Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

SERDAR AKÇA ARTIK ADAY ADAYI

SERDAR AKÇA ARTIK ADAY ADAYI
Bu haber 02 Kasım 2013 - 14:22 'de eklendi. 36 kez görüntülendi.

AK PARTİ KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINA KARABÜK’ÜN TANINMIŞ SİYASET ADAMLARINDAN SERDAR AKÇA’DA MÜRACAAT EDEREK KATILDI

 

serdar-akca-aday-1

AK Parti Karabük Belediye Başkan Aday Adaylığına müracaat eden Serdar Akça, başvuru dosyasını İl Başkanı Ömer Ayar’a takdim etti.

Aday Adayların müracaatında Merkez İlçe Başkanı Kemal Karadeniz’de hazır bulundu.

Akça adaylık başvurusu sırasında yaptığı konuşmada, şu görüşlere yer verdi;

Aldığımız kararla birlikte bugün yapacağımız aday adaylığı müracaatımızın da önce yine Karabük’ümüze sonra Türkiye’mize ve ülkemizdeki insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum.

Bu hayırlara bizi de memur kılması için dua ediyorum. Elbette ki aday adaylığı tek başına yeterli değil. bu bağlamda, bu aday adaylığının dilerim ki teşkilatımızın gönlünde bir karşılığı olur. Milletimizin gönlünde bir karşılığı olur. Dolayısıyla hem teşkilatımızın, hem milletimizin desteğini beklediğimi açık bir şekilde ifade etmek istiyorum.

Serdar Akça’nın sizlerce de tanındığı kanaatini taşıyorum. Kendimizi çok küçük yaşlarda siyasetin merkezinde bulduk. 25 yıllık bir siyasi birikimimiz var ve bu birikimin bizde oluşturmuş olduğu bir inanç, azim, kararlılık, tecrübe ile birlikte bugün bu hizmete talip olduğumu ifade etmek istiyorum. Evet 25 yıl dile kolay değil. Aslında bir insan ömrü ve siyaseti de bununla birlikte işin merkezinde öğrenmiş olmanın vermiş olduğu ayrı ağır yükleri de omuzumuzda hissettiğimizi ifade etmek istiyorum. Kendimi yetiştirmek adına hiç boş durmadım, sürekli olarak yenilemek için hayat boyu sürekli eğitim felsefesini benimsemiş bir kardeşinizim. Kendimi iyi yetiştirmeye gayret ettiğimi ifade etmek istiyorum. İnsanımızı tanıyorum, toplumumuzu tanıyorum, sivil toplumumu tanıyorum ve içerisindeyim. Demokratik erdem ve olgunluğu özümsediğimi, Karabük’e gösterdiğimi ve ispatladığımı da düşünüyorum. Bununla birlikte herkesle, her kesimde çok rahat bir biçimde oturup konuşabildiğimi, diyalog kurduğumu, yine Karabük’teki geçmiş siyasi tecrübelerimizde ispatladığımı,  sizlere gösterdiğimi, sizlere de bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Elbette bu 25 yıllık siyasi tecrübelerimizde yerel yönetimler, yöneticilik, belediye, belediye hizmetleri,  belediye yönetmede önemli bir yer tutuyor. Onunda ötesinde elbette siyaseti işin merkezinde öğrenmenin, Ankara tecrübesiyle birlikte devleti de tanıdığımı, bürokrasiyi de iyi bildiğimi hatırlatarak, bugün yapacağımız bu aday adaylık müracaatında bir özelliğimin beni özellikle tahrik ettiğini ve bu müracaata zorladığını belirtmek istiyorum. O da, işimi iyi yaptığımı, işime odaklandığımı ve işime odaklandığım takdirde de sonuç noktasında ne olursa olsun, hedef noktasında gece gündüz azimle çalıştığımı Karabük halkına ya da daha önce almış olduğum görevlerde de ispatladığımı düşünüyorum. Buda beni doğrusunu isterseniz Karabük halkımıza hizmet etmek adına daha iyi üreteceğim inancıyla ve Karabük için Karabük’teki insanımız için, belediye başkanlığıyla birlikte daha fazla fayda üretebileceğim inancıyla aday olma yükümlülüğünü omuzlarımda hissettiğimi ifade etmek istiyorum.

Elbette aday adaylığı bu işlerin başlangıç noktası, bunun için Allah’ın rızasını bu şekilde kazanmayı, kendisine hedef ve ilke olarak benimsemiş, gelenekten yetişmenin avantajlarını da taşıdığımı ifade etmek istiyorum ve siyasete de bu şekilde bakıyorum.  Yani hedefimiz milletimizin duasını Allah’ında rızasını kazanmak. Öncelikle bu bağlamda Karabük halkımızın teşkilatlarımızın dua ve desteğini istirham ediyorum. Daha sonrada Allah’ın bize, milletimizin teveccüh destek ve duasının bahşetmesini Cenab-ı Haktan necat ediyorum.

serdar-akca-fotoElbette çıktığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmayacağına, teşkilat mensuplarımıza da inandığımı ifade etmek istiyorum. Bu bir yarış, bununla birlikte değerli başkanımızın da söylediği gibi, bugün aslında birçok kardeşimiz gönlünden geçen bu aday adaylığını ifade etmek için müracaatta bulunuyorum. Hepimizin bir takım arkadaşı olduğunu, bu takımın çok değerli birer elemanı ferdi olduğunu, hepimizin bilgi ve birikimini tecrübesini bu teşkilatın başarısını Karabük’te belediye başkanlığını kazanma ve yeni Türkiye’yi inşa ederken yeni Karabük’ü inşa edecek bu kadroların birikiminde oluşturacağı sinerjinin ne olursa olsun Karabük teşkilatımızı belediye başkanlığını kazanmaya taşıyacağını inandığımı ifade etmek istiyorum. Bu bağlamda tüm diğer adaylarımıza da başarılar diliyorum, tebrik ediyorum. Hepimizin birikimi bu teşkilatımızın enerjisi ve sinerjisi olacaktır. Belediyecilikle ilgili çok uzun konuşmak istemiyorum, Karabük’ü tanıyorum, insanımızı tanıyorum, yeni Türkiye’de yeni Karabük’ümüz inşasında üzerimize bir vazife düşeceği inancıyla bugün buradayız ve adaylık müracaatımızı yapıyoruz. İnşallah netice itibariyle bu yarışta ipi göğüsleyen olup,  Karabük’e hizmet etmek istediğimi ifade etmek istiyorum.

Bugün burada bizi karşılayan başta il başkanımız olmak üzere, merkez ilçe başkanımız, teşkilatımız,  sevenlerimiz, dostlarımız ve Karabük halkımız başta olmak üzere, dün bu kararı açıkladığım günden bu yana telefonlarım susmuyor. Bununla birlikte Allah kararımızı hayırlı eylesin, sesimizi güçlü,  azmimizi daim eylesin. Teşkilatlarımız ve milletimizin sevgi, desteğini kazanmayı nasip eylesin.  Yolumuz halka hizmet için hak olsun.

 

HABERİN VİDEOSU

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
16 ADET YORUM YAPILDI
karabüklü08 Kasım 2013 / 22:57 Cevapla

Gerçek akpartli iseniz seçimi kazanacak adaya bakmalısınız bunuda gerçekleştirecek tek aday dursun altıparmaktır tek başına 13 bin oy az değil saygılar

Aykut Erdem05 Kasım 2013 / 17:48 Cevapla

Beyler gerçekten Ak Parti’li iseniz adınızı ve soyadınızı yazarsınız, değilse bir takım mahfillerde Ak Parti adaylarını küçültün diye size talimat verilmiş olmalı ki olur olmaz yazılar yazıyorsunuz. Eğer Ak Parti li iseniz kendinize gelin. Hiç biriniz R. Tayyip erdoğan’dan daha çok Ak PArti’li değildir. O Numan beyi, Süleyman beyi, Ertuğrul Günayı Ak Partiye katmak için tüm kapıları açarken siz mi kapı kapatıyorsunuz? Serdar Akça iyi yetişmiş bir iş adamı ve siyasetçidir. Sizin karalamalarınız onu küçültmez yüceltir. Eğer Rafet Vergili’nin adamı iseniz karalamaya devam edersiniz. Değilse gidin sandıkta istediğinize oy verin ve görünen geçen seçimde de Ak Partiye oy vermemişsiniz. Ama ne yaparsanız yapın kaçış yok. Ak Parti Karabük’ü geri alacak.

  Ak Partili06 Kasım 2013 / 00:25 Cevapla

  Mevcut aday adaylarından birisiylemi alacağız Karabük Belediyesini? Hayal görmeyin beyler. Kendinize gelin. Serdar Akça ile Ahmet Ustaoğlu ile Rafet Vergili ye çerez oluruz. Aha buraya yazıyorum. Fark yeriz farkk. Bizi Başbakanımız da kurtaramaz vallahi. Ciddi bir aday bulun. Keşke Hüseyin Erer başvuruda bulunsaydı

siper05 Kasım 2013 / 09:05 Cevapla

Ak Partili ve Muratt rumuzlu arkadaşlar kedi erişemeceği ciğere mundar dermiş sizlerde bu karalama kampanyası ile parti içeresindeki Ak Parti düşmanlarımızsınız tabi Ak Partiyle bir bağınız varsa yada diğer partilerde görevli elemanlarısınız sayın serdar beyi karalayıp yıpratmak istemeye çalısmanız bunun içindir çapanız ne Ak partinin için deki Ak partiliymiş gibi duran yüzsüsler yada diğer parti üyeleri mümkün mertebe edepli olmaya sizleri davet eder sayın serdar beye cenab-ı hakta yürümekte olduğu yolda başarılar dilerim

  Ak Partili05 Kasım 2013 / 14:04 Cevapla

  Kullandığınız cümlelere dikkat edeceksiniz beyefendi. Yüzsüz olanlar ancak sizin gibilerdir. Geçen dönem Ak Partimize seçim kaybettirip bu dönem atmaca gibi başkan adaylığına konmaya çalışanlara yüzsüz denir. Ben 3 kasım 2002 tarihinden bu yana Ak Partim için çalışan, her seçimde oy veren çevresine oy verdiren, Başbakanımızı çok seven bir partiliyim. Ya siz? Sizler Serdar Akça gibi kişiler için Ak Partinin içine sızmaya çalışan truva atları!! daha fazla söyletmeyin isterseniz… Serdar Akça aday olsun o zaman görüşürüz!!

Aykut Erdem04 Kasım 2013 / 13:08 Cevapla

Ak Parti için yorum yazan bazı arkadaşlar seçim yenilgisini iyi okuyamamış. Adayları Hüseyin bey geçen seçimde oyları 60’lardan 30’lara indirdi. Belediye meclisinde AK Parti neden daha çok oy aldı birileri bunu izah edebilirmi? Bu seçim yenilgisi konusunda Serdar Akça için bize kaybettirdi diyenlerin matematiği zayıf sanırım. Serdar Akca 2,5’luk bir parti’den 7 puan arttırıp 9,5 yaptı. Yani iyi çalıştı ve iyi bir netice elde etti. Hele ki Ak Parti seçmeni bile keşke bizden aday olsaydı dedi. Seçim sonuçlarında Erer’in kaybı ise 30 puan. Gerideki fark nereye gitti. Aradaki bu farkı kim kaybettirdi ve nereye gitti. Başkanlıkta Kendi adaylarına oy vermeyip mecliste kendi adaylarına oy verenler yada kendi adayları kazanamasın diye arkasından çalışanlar kimlerdi. Başta Muratttt ve Ak Partili rumuzuyla yorum yazan arkadaşlar gerçekci olun. Biz geçen seçimde adayımıza yenildik. Kendi adayımıza oy vermedik. Arkasından kuyusunu kazdık. Serdar akça bir başka partinin adayı idi ve tek başına canavar gibi mücadele etti. Öyle mücadele ettiki partisi kazanamaz ki algısını yenemeyip kaybetti. Yorumlarınızın elle tutulur tarafı yok. Önce siz kendinizi bir hesaba çekin ve birbirinize neden düştünüz, kendi adayınıza oy vermediniz, arkasından kuyusunu kazdınız onu bir düşünün bi zahmet. Birde eski hesapları açarsanız bu yine sadece sizi böler ve vergili’nin işine yarar. Gerçekçi olun. Bu seçimi Kemal bey’le alamazsınız. Hatta kendi elinizle vermiş olursunuz.

  Veli Kısa04 Kasım 2013 / 17:35 Cevapla

  Halklısın be gardaşım hepsinde halklısın Dursun beye oy verdim ben bir vefa borcum vardı ve ödedim genel seçimlerde hep chp oy verdim yıllarca vereceğimde ama mitinğlerde ve tv proğramlarında izledim Serdar Akçayı bence Karabükte seçim kazana bilecek akp nin tek adayı odur.

  Ak Partili04 Kasım 2013 / 17:50 Cevapla

  Haklısın %2,5 dan 9,5 lara taşıyınca oyları mhp den almış oldu değilmi? %30 düşen oyun 7 puanını serdar akça düşürmüş, geri kalanlarından büyük bir kısmını dursun altıparmak düşürmüş. Bende diyorumki, serdar akça ve dursun altıparmak bu partinin kapısından içeri girmemeli. girerse ve aday olurlarsa buyursunlar meydanlar boş kendileri çalışsın kendileri oynasın. bende oy verirsem, aileme oy verdirirsem en adi insanım. Ak Partiye üyeliğim var. Ak Parti ile hiçbir hesabım kitabım yok. Devlet memuru değilim, esnafım, işim de çok şükür yerinde. çoluk çocuğumda yok işe girecek vs. yani eyvallahım yok kardeşim. Ama Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lidere yazık ediyorsunuz. Serdarmış, Dursunmuş Ak Parti tökezleyince ilk darbe vuracak kişiler bunlar olacaklar. Mama varken koşuyor bunlar, mama yokken hepsi toz olurlar…..

murattt03 Kasım 2013 / 23:12 Cevapla

Serdar akca geçen dönem aday olmasaydı karabuk belediyesi akp de idi. bu dava içinde yetismis derken kastettiginiz dava hsngisi. tanimam etmem ama dün saadetten aday olup secim kaybettiren sonra has parti diyen en azindan 10 yil burada siradan gorevlerden sonra aday olabilmeli. ayni kurtulmus gibi bu adamlarin akp ye kattigi nedir? 10 yildir burada olup bu gorevleri hak edenler ne dusunmektedirler???

Ak Partili03 Kasım 2013 / 17:27 Cevapla

Sayın ilçe başkanım, Serdar Akça’nın adaylığından acayip mutsuz olmuş olacak ki suratı sirke satıyor. Bence çokk haklı. Bize seçim kaybettirmiş birisinin adaylığı karşısında gülerek göbek atacak hali yoktu. O kişinin aday bile olamaması lazımdı…

Ak Partili03 Kasım 2013 / 17:23 Cevapla

Aslaaa ve aslaaaa. Yemin ederim oy vermem. Geçen dönem bize seçimi nasıl kaybettirdiyse, gitsin Saadet partisinden aday olsun Rafet Vergili ye seçim kaybettirsin. Rafet Vergili, Serdar Akçayı çerez gibi yer. Bize daha güçlü bir aday lazım. Ahmet Ustaoğlu yıllardır teşkilatın içinde bulunan gelenekçi birisi. Onunla olur bu iş.

İsmail YILMAZ03 Kasım 2013 / 09:10 Cevapla

Serdar Akca’nın aday adaylığını açıklamasının ardından Rafet Vergil’nin kara kara düşünmeye başladığına eminim Ak parti Serdar Akca ile seçimi fark atarak kazanacaktır. Cuma günü itibarı ile Vergili’nin umutları bitmiştir.

İsmail YILMAZ03 Kasım 2013 / 01:00 Cevapla

Rafet Vergili Serdar Akca’nın aday adaylığını açıklaması ile seçimi şimdiden kaybetmiştir.

  serkan04 Kasım 2013 / 14:44 Cevapla

  ismail yılmaz söylediğine kendin inanıyormusun. Aday olamaz olduğu takdirde zannederim ereri mumla ararsınız.

  Aykut04 Kasım 2013 / 18:01 Cevapla

  İsmail Yılmaz sana katılıyorum. Ama gülmekten katılıyorum.:))) Sen çok yaşa emi. Akşam akşam acayip güldürdün beni…

mehmet demir02 Kasım 2013 / 15:12 Cevapla

Ben uzun yıllardır Serdar Akçayı tanırım bu dava içinde yetişmiş ve asla çalışmaktan yılmayan ve dünyevi sebeple davasına ihanet etmeyecek kadar erdem sahibi bir şahsiyettir.


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.