay oldukça düşündürücü. Madem karabükspor kardemir nezdinde her türlü kiralama yada tahsis yapabiliyor karabükspora neden yardım edilmiyor. Yıllardır karabükspor alt yapısında oynayan ailelerinin kulübe para vererek profesyonel yapılan gençlerin durumu ne olacak. Bu çocukların mağduriyeti ine olacak. Karabük te neden bu şekilde kimsenin resmi bir açıklaması olmadan bu işler yürüyor. Madem bu tesis verilecek 5000 evler spor kulubü, soğuksu spor kulubu, kapulku fk, karabük 1937 vb. Yıllardır mücadele eden takımlar gözardı edildi.
Kemal 3 hafta önce
Bitirdiniz hep beraber koskoc Karabükspor neyin teşsekuru bunlar
Ali Cantez 3 hafta önce
orayı hastaneye vermişlerdi bir zamanlar hatta başhekim hastanede hoca odası olmadığı için bu tesisi hocalara tahsis edecekti..
banner11
banner12
21
açık
banner125
banner18
banner74