Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

SEÇİM ANALİZİ

SEÇİM ANALİZİ
Bu haber 08 Haziran 2015 - 16:08 'de eklendi. 23 kez görüntülendi.

 

Yaklaşık 5 ay önce başlayan genel seçim yarışı nihayete erdi.

Seçim, kelimenin tam anlamı ile AK Parti ile MHP’li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili arasında geçti.

Partilere göre seçim analizi yapmak gerekirse;

AK PARTİ

AK Parti İl Teşkilatının samimi ve yoğun bir şekilde çalıştığına, başta İl Başkanı Timurçin Saylar olmak üzere, Teşkilat Başkanı Serdar Dereli, il yönetiminde Hakan Şentürk, Cengiz Ünal ve diğer birçok yönetim kurulu üyelerinin verdiği seçim mücadelesine bizzat şahit olduk.

Fakat onların verdiği bu özverili çalışmanın yanı sıra AK Parti’nin ülke genelindeki oy düşüşü Karabük’e tam tamına %10’luk bir kayıp olarak yansıdı.

AK Parti’nin Karabük’te %10’luk oy kaybının nedeninin tamamına yakını ülke genelindeki konjonktürdür desek, yerinde bir analiz olur.

Tabi bunun yanı sıra bazı negatif faktörleri de cesurca dile getirirsek;

AK Parti’nin birinci sıra adayı Sayın Osman Kahveci, her ne kadar kendisinden beklenilen performansın üstünde bir çalışma sergilese de, sürükleyici bir pozisyon üstlenemedi.

Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın Mehmet Ali Şahin’in seçim süreci içinde ara ara Karabük’e gelip çalışması, hatta son 4-5 gün eski seçim bölgesinde yoğun bir çalışma sergilemesinin pek bir katkısı olmadığını da gördük.

KAYBEDEN SEDAT NAMAL MI OLDU..?

Ak Parti 2. Sıra adayı Sedat Namal, bu seçimin kaybedeni olarak görülse de, bizce kaybedeni Sayın Namal olmadı. Kaybeden Filyos Liman Projesi, kaybeden Eskipazar İsmetpaşa Endüstri Organize Sanayi Bölgesi oldu.

Karabük’ün önümüzdeki 5-10 yıl içinde tüm vizyonunu değiştirecek olan bu projeler için artık ‘Veladdalin amin’ diyelim. Hadi bakalım bu projeler hayatiyete geçirilecek mi göreceğiz.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

Karabük’te seçimin galibi MHP olmuştur. Bir önceki 2011 Genel Seçimlerde Karabük genelinde %15.6 oy alan MHP, aradan 4 yıl sonra oyunu neredeyse ikiye katlayarak %27’ye çıkarmıştır.

Kim ne derse desin, MHP’nin bu oy artışının en büyük faktörü Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’dir.

Geçen seneki yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı koltuğunu, oyunu %35’den, %50’ye çıkartarak koruyan Rafet Vergili, bu genel seçimlerde milletvekili adayı olsaydı seçileceğini adı gibi bilmesine rağmen, Karabüklülere verdiği söz yüzünden aday olmadı. Vergili, aday olmadı ama adayı kendisi belirledi ve belirlediği adayın seçilmesini sağladı.

Bu Genel Seçimlerde MHP’nin aldığı 39 Bin oyun arkasındaki en büyük mimar olan Vergili, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye verdiği sözü de yerine getirdi.

MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ DURMUŞ YALÇIN

Siyaset sanatına tepeden inme dalan ve kelimenin tam anlamıyla acemi politikacı olan Durmuş Yalçın,  içinde bulunduğu bu durumu kendisi de inkar etmiyor.

Sandıklar açıldıktan sonra seçildiğine ancak 2-3 saat sonra kesin kanaat getiren Durmuş Yalçın, nasıl bir milletvekilliği yapacak, hep birlikte göreceğiz.

Eğer Rafet Vergili gibi halkın gönlünde taht kurmasını becerebilirse, siyaset hayatı uzun soluklu olur. Yok, beceremez ve TBMM’nin ceylan derisi koltuklarının havasına kapılırsa, görüp göreceği de bu olur.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

Hani bir atasözü vardır, “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar” diye…

Evet, CHP birinci sıra adayı Cevdet Akay’ın da yalancılık mumu sandığa kadar yandı.

Cevdet Akay ilkönce, ön seçimlerde CHP’lileri kandırdı, ardından da halkı kandırmaya çalıştı ama olmadı.

Ak Parti ve MHP’nin yüksek bütçeli seçim çalışmalarına karşılık, ekonomik gücü yüksek olan Cevdet Akay’ı aday yapan CHP tabanı, Cevdet Akay’ın ekonomik dibe vurmuşluğunu seçimin tam ortasında öğrendi.

Hele hele Cevdet Akay’ın 12 yıllık sekreterinin 5-10 Bin TL limitlik kredi kartına bile düştüğünü, CHP tabanı sonradan öğrendi.

Diğer iki partinin yüksek bütçeli seçim sürecinde yine kısıtlı bir bütçe ile giren CHP, Karabüklülerin gözünde sönük kaldı.

CHP Karabük’te adaylarının ön seçim ile belirlenmesinde zaten bir-sıfır geride başlamış oldu.

Neden mi..?

İki Akay…

Cevdet Akay ve Mustafa Akay…

İki amcaoğlu, iki Yenice kökenli aday…

CHP Karabük’te bu olumsuzluğu ile seçim yarışına tek ayağını kırarak başladı.

2011 Genel seçimlerinde Karabük’te aldığı oyu bile koruyamayan, 2011’de aldığı %19’luk oyu, %17’ye düşüren CHP’nin İl Başkanı Erdoğan Dinçel, seçimlere bir hafta kala yaptığı basın toplantısında iddialı olduklarını ve ikinci parti olamazlarsa istifa edeceklerini söylemişti. Şimdi söylemlerini yerine getirecek mi onu da bekleyip hep birlikte göreceğiz.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
20 ADET YORUM YAPILDI
ŞEYHÜLİSLAM12 Haziran 2015 / 11:27 Cevapla

ERGÜN BEY; SİZİ BU GÜZEL YAZINIZDAN DOLAYI TEBRİK EDERİZ. İYİ Kİ VARSINIZ. HÜRMETLER.

akepesiz11 Haziran 2015 / 22:03 Cevapla

memleketin bu akepe kenesini sırtından atması hem karabük hem türkiye için hayırlı oldu. kimse duble yol demesin, bir zahmet açsın cari açığa baksın bir zahmet açıp dış borca iç borca baksın, kısıtlanan özgürlüklere, artan şiddete ve ayrımcılığa baksın, okuma yazma biliyor ve okuduğunu anlıyor ise de bir zahmet iç güvenlik yasası garabeti ve hukuksuzluğun yasa tanımazlığın ayyuka çıktığı ve şuursuzca şakşaklandığı medyaya baksın; bir zahmet ve cesareti varsa.

ŞEYHÜLİSLAM10 Haziran 2015 / 11:48 Cevapla

ARTIK YÜCE TÜRK MİLLETİ SİLKİNEREK PİRELERİNİ DÖKMÜŞTÜR. HÜRMETLER.

Hamdi YALÇIN09 Haziran 2015 / 19:45 Cevapla

KOALİSYON MU, AZINLIK HÜKÜMETİ Mİ?

İktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi neferlerinin can hıraç çalışarak 7 haziran seçim maratonuna çok iyi hazırlandıklarına tanık olduk. Ancak üç dönem kuralı nedeniyle bu defa aday olamayan milletvekillerinden bir kısmının maalesef seçim maratonunda yeteri kadar çalıştıklarını söyleyemem. Ayrıca seçime katılan yeni adayların da yeterince koşturmadıklarını zira Ak Partinin geçmişteki başarı grafiğinin yüksekliğini göz önünde bulundurarak fazla performans harcamadıklarını düşünüyorum.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan prof.Dr.Ahmet Davutoğlu’nun performansı ve fedakarca çalışması ise, her türlü taktirin üzerindedir. Seçim maratonunda ülkenin dört bir yanına koşan Sayın Davutoğlu üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmiştir. Ayrıca partide üç dönem kuralına takılmayan ancak aday gösterilmeyen milletvekilleri vardı ki örneğin İzmir milletvekili İlknur Denizli gibi partide her şart ve zeminde çalışmayı, dikenli yollarda yürümeyi göze alabilen milletvekilleri de oldu.

Seçimlerden 1 ay önce 88 yaşındaki Mahmut amcayla tanışmıştım. O bana aynen şunu söylemişti: ” Evladım, Ak parti iktidarında yapılan yatırım ve hizmetler bu ülkeyi 30 yıl 40 yıl ileriye götürdü, Ak parti ülkeye çok süratli ve hızlı iş yaptı.Eğer ki bu millet, bu yapılanları gözardı eder de, istikameti doğru olan bir iktidarı raydan çıkarırsa bu ülke çok şey kaybeder” demişti. O Mahmut amca şunu da söylemişti: ” Evladım Ak parti döneminde bu ülkeye yapılan hizmetler ve yatırımlar ile demokratik hak ve kazanımlar ondan sonra hangi iktidar iş başına gelirse gelsin, hiçbir iş yapmasa dahi onun mirası bu ülkeye yıllarca yeter” demişti. Şimdi kendi kendime soruyorum, acaba Mahmut amcamız doğru mu söylemişti? diye.

Seçim döneminde Ak partinin iktidardan düşürülmesi için her türlü yolların denendiği ülkemizde; seçim akabinde ortaya çıkan bugünkü tablodan güçlü bir iktidardan söz etmemiz mümkün olabilecek mi? Tabii ki hayır diyeceksiniz. Öte yandan Ak partinin tek başına iktidar olamamasına birçokları seviniyor olabilir. Ak partiyle ülkenin düzlüğe çıkartıldığı bir dönemde inşallah yeniden bir kaos ortamına sürüklenmeden Yüce Meclis bir koalisyon hükümetini çıkarmayı başarabilsin. Kanaatimce birkaç alternatif de var. Mesela, Ak parti ile CHP koalisyon hükümeti, AK Parti ile HDP koalisyon hükümeti, AK parti ile MHP koalisyonu veya CHP, MHP, HDP koalisyon hükümetini düşünebilirsiniz.

7 Haziran 2015 Genel Seçim tablosunda, halen bir önceki dönemde Yüce Mecliste görev yapan dört partinin aynen seçildikleri, halk iradesinin koalisyon yapılmasını istediği ortaya çıkmıştır.

TBMM’de görev yapacak bu dört parti bir uzlaşmayla hükümetin kurulmasının önünü açmalıdırlar. Ben şu partiyle hükümet kuramam, bununla yapamam diyerek, görevden kaçanları ve birtakım mazaret üretenleri, bu halk çok iyi tanır ve onları kara listeye almayı da çok iyi bilir. Azınlık hükümeti kurulması halinde; hükümete destek vereceğini söyleyen parti veya partiler çok büyük sorumluluk üstlenmeli azınlık hükümetini yarı yolda bırakarak ülkenin sıkıntıya girmesine, ekonominin, bozulmasına ve kaos ortamına sürüklenmesine neden olmamalıdır, aksi halde bunun vebalini çok ağır öderler.

Demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu iddia eden siyasi partilerimiz geçmiş dönemlerde yaşanılan sıkıntıları gözönünde bulundurarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın hükümet kurma görevini vereceği parti liderleri ülkemizi ve aziz milletimizi düşünerek hiç vakit kaybetmeden süratli bir şekilde hükümeti kurmayı başarmalıdır. Bundan kaçış yoktur, olamaz da…

Ülkemizin yine birinci ve en büyük partisi Ak Parti ile TBMM’de görev yapacak diğer partiler mutlaka hükümetin kurulması istikametinde önyargıları ile kendi heva ve heveslerini bir kenara bırakarak, kafalarında ve gönüllerinde müspet düşüncelere yer ayırmalıdırlar.

Ülkenin birinci ve en büyük partisi Adalet ve Kalkınma Partisi ile birlikte koalisyon hükümeti kurmaya yanaşmayan ve kendi aralarında da koalisyon hükümetini çıkarmak istemeyen bu partiler, görev almaktan ve aziz milletimize hizmet yapmaktan kaçınırlarsa; o zaman milletimize söyleyecekleri ne olabilecek? Aldıkları oyların daha çok artacağını veya tek başlarına iktidar olabilecekleri hayalini kuracak olanlara, ben de şunu söylemeden geçemiyeceğim; ülkemizi ve milletimizi hükümetsiz bırakan, görev almaktan kaçınan, hükümetin kurulmasına engel olan, birçok mazeretler üreten diğer partilerin akıbetlerini bugünden görür gibi oluyorum…

Yapıcı olmayan partilere milletimiz yapılacak ilk seçimde öyle bir tokat vurur ki, milletin iradesine saygınız yok, görev yapmaktan kaçıyorsunuz, o zaman size verdiğimiz oyları tekrar AKP’nin tek başına iktidar olması için kullanıyoruz ve Ak Partiyi yüzde 60’la tek başına iktidar yapmaya karar verdik ve bu irademizi sandığa yansıtıyoruz, aldığınız bugünkü oyları da yarın mumla ararsınız demeyeceğinin garantisini kim verebilecek?

Ülke menfaatleri en önde tutulmalı, Demokrasinin vaz geçilmez unsurları olan ve TBMM’de grubu bulunan tüm siyasi partiler çok iyi düşünerek millet iradesine saygılı olmak ve gereğini yapmak zorundadırlar…

  İlave etmek isterim11 Haziran 2015 / 10:42 Cevapla

  Buna bir ilave yapmak isterim. Osmanlı devletinin 600 yıllık hükümdarlığı gibi hizmet edecek bir yeni Türkiye’nin kurulması , Asgari ücretin 1400+1500+1800= Ort: 1550 TL. yapılması ülkenin güçlü hale gelmesi için AK Parti+CHP+MHP+HDP hükümetinin yani parlementer başkanlık sisteminin kurulması yani partilere bakanlıkların dağıtılarak ortak Türkiye hedeflerinde birleşilmeli. Ülkemizi ve ülkerleri sömüren küresel güç ve sermaye sahiplerine karşı birleşilmelidir.

Tercihde sorumluluk09 Haziran 2015 / 18:55 Cevapla

Hiçbir partinin oyu yoktur aslında, ideolojiler vardır. Bu da üç şekilde olur. Dünya, ahiret, hem dünya hem ahiret. Her birinin alt katmanlarında bazı kişisel çıkarlar veya yanlış kaynaktan beslenmeden dolayı ayrışmalar olur sadece. Bu seçim pusulasındaki partileri bu üç ideolojiye göre ayırın bakalım ne sonuç göreceksiniz. Yada seçim beyannamelerini, tüzüklerini okuyun, hatırlayabiliyorsanız geçmiş icraatlarını karşılaştırın. Ergün bey gibi biraz daha derin analiz yapmaya çalışın.
Her seçmenin kendine göre bir oy verme özelliği vardır. Kimisi şahsi çıkarını düşünür, kimi ideolojisini, kimi de hem şahsi hemde toplumsal çıkarlarını tabi ki. kaybının bir sebebi vardır, Seçmen istediğini tercih eder, sonucundan sorumludur. Seçilemeyen ise yaptıklarından ve yapamadıklarından sorumludur. Öyle ise başarının ve başarısızlığın sebepleri:
1- İletişim eksikliği, sosyal medya, yaptıklarını veya yapacaklarını iyi tanıtamama, anlatamama.
2- Seni iktidara getireceklerin durumlarını veya sana bakışlarını tam olarak anlayamama. Örnek asgari ücretli çalışanların gücü, ideolojini (dava demek daha doğru) benimseyenlere yönelik yapılan yanlışlıklar. Örnek verecek olursam; başkanlık sistemi, çözüm süreci, toplumsal olaylar vs.
3- Davana uygun ehil insanları yetiştirme eksikliği.
4- Düşmanını tanıma ve tanıtma hususundaki eksiklikler.
Siz bu çerçevede geçmişi ve seçim 2015 değerlendirebilirseniz sağlıklı bir sonuca ulaşırsınız diye düşünüyorum.

yorumcu09 Haziran 2015 / 10:14 Cevapla

Bu seçimlerde Türkiye genelinde olduğu gibi Karabük’te de kaybetmesinin tek müsebbibi Erdoğan’nın sergilediği tutumdur.
2011’den sonra “Tek Adamlık” hevesine girmesi, ayakkabı kutularındaki milyon dolarlar, 1150 odalı saray, çözüm süreci diyerek Askeri kışlaya hapsetmesi dolayısıyla güneydoğuyu PKK’ya terk etmesi, hukuka müdahale, Paralel diyerek ülkenin gerçeği olan bir kısım vatandaşların üzerine acımasızca gitmesi, dersaneleri kapatması, her kamu kuruluşunda atamalarda hükümet yanlısı sendikaya teslim olmasıdır. Yoksa Karabük’te “odunu” aday diye koysa yine seçilirdi. Bu arada şu gerçeği de unutmayalım. HDP bu milletvekillerin %80’nini güneydoğuda silah zoruyla, batıda ise Ak parti düşmanlığından dolayı kazanmıştır.

  Peki yorumcu kardeş aşağıdaki yazdıklarıma ne dersin o zaman;
  1 – 2011 seçimleri de dahil o zaman F. Gülen cemaati neden tek adamı destekledi. 2011 e kadar tek aday emareleri yok muydu?
  2 – Ayakkabı Kutularındaki Para (AKP) demek için uydurulmuş algı operasyonundaki görüntülerde değişik kağıt kutulara konulmuş paralar HİZMET’in vergi beyanlarında eksiği bulunan, yada uygunsuz iş yaparken yakalanan iş adamlarından alınan bağış yada komisyona benzemesin.
  3 – Halkı veya Kürt Partisini çözüme davet ederek, silahları terk ederek demokratik ortamda siyaset yapmayı teşvik etmek, ülke kaynaklarının teröre harcanmaması ve islam kardeşliğini temin etmeye çalışarak daha güçlü olmayı kim istemez.
  4 – 5 Haziran Diyarbakır bombacısı Orhan G.’nin Kanada ve İngiliz istihbaratı ile işbirliği yaptığı gibi hizmetin ülkemiz için bilerek veye bilmeyerek küresel güçlere ve istihbarat örgütlerinin Türkiye için hedeflerine dolaylı destek sağlayan paralel olamaz mı? Yoksa o zaman 2010 yılında tekrar gündeme alınan Selam Tevhid Kudüs Örgütü soruşturması, 7 Şubat 2012 Mit Krizi, Gezi Olayları Desteği, 17/25 Aralık 2013 tape ve ayakkabı kutuları ile algı operasyonu, MİT tırlarının durdurulmasındaki, İHH operasyonları vs. ne anlama geliyor.
  5 – Dershane neden bu kadar önemliydi, bütün mesele dershane ise MEB istediği şekilde okula dönüşüm sağlansa, hatta İsrail’de olduğu gibi kız ve erkek okulları şeklinde eğitim verse ülkemize daha verimli eğitim sağlanmış olmaz mı?
  6 – Hizmet hareketi bir İslami Cemaat olmasına rağmen yıllardır siyasilerle irtibat halinde olması ile kendi kadrolaşmasının amacı nedir? İslam devleti yönetimine ulaşmak ise aynı düşünceye sahip iktidar ile neden ters düşmüştür. Yine F. GÜLEn cemaati siyasi parti kursa iktidar olsa kendisine yakın Aktif Eğitim Sen gibi sendikalarla işbirliği yaparak atama yapmaz mı? Bu tüm siyasi partiler için böyledir. Gerçek şudur, seçilen kendi kadrosunu kurarak hizmet eder. İktidardan düşünce de gelen kendi atamasını istediği şekilde yapmalıdır.
  7 – Odunu bilmem ama ses kayıtlarında F.GÜLEN cemaatine yakın olduğu bildirilen Süleyman MÜFTİGİL’in söylediği RTE gittikten sonra tuzluğu koysak seçtiririz görüşü hizmetin ABD deki taraftarlarında mevcutmuş. Halk artık uyanık bu iş ODUN veya TUZLUK ile olmuyor. Milletin gönlüne girebilmek ile ona hizmet edebilmek ile gerçekleşiyor.
  8 – HDP üst akıl dediğimiz küresel sermayenin ve bölgemizde İsrail devleti adına planlamalar yapmaya çalışan pramit şekilli teşkilatlanmış yapının ABD ve Kanada da yapılan toplantılarda verdiği taktik ile Türkiye içerisinden ve dışarıdan desteklenen paralel kuruluşları ve medya desteği ile başarıya ulaştırılmıştır. Bunda AK Partinin çözüm sürecinde HDP ve PKK yı muhatap almasının da etkisi olmuştur. Ayrıca DEAŞ ‘ın Irak ve Suriye’nin kuzeyinde yaptığı katliamlar sonucu kendi ülkesini kurma ve silahına sahip olma milliyetçilik duygusu da vardır. Bunun planlayıcıları da İsrail taraftarı küresel sermaye örgütlerinin bölgede kurduğu planlardır. Bu konuda delillerim Ergün DİLER’in son 10 yazısına bakabilirsiniz….

erdi08 Haziran 2015 / 20:18 Cevapla

Hizmetler bu zamana kadar yapıldıda mhp 1 mvekili kazaninca Karabük kaybetmişmi oluyor?akepeliler öncelikle milli iradeye saygıyı öğrensin. bu tavandan tabana kadar herkes için geçerli. akepeliler kendilerini ülkenin sahibi sandılar. menfaati olmasa insanlar akepeye oy bile vermez.

  hasan sarıçam10 Haziran 2015 / 18:32 Cevapla

  sen önce akepe akepe demeyi bırakarak saygısızlığın daniskasını yapmaktan vazgeç, insan ol sonrasını millet çözer

Ahmet sancak08 Haziran 2015 / 20:05 Cevapla

Yazan arkadaşlar hep takma isimlerle yazıyor. Biraz cesaretleri varsa kendi isimleriyle yazsınlar bizde kimin kimlerin Adam’ı olduğunu bilelim. Herkes kendi içinde mütalaasını yapsın bu partiye kimlerin ihanet ettiği herkes biliyor

AK PARTİLİ08 Haziran 2015 / 19:01 Cevapla

ERGUN BEY SECİM SONUÇLARINI KARABÜK HALKINA ANINDA VE HIZLI BİLGİLENDİRMEDE NE KADAR BASARILIYSANIZ AK PARTİ İÇİN SECİM ANALİZİNDE DE O DERECE BASARISIZSINIZ… KARABUKTE MHP YE KAPTIRILAN 1 MİLLETVEKİLLİGİNİ GENEL OY DÜŞÜŞÜNE ÜLKE KONJEKTÖRÜNE BAGLAMAK AK PARTİ KARABUK SEVDALILARI İÇİN COK BUYUK YANILGI OLUR.. DİLİM DÖNDÜGÜNCE BU SÜRECİN NEDEN BU HALE GELDİGİNİ ANLATAYIM.. EN BASA GİDELİM İL BASKANI TİMUÇİN SAYLAR YENİ ATANMIS DAHA CİCEGİ BURNUNDA BİR C. BASKANLIGI SEÇİMİNE GİRİYOR OY ORANI YUZDE 65 CIKYOR DAHA 1 AYLIK İL BASKANI ADAYIN HERKESİN SEVGİLİSİ RECEP TAYYİP ERDOGAN OLDUGUNU UNUTUP BU BASARI BİZİMDİR ESKİ YONETİMİN YEREL SECİMLERDEKİ BASARISIZLIGINI BİZ BASARIYA CEVİRDİK GİBİ SACMA SAPAN BU TESKİLATTA ESKİDEN GOREV YAPMIŞ KİŞİLERİ YARALAYICI ACIKLAMA YAPIYOR BURDA ZATEN İLK YARAYI ALIYOR… ADAY ADAYLIGI SURECİ BASLAMIŞ NE MUTLUKİ 14 ADAY ADAYI VAR BİR TESKİLAT BASKANI İL BASKANI İL YONETİCİSİ İLCE BASKANI MUTLU OLMASI GEREKİRKEN SİZLER NEDEN ADAY OLDUNUZ DER GİBİ BİR GRUP İL YONETİCİSİ SEDAT NAMALIN BİR GRUP BUNA O GUNKU İLCE BASKANI DA DAHİL OLMAK UZERE OSMAN KAHVECİ ETRAFINDA KUMELEŞİYOR. ADAY ADAYLARINDAN PARTİYE GENEL MERKEZE ODEDİKLERİ HARİÇ ADETA YILDIRMAK ADINA 10’AR BİN TL PARA ALIYOLAR BU PARA İÇİN DEFALARCA TACİZ EDİYOLAR BİZZAT BAZI İL YONETİCİLERİ TARAFSIZ OLMASI GEREKİRKEN TARAF OLUYOLAR.. BİZİM PARTİMİZİN EN BUYUK OZELLİGİ ADAY BELİRLEME SURECİNDE COK TİTİZ DAVRANMASIDIR.. TESKİLAT KAMUOYU STK LAR VE EN SON GENEL MERKEZ ONAYIYLA BU SUREC YASANIR EVET KARABUKTEDE BUNLARIN HEPSİ YAPILDI AMA İNANIN BU SONUCLARA BAKILMADAN AK PARTİ GENEL MERKEZİNİN TOZLU RAFLARINDA DURUYODUR BURADA SADECE YEREL SECİMDE BIRAKIN KENDİ İLCESİ OVACIKI ALMAYI KENDİ KÖYUNDE MUHTARLIGI KAYBETMİŞ SAYIN M. ALİ ŞAHININ 2 DUDAGI ARASINDAN CIKAN ADAYLARIMIZ OSMAN VE SEDATTIR SOZLERİ ESAS ALINIYOR.. NEREDE KAMUOYUNDAN YUZ 70 LERDE CIKAN YUZBİN NUFUSLU SEHİRE 50 BİN OGRENCİ GETİREN KONYALI OLUP COK KARABUKLUDEN DAHA KARABUKLU OLAN REKTOR HOCAMIZ İNANIN REKTOR HOCA 1 ARKASINA KİMİ YAZARSANIZ YAZIN BURADA YUZDE 47 DEGİL EN KOTU YUZDE 57 İ ALIR YİNE 2-0 YAPARDIK… SİZ ERGUN BEY ÜLKE KONJEKTÖRUNE BAGLAMIZSINIZ YUZDE 12 LİK DUSUSU ULKE KONJEKTORUNDE YUZDE 7 KAYBETMİŞTİR AK PARTİ KARABUKTE YUZ 11 KAYBETMİŞTİR… ÜLKE KONJEKTORUNDE AK PARTİDEN KACAN OYLARIN ADRESİ HDP DİR AMA KARABUKTE GİDEN OYLARIN ADRESİ NE CHP NE HDP DİR HDP 2011 DE 1700 OY ALMISTIR BU SECİMDE ASAGI YUKARI AYNIDIR.. CHP 2011 DE 27 BİN OY ALMISTIR BU SECİMDE 26 BİNDİR.. BAKIN 2011 DE AK PARTİ 81 BİN OY ALMIS SUAN 67 BİN ALMISTIR ARADA 14 BİN DUSMUSTUR.. MHP İSE 2011 DE 23 BİN OY ALMIS FAKAT BU SECİMDE 37 BİN OY ALMISTIR YANİ 14 BİN AK PARTİDEN GİDEN OYLAR MHP YE GİTMİŞTİR.. BUNUN SEBEPLERİ KARABUKTE AK PARTİLİ İNSANLARIN KUSTURULMASI OLMAMASI GEREKEN ADAYLARIN EMEKLİLİGİNİ YASAMASI GEREK KAHVECİNİN 1. SIRA ADAY GOSTERİLMESİ HALKIN TABANIN GARİBANIN PARTİSİ OLAN AK PARTİNİN KARABUKTE AKSİNE İNSANLARA TEPEDEN BAKAN ZENGİNLER KULUBUNUN GOREVDE OLMASI GECMİŞTE BU PARTİYE EMEK VERMİŞ İNSANLARA HOR GÖZLE TEPEDEN BAKILMASI VS VS VS GİBİ NEDENLERDİR AMA ASLA VE ASLA ÜLKE KONJEKTÖRÜ DEGİLDİR… OKADAR SECİM GEZİSİ TOPLANTISI YAPILDI YAHU ADAY ADAYLARINI EN GUCLU ADAY ADAYI BURHANETTİN HOCAYI BİRKEZ MECBUR KALIPTA CAGRILMIS GİBİ B.BİNEVLER GEZİSİNDE GORDUM BU PARTİYE 7 YIL BASKANLIK YAPMIS OMER AYARI BİRKEZ YİNE MECBURE GETİRİLMİŞ SAFRANBOLUDA GORDUM KİMLE GEZDİLER ADNANN UNNU ERSOY YILMAZLA BABASI BU PARTİYE EMEK VERMİŞ KENDİSİ HER SECİMDE KOSTURMUS FATİH KORKUT BİLE YOKTU YİNE KEZA HERKESCE SEVİLEN İLCE BASKANI KEMAL KARADENİZDE 1 KEZ MECBURİ GELMİŞ GORUNTUSUNDEYDİ YANİ TEVAZU GUZEL SEYDİR ALCAK GONULLULUK GUZEL SEYDİR BENİM AK PARTİLİ DAVA ARKADSIM BİR SLMLA MUTLU OLAN PARTİSİNE BAGLI OLAN İNSANDIR BUNU BİLE COK GORENLER OLDU SANKİ MANKEN GİBİ GÜNEŞ GÖZLUKLERİYLE SECİM CALISMASINA KATILAN İL İLCE YONETİCİLERİNİDE BU SECİMDE GORDUK VELASIL KELAM BASTA TESKİLAT BASKANI SULEYMAN SOYLU VE M. ALİ SAHİN OLMAK UZERE BU TESKİLAT KENDİNİ SORGULAMALI VE HAKA İNMELİDİR… BUNLAR YAPILSA BIRAKIN DURMUS YALCIN 10 TANE RAFET VERGİLİDE OLSA BURDA TAYYİP ERDOGANI AK PARTİYİ BUKADAR SEVEN KARABUKTE SECİM ASLA KAYBEDİLMEZDİ…..

  Gerçek Ak Partili08 Haziran 2015 / 19:23 Cevapla

  SEN HALEN NEYİN KAFASINDASIN ARKADAŞIM, BEN DE KURULDUĞU GÜNDEN BUGÜNE PARTİNİN İÇERİSİNDEYİM. KALE İÇTEN YIKILIR HESABI SENİN ÖVE ÖVE BİTİREMEDİĞİN ESKİ YÖNETİCELERİN ALAYININ NEREYE ÇALIŞTIĞINI ÇOK İYİ BİLİYOR OLMALISIN. BU PARTİYE EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ YAPANLARDAN MEDET UMMA, BÜKEMEDİĞİMİZ BİLEĞİ ÖPECEĞİZ, BUNDAN SONRA KARABÜK SİYESETİNİ KİMİN BELİRLEDİĞİ ORTAYA ÇIKMIŞTIR. İKİ YEREL SEÇİMİ, BİR GENEL SEÇİMİ ALDILAR. ESKİ RAKAMLARLA ANCAK AVUNURUZ. ŞU ANKİ VE ESKİ NE KADAR YÖNETİCİ VARSA PARTİMİZDE NE BİR EKSİK NE BİR FAZLA ALAYINI ATACAKSIN PARTİDEN. HEPSİ SN.VERGİLİ’YE ÇALIŞTILAR BUNU DA ÇOK İYİ BİLİYORUZ, TİCARETEN ALAYI İYİ GEÇİNMEK ZORUNDAYDI SONUCU DA ORTADA FAZLA SÖZE GEREK YOK. ŞAYET BUNLARLA VE ESKİLERLE DEVAM EDİLECEKSE SLOGAN HAZIR “DURMAK YOK HEZİMETE DEVAM”

Abdullah Güloğlu08 Haziran 2015 / 18:55 Cevapla

MHP’nin başarısını sadece Vergili’ye bağlamak biraz işin kolayına kaçmaktır. Madem öyle cumhurbaşkanlığı seçiminde neden öyle bir skor çıkmıştır. O zaman yeterince çalışmamıştır.

Sayın Vekilimiz Durmuş Yalçın siyasetin kirlenmiş ve yozlaşmış ortamında masum ve iyi niyeti ile vatandaşlarımızın desteğini almıştır.O zaten bizim gönlümüzde tahtını kurmuştur.
Yazınızda ne şiş yansın ne kebap üslübünuzu da beğendiğimizi söyleyemeyiz.
İktidardan nemalanmaların sonu gelmektedir.
Ankara’nın çakallar sofrasında ilimizden masum ama kurt gibi adam gönderiyoruz hayırlı olsun.

vatandaş08 Haziran 2015 / 18:18 Cevapla

buda size kapak olsun

vatandaş08 Haziran 2015 / 18:18 Cevapla

müteahhitleri sahaya sürmekle partiyi müteahhit partisi yapmakla seçim kazanılmıyormuş kasıla kasıla yürümekle oy kullanmaya giderken adnan çebiyi arkasına almakla seçim kazanılmıyor muş

karabüklü08 Haziran 2015 / 17:44 Cevapla

Ak Parti ve MHP (ilk beyanlara göre ) hükümette yer almazsa Karabüklünün şu işim var deyip gideceği vekili yok iyi mi?

  Ak Partili09 Haziran 2015 / 00:00 Cevapla

  Ben bir Ak partili olarak hangi vekile gidebildim de işimi yaptırabildim bir söyler misiniz? Bir bakın geçtiğimiz seçimlerde çıkarttığımız vekillere. M.Ceylan hariç hangisi partisini düzgün bir şekilde düşündü. Birisi hemşerilerini işe koydu birisi tarlalarda gezdi, bir tanesi kendisi bile inanamadı vekil olduğuna, bir tanesi karabük’te hiç gözükmedi ya bir söyleyin Allah aşkına hangisi bizim işimizi yaptı yada ilgilendi. Bu şehirde Ak Partililer sadece müteahhitlerden ve esnaftan mı kurulu olmalıydı? o zaman partimiz gidecek müteahhitlerden oy isteyecek sadece. Bu millet neci burada?

karabüklü08 Haziran 2015 / 17:43 Cevapla

Kaybeden Karabük oldu….
Hayırlısı olsun…..
ondan ne olacak canım, zaten yapılırdı, dünya gelişti bu hizmetlerin yapılması normal diyenler, bakalım ( yapılmayan ) yeni yatırımlar konusunda ne diyecekker,,,,

  Köy'den Kent'e09 Haziran 2015 / 14:47 Cevapla

  DAHA İYİSİ, DAHA YENİSİ, DAHA GÜZELİ YAPILIR.. HİÇ MERAK ETMEYİN


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.