KARABÜKSPOR'DAN SEFERBERLİK İLANI

KARDEMİR D.Ç KARABÜKSPOR KULÜP BAŞKANI NEVZAT ŞAHİN “10 MAÇ’TAN ALINACAK 30 PUAN VAR. KIYMET KAYBEDİLİNC

banner73
Spor 06.03.2013, 02:59 06.03.2013, 02:59
29
KARABÜKSPOR'DAN SEFERBERLİK İLANI
banner36

KARDEMİR D.Ç KARABÜKSPOR KULÜP BAŞKANI NEVZAT ŞAHİN “10 MAÇ’TAN ALINACAK 30 PUAN VAR. KIYMET KAYBEDİLİNCE ANLAŞILIYOR. KEŞKE BÜYÜK TAKIMLARI YENMESEYDİKTE İÇ SAHA MAÇLARINI KAZANSAYDIK. KARABÜKSPOR, KARABÜK'ÜN OLMAZSA OLMAZLARINDAN BİR TANESİDİR.”


 

krbspor-hadi-bakalim

Spor Toto Süper Lig takımlarından Kardemir D.Ç Karabükspor’da kulüp başkanı Nevzat Şahin, kaliteli bir takıma sahip olduklarını, lazım olan birlik ve beraberliğin sağlanması için topyekun seferberlik ilan ettiklerini söyledi.

Kardemir D.Ç Karbaükspor, Metin Türker Tesisleri’nde basın sözcüsü Ziya Alak ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Başkan Nevzat Şahin, üst üste kazandıkları maçların ardından takımında rehavet oluştuğunu, bu yüzden kötü günleri aşmak için, seferberlik ilan ettiklerini söyledi. Şahin, “Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzon maçlarından galip gelmeyip, iç saha maçlarını kazansaydık' diye düşündüğümüz günler oldu” dedi.

45 puan hedeflediklerini ve alınacak 2 puanın takımı üst sıralara çıkartacağını, kaybedilen 2 puanın ise alt sıralara düşüreceğini ifade eden Şahin, “Sıkıntı varmış gibi gözüküyor ama herhangi bir sıkıntı yok. Bu sene lig çetin geçiyor ve bu sezon sonuna kadar böyle devam edecek. Önümüzde 10 tane maç ve alınması gereken 30 puan var. Takımımızın tek sıkıntısı sahasında taraftarlarına galibiyet yaşatamıyor olması. Kadromuz gelmiş geçmiş kadroların en iyilerinden bir tanesi. Benim bu kadroya inancım devam ediyor. Şu anda birlik beraberlik zamanı. Moral motivasyon çok önemli. İyi oynamayabilirsiniz ama formanın hakkını vereceksiniz. Mücadele edemem deme şansınız yok” diye konuştu.

“MORAL VE MOTİVASYON ÇOK ÖNEMLİ”
Birlik ve beraberlik içinde olmaları gerektiğine dikkat çeken Başkan Şahin, “Takımda şu anada moral ve motivasyon çok önemli. Bu hafta sonu Eskişehirspor ile oynayacağımız maç ile taraftarımıza artık galibiyet sevinci yaşatmak istiyoruz. Çok önemli maçlardan bir tanesine çıkıyoruz. Her türlü sonuç olabilir. Sezon sonuna kadar bu iş böyle devam edecek. Bana göre bu takım kendini ispatladı. Arena’dan Galatasaray galibiyeti, Şükrü Saraçoğlu’ndan Fenerbahçe galibiyeti, ve Avni Aker'de ki atmosferden galibiyet ile çıkmak, Beşiktaş maçında on kişi kalmamıza rağmen maçı 2-0’dan 2-2’ye getirebilmek kolay değil. Demek ki bu takım da bu meziyet var. Bu yetenek var. Biz böyle görüyoruz. O yüzden bu hafta sahamızda oynayacağımız Eskişehirspor ile taraftarlarımıza galibiyeti yaşatacağımızı düşünüyorum. Bana hep diyorlar ki, Başkanım, keşke büyük takımları yenmeseydik de iç saha maçlarını alsaydık. Doğru söylüyorlar, keş iç saha maçlarını yenseydik. İçerde 6 maçımı ve dışarı da 4 maçımız var” açıklamasında bulundu.

“HAKEMİ DE YENECEKSİNİZ”
Kardemir D.Ç Karabükspor Kulüp Başkanı Nevzat Şahin, hiçbir zaman hakemlerden şikayetçi olmadıklarını ifade ederek, “Geçen hafta Fenerbahçe dahil bütün takımlar hakemden şikayetçi. Biz hiçbir zaman hakemlerden şikayetçi olmadık. En azından dile getirmedik. Hakemlerimiz formda olabilir ya da olmayabilir, şanssızlıklar yaşabilirler. Bu kulüp bu mazeretin arkasına sığınmadı. Hataları dillendirmekten ziyade o maçta bütün benliğinizle gücünüzü ortaya koyup tabiri caizse hakemi de yeneceksiniz. Çünkü Karabük'ün Karabüklüden başka bir dostu yok. Buna inanıyorum. Karabükspor, Karabük'ün olmazsa olmazlarından bir tanesi. Bu takımın ligde geriye düşmesi hiçbir kimseye menfaat sağlamaz. Batı Karadeniz'de bizim gibi bu güzelliği yaşayan hiçbir şehir yok. Onun için kıymet bilmek lazım. Ananın, babanın ve paranın kıymeti bile anca kaybedilince anlaşılıyor. Geçen sezonda bu sıkıntıları yaşadık. Şuan 29 puanımız var. Gol atıyoruz ama yememiz lazım” şeklinde konuştu.

“MANEVİ DESTEK VERİN, BUNU BARİ YAPIN”
Futbolculara inançlarının sonsuz olduğunu anlatan Başkan Şahin, “Takımda demoralize olma sıkıntıları var. Toplantılarla onu aşmaya çalışıyoruz. Herkeste bu takım düştü düşecek diye karamsarlık var. Bu zannediyorum çıkıştan aşağıya doğru düştüğümüz içindir herhalde. Sinerjimizi, coşkumuzu kaybetmeyeceğiz. Şehir takımına sahip çıkmalı. Maddi destek istemiyoruz. İstesek de zaten bir şey gelmiyor. Hiç olmazsa manevi destek istiyoruz. Arkamızda olun hiç olmazsa. Bunu bari yapın, demoralize olursak, parçalanırsak bizi dışarıda paramparça ederler. Biz kulağımızı tıkayacağız ve işimize bakacağız. Doğruları yapmaya çalışacağız. Yapabiliyorsak ne mutlu bize yapamıyorsak da, inancımızı yitirmişsek de hiç de önemli değil, bırakır gideriz. Ama şu anda birlik beraberlik zamanı. Çünkü kaybedilmiş hiçbir şey yok. Eskişehirspor maçı çok önemli. Ama 3 neticeli bir maç bu. Galip gelemeyebilirsiniz de. Ama inancı hiçbir zaman kaybetmemek lazım” diye belirti.

20130305AW001005_01“MAAŞLARIN GEÇ ÖDENDİĞİ OLDU”
Futbolcuların alacakları ile ilgilide konuşan Nevzat Şahin, “Futbolcu devamlı bizden alacaklı durumda, buda böyle olmalı zaten, yoksa memur zihniyeti ile çalışırısınız. Maaşların geç ödendiği oldu. Bu hiçbir zaman 10 günü geçmedi. Bizim sponsorumuzdan gelen paramız, spot toto loto’dan ve yayın gelirimiz var. Başarı varsa para var başarı yoksa para yok. Galip gelirseniz yayıncı kuruluş sekiz yüz küsur bin lira artı KDV parayı ayın 22 sinden sonra veriyor. Biz ekmeği pekmeze denk getirmeye çalışıyoruz. Bu hafta Beşiktaş, Antalya ve Trabzon primlerimiz var. Ama iç sahada kaybedilen maçların cezaları var. Bu kulüp hiç bir zaman futbolcuya ceza kesmedi. Ödül varsa cezada olmaları. Biz hiçbir zaman cezadan yana olmadık. Cezaları kessek biz alacaklı duruma geliriz. Keşke galip gelseler de cezaları iptal etsek. Biz bugün milat ilan ettik, seferberlik ilan ettik. 10 tane maç var, 2,5 ay kulübe destek verin, sahip çıkın. Yandık bittik kül olduk demekle savaşlar kazanılmıyor. Mücadele etmek zorundayız. Biz kim ne derse desin sonuna kadar mücadelemizi devam ettireceğiz. Ama o sahada kalırız, ölürüz. Geçmişte de yaşadık. Ama zaferle ayrılırız. Bizim için önemli olan bu kulübün geleceğidir. Biz yönetim, takım olarak buna inandık. Futbolcularımızı cesaretlendirmemiz lazım. Onlarda bu güç ve kuvvet var. Hiçbir kimse bu futbolcularda bu güç yok diyemez. Kim bu şehirde yaşıyorsa bu seferberliğe katılsın. Bu coşkuyu hep beraber yaşayalım. Bundan sonra da kötü günleri yaşamayalım, yaşatmayalım. Daha 3 hafta öncesine kadar taraftarımız Avrupa diye bağırıyordu. Geldiğimiz noktada ya ne olacağız, yandık, bittik küme düşeceğiz diyorlar. Hayır ben 3 hafta kazanayım yine yukarılardayız. Yine hedef koyacağız" dedi.

“45 PUAN HEDEFİMİZ VAR”
En az 4 maçı kazanmaları durumunda rahat olacaklarını da vurgulayan Kardemir D.Ç. Karabükspor Kulüp Başkanı Nevzat Şahin, önlerinde 10 maç ve alınması gereken 30 puan olduğunu tekrarlayarak, “Biz şu anda 10 maçı kazandığımızda bütün lig boyunca aldığımız puandan fazla puan alıyoruz. O gücümüz var. Yeter ki bu şehir bu kulübe destek versin, sahip çıksın. Bizim 10 maç içerisinde 3 maç bilemediniz 4 maça ihtiyacımız var. Bu maçları kazandığımız takdirde bu takım rahat. Ben 45 puan hedef koydum takımıma. Bu seneki barajın 38'lerde olacağını tahmin ediyorum. Bunun üzeri rahatlatır diye düşünüyorum. Onun için bizim 4 tane maça yani 12 puana ihtiyacımız var” diye konuştu

“BİRAZ REHAVETE KAPILDIK”
Şahin, üst üste kazandıkları maçların ardından biraz rahatladıklarını ve takımla birlikte kendilerinde de rehavet kapıldığını dile getirerek, “İç saha maçlarında niye bu sıkıntıyı yaşıyoruz’, diye teknik heyetle konuşuyoruz, galiba biraz rahatladık, diyoruz. Mesut Bakkal geldikten sonra üst üste maçlar kazanarak ligin ilk yarısını 8. bitirdik. Herhalde biz de ve takım da biraz rehavet oluştu. Fikstüre değil, puana bakmak diye düşünüyordum. O rahatlık oluştu. Nasıl olsa seyircimizin önünde kazanırız diye düşündük. Sahamızda kaybettiğimiz Kasımpaşa ve Bursaspor iyi takımlar ama Akhisar Belediyespor ve Sanica Boru Elazığspor maçlarına üzülüyorum. Nasıl olsa kazanırız rehavetiyle çıktığınız zaman olmuyor. Adamlar ateşe düşmüşler. Geçen sene biz bunları yaşadık. İstim üzerindeler ve var gücüyle saldırıyorlar. Artık bu trendi yukarı döndürmemiz lazım. İnşallah bu Eskişehirspor maçıyla başlar. Galip gelmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. İnşallah bu bizim çıkış maçımız olur” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
10
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74