Karabük Net Haber

SAYLAR “LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ”

SAYLAR “LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ”
Bu haber 05 Nisan 2015 - 3:16 'de eklendi. 6 kez görüntülendi.

akp-peynir-gemisi

 

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR “ESKİPAZAR’A YAPILACAK OLAN PROJE KARABÜK’ÜN 40-50 YILINI KURTARACAK BİR PROJE”

 

“LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ. BİZİM YAPTIĞIMIZ HİZMETLERİN, ONLAR BAKIMINI, BOYASINI, YOLLARIN YAMASINI YAPAMAZLAR” 

 

 

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük’te yapılan ve yapılmakta olan hükumet yatırımlarından bahsederek, “Biz AK Parti olarak bu millete ve ümmete hizmet etmeye devam edeceğiz. Laf ile peynir gemisi yürümez. Eğer laf ile peynir gemisi yürüseydi, bu ülkede fareler padişah olurdu. Bizim yaptığımız hizmetler böyle laflarla sözler olacak işler değildir. Bizim yaptığımız hizmetleri diğerleri gelse ne bakımını ne boyasını nede yolların yamasını yapabilirler” dedi.

İl Başkanı Saylar, Eğitim Araştırma Hastanesinden, Ağız ve Dış Hastanesi’ne, SGK binasından, Eskipazar 1. Etap Metal ürünleri ve Raylı sistemler Organize Sanayi Bölgesi’ne, Yüzme Havuzundan, Keltepe Kayak Merkezi ve İl Özel İdaresi çalışmalarına kadar yapılan hükumet çalışmalarını anlattı.

“ANKARA’YA OLAN SEVKLER YÜZDE 50 AZALDI”
İlk olarak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışmaları anlatan AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, “Şuanda Karabük Şirinevler’deki hizmet veren Eğitim Araştırma Hastanesinde bugün tedavi kalitesi bölgemize baktığımız zaman Bartın’dan, Kastamonu’dan, Zonguldak’tan, Bolu’dan, Düzce’den kalite bakımından komşu illerimizde Karabük Eğitim Araştırma Hastanesini tercih etmektedir. Tabi bu anlamda da bizim profesör ve Doçentlerimizden sonra asistanlarımız da buraya verildikten sonra buradaki hastanemizin polikliniği 7 binden 10-12 binlere çıkmıştır. Bu da otomatikman Karabük Üniversitesi’nde bu kadar yoğunluğundan dolayı da ufak tefek bazı sıkışıklıklar olabilir; ama genel anlamda şuanda Karabük Üniversitesi Hastanesinde bundan 1 yıl önce Karabük’ten Ankara’ya olan sevkler yüzde 50 azalmış bulunmaktadır. Bu da hastanemizin kalite ve tedavi kalitesinin arttığını göstermektedir.

Biz bu anlamda Karabük Eğitim ve Araştırma hastanemizin her anlamda kalitesini devam ettirmeye devam edeceğiz. Bunun içinde şuanda kısa bir süre içerisinde kalp ameliyatı, anjiyolar, onkoloji servisi, yanık servisi tedavilerinin de burada yapılabilmesi içinde çalışmalarımız tüm hızı ile devam etmektedir” diye konuştu.

“50 ÜNİTELİK HASTANENİN ŞUANDA PROJESİ BİTTİ”
İstasyon Caddesi’nde bulunan eski devlet hastanesinin olduğu yere yapılacak olan Ağız Dış Hastanesi’nin 50 ünitelik hastanesinin şuanda projesi bittiğini belirten Saylar, “Yakında projesinin görselleri çıkacak, oranında hem yapım hem de yıkım çalışmalarına başlanacak. Tabi buradaki hastane ile ilgili çıkacak spekülasyonlara halkımız itibar etmesin. Ön taraftaki kısım Ağız Dış Hastanesi olacak, arkasındaki poliklinik ve acili çalışmalarına devam edecek. Ona tekamülde afile hastane olarak da Dış Fakültesi ile devam edecek ve buradaki hastanenin toplam bittiği zaman 2 bin 500 3 bin poliklinik hizmeti devam edecek. Oradaki vatandaşlarımızın da mağduriyeti gibi bir sorun olmayacak. Buna böyle bir karar verildi; ama şu unutulmasın bu hastane bölgede şuanda üniversite ile beraber hem diş fakültesi hem de ağız ve dış hastanesi şeklinde Bartın, Kastamonu, Bolu, Düzce, Zonguldak illerinde böyle bir hastane yatırımı yok. Tek olarak şuanda ilimizde Karabük’ümüzde var.” dedi.

“KARABÜK’E YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR”
Beşbinevler ’deki İl Sağlık Müdürlüğü binası, İŞKUR binası, Keltepe Kayak Merkezi ve Yüzme Havuzundan da bahseden Saylar, şu açıklamalarda bulundu;

“İl Sağlık Müdürlüğü hem Verem Savaş hem de KETEM dediğimiz Kanser Araştırma Merkezi buraya yapılacak yanına da acil yapılacak; ama burası yapılana kadar da Cumhuriyet Aile Sağılığı Merkezi’ne de üç tane aile hekimi konulacak. Bunlardan ikisi gündüz biri de gece olmak hem de acil hizmeti verecek şekilde Beşbinevler de böyle bir hizmete ve binaya kavuşmuş olacak. Buradaki sorunu da bu şekilde çözmüş olacağız.

Bir diğer konuda Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) eski hal binasının olduğu kısma yapılacak çalışmanın da temeli yakında atılacak ihalesi bitti.

İŞKUR binası bitti. İstasyon tarafına yapılacak olan binamızın da çalışmaları devam ediyor.

Bunun dışında yüzme havuzumuz hizmete açıldı. Gerçekten çok nezih bir hizmete kavuştuk. Olaya sadece yüzme havuzu olarak bakmayalım. Çünkü 3 katlı bir bina ve her türlü sportif faaliyetin yapılabileceği bir binaya sahibiz. Halkımızda buradan faydalanabilir.

Keltepe ’deki kayak merkezi çalışmalarımıza başlandı. İnşallah 2017 yılının kışında yıllardır konuştuğumuz kayak merkezimize kavuşacağız”

20150404AW374277_03“MERKEZE YAPILAN HİZMETLERİ İLÇELERİMİZE DE YAPIYORUZ”
Karabük İl Özel İdaresinin de çalışmalarını yakından takip ettiğini de söyleyen İl Başkanı Timurçin Saylar,şunları söyledi;

“Bizim bir adet kamyonumuz var. Bunun yanında küçük bir kamyonumuz bulunuyordu. Şunda 3 adet daha çöp kamyonumuz geldi. Bunlarla birlikte 4 tane büyük kamyon, bir tane de küçük kamyonet ile çöp toplama işlemi yapılacak.

Bunlar Yortan Beldemizde ki köylerde çöp toplayacak. Bir tanesi Safranbolu, Kılavuzlar, Bostanbükü, Toprakcuma ve Yazıköy kısmına kadar olan bölgelerde çöp toplayacak. Bunlardan bir tanesi Eflani çevresindeki çöpleri toplayacak. Bir diğeri de Cumayanı mevkiinde çalışmalarını sürdürecek. Belli günlerde çalışmaları sırasıyla sürdürecekler. Bir gün Cumayanı tarafı başka bir günde Eskipazar tarafında çalışmaları yapacaklar.

Bizler şehirlerimiz ne kadar temiz tutmaya, hizmet etmeye çalışıyorsak aynı sistemi ilçelerimiz ve köylerimiz içinde yapmaya gayret gösteriyoruz. Biz şehrimizi 12-13 yıl önce nasıl teslim aldıysak şuanda üniversitesinden, kamu binalarına varana kadar nasıl hizmet ettiysek bu şekilde hizmetlerimize devam edeceğiz.

İl Özel İdaremizin şuanda hem ilçelerdeki hem de köylerdeki yatırımları devam ediyor. Bugün Eflani’den tutunda Yenice’ye, Ovacık’a kadar tüm yollarımızın çalışması yapılıyor. Bunun ile ilgili de en az 3 trilyon ödenek ayrıldı”

“KARABÜK’ÜN 40-50 YILINI KURTARACAK BİR PROJE”
Üç ortak şekilde gerçekleştirilecek olan Eskipazar 1. Etap Metal ürünleri ve Raylı sistemler Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili de çalışmaların devam ettiğini kaydeden Saylar, açıklamalarını şu sözlerle tamamladı;

“Ticaret ve Sanayi Odamız ile beraber hazırladığımız Eskipazar 1. Etap Metal ürünleri ve Raylı sistemler Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.

Önümüzdeki hafta bunun ile ilgili Sanayi Bakanımız Fikri Işık ile görüşmeler yapacağız. Bunu da müracaatlarını Valiliğe yaptık. Şuanda Karabük İsmetpaşa’daki Organize Sanayi Bölgesi’nin; İl Özel İdaresi, TSO ve Eskipazar Belediyesi olarak 3 ortak şeklinde müracaatlarını yaptık. Önümüzdeki hafta dosyaları alıp İsmetpaşa’daki Organize Sanayi Bölgesinin izinlerini alıp tabelasını çakacağız. Karabük’ün 40-50 yılını kurtaracak bir projenin çalışmalarını sürdürüyoruz.

Vatandaşlarımız şunu görmeli. 2000’li yılların başlarında Karabük’ün toplamında yaklaşık 70-80 enva bir elektrik varken ve de organize sanayi bölgesindeki fabrikalar tam kapasite çalışmaya başladığında Karabük’te elektrikler kesiliyordu. Ayriyeten şehir merkezinde bulunan haddehaneler çalıştığında elektrikler kesiliyordu. Şunda bizim iktidarımızın getirmiş olduğu enerji hatları ile bugün hem Safranbolu şehir elektriği hem de Karabük şehir elektriği sanayiden ayrışarak ayrı bir enva olarak hizmet etmektedir. Karabük’te şuanda enerji olarak baktığımızda toplam kapasitesi 250 envaa çıkmıştır. Şehir ve sanayi elektriği de ayrıdır. Buda öyle küçük paralar ile olan bir işlem değildir. Bugün 15-20 km’lik sanayi elektriğini çekebilmek için 20 milyon dolar para harcanıyor. Karabük’ bu elektrik hattını İsmetpaşa ve Kurşunlu bölgesinde çekebilmek için yaklaşık 100 milyon dolar para harcandı”

Saylar, son olarak “Biz AK Parti olarak bu millete ve ümmete hizmet etmeye devam edeceğiz. Laf ile peynir gemisi yürümez. Eğer laf ile peynir gemisi yürüseydi, bu ülkede fareler padişah olurdu. Bizim yaptığımız hizmetler böyle laflarla, sözler olacak işler değildir. Bizim yaptığımız hizmetleri diğerleri gelse ne bakımını, ne boyasını, nede yolların yamasını yapabilirler. Bizim yaptığımız icraatları halkımız görüyor. Bu icraatları da gören halkımız sevgisini, teveccühünü üzerimizden eksik etmiyor. Ben bu anlamda Karabük halkının kadirşinaslığına teşekkür ediyorum. Durmak yok yola devam. Her şey Karabük için, her şey Türkiye için diyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
9 ADET YORUM YAPILDI
ŞEYHÜLİSLAM07 Nisan 2015 / 10:12 Cevapla

13 SENEDİR YALANLA, DOLANLA, TALANLA, LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜTENLER, BİLESİNİZ ARTIK BURAYA KADAR. ÜLKENİN DİRLİĞİ VE BİRLİĞİ İÇİN MHP İKTİDARA YÜRÜYOR. HÜRMETLER.

GERÇEK BİR YORUM06 Nisan 2015 / 14:22 Cevapla

%65 OY ORANI BİZİM BİR AYLIK YOĞUN ÇALIŞMAMIZ SONUCU ALINMIŞTIR, BAŞARI YÖNETİMİMİZİN DİYEREK GEÇMİŞ YÖNETİMİN ÇALIŞMALARINI HİÇE SAYAN AÇIKLAMALARA KARŞILIK, SEÇİMLER DE BU ORANIN ALTINDA ALINACAK BİR ORAN DA YENİ YÖNETİMİN BAŞARISIZLIĞI OLACAKTIR.

semih06 Nisan 2015 / 01:07 Cevapla

evet başkan, lafla peynir gemisi yürümediğini, 57 hükümetin kısa süresinde yenice tünellerinin, son iki tanesi kalana kadar yapıldığı görülürken, akp geldikten sonra son iki tünelin yedi senede bitirilemediğini, yüzme havuzunun yap bozlarla, on senede ancak bitirildiğini, seçimden önce sayın m.ali şahinin devlet hastanesinin kapatılmayacağını, stadyumun yıllarca sürmesini, emekliye 24 lira zam verip, çeşitli sebeplerle maaşlarından nefes alma payı dışında, birçok kalem kesintiler yapıldığını, öğrendiğinizden bildiniz!

ziya05 Nisan 2015 / 22:13 Cevapla

sayın başkan, akp öncesi, çocuk hastanesi haricinde, ikitane devlet hastanesi vardı! hastalar erken gidip numara alıyorlardısada,şimdiki kadar ne sıra bekliyordu, nede, telefonla randevu almaya başlamadan itibaren, doktorlara parayla devam ederek,tahliller ve ilaç almaya kadar lira lira paralar dağıtmak zorunda kalıyor! ben günlerdir doktora çıkabilmek için mücadele sonrasında mr havala ettiler, birisinin torpiliyle 22 gün sonrasına gece 01,45 e randevu alabildim, mr çektirdim, bugün 45 gün oldu hala mr raporum çıkmadı, sizler ve vatandaşlarımız akp öncesinde bunun yarısını yaşadım diyenleriniz varmı? önceki genel başkanınız ve sağlık bakanınızın, başına gelipte göremeyenleri kandırma söylemlerini, maşallah sizler öğrenmişsiniz! sağlıktaki devrim ve reforumunuzla övüne bilirsiniz! ha çarşı ve 5000 evler hastanesinide kapatıp, 200 evlerde açtığınız aynalı hastanenize vatandaları mahkum ettiniz! bugün ateşlenmiş olarak götürdüğümüz çocuğa acilde verilen numara 42 idi, bir tek doktora aynalı hastanenizde acil hizmet vardı, sonradanda hasta yakınları isyan ederek itiş kakışlara başladılar! gidipte kayıtları görebilirsiniz! gidersenizde bir zahmet benim mr raporumuda sorabilirseniz, çok sevinirim!! Ahmet Ziya Güneş.

tekinvelibeyoglu05 Nisan 2015 / 18:59 Cevapla

Gidin Karesteki fotoğraf sergisine orada cildikısık tünelinin inşaat resmini görün bugünün teknolojisi ile geçmişi inkar ederek işlediğiniz günahı hesabını edin

ÇELİKÇİ05 Nisan 2015 / 18:18 Cevapla

ÇALMA ÇIRPMA DEDİMİ İŞLER DEGİŞİR ARKADAŞLARRR BİLDİĞİNİZ BİŞEY VARSA CESARETİNİZ BELGENİZ VARSA DEVLETİN SAVCISI VAR ADALETİ VARRR. OYLE KONUŞUN. HASTANENİN YERİNE YAPILACAK OLAN YENİ HASTANE NE ZAMAN YAPILACAK DİYE SORSANIZ KABULLL. AMA ELEŞTİRİYE PARASAL YAKLAŞMAK YANLIŞ….
BEN DE BURADAN SORUYORUM. ORADA YAPILACAK DEDİĞİNİZ DİŞ HASTANESİ NE OLDU. ONU Bİ AÇIKLAYINIZ. BENDE BİR AK PARTİLİ OLARAK SİZLERE BURADAN SORUYORUM.. DİŞ HASTANESİ NE OLDUU. HANİ HİÇ BİR GELİŞME YOK MU.?????
LAFLA PEYNİR GEMİSİNİ YURUTENLER KİMLER Bİ BELEDİYE İŞLERİNE BAKINIZ.. 1 YIL GEÇTİ KARABÜK TE HİÇ BİR ÇALIŞMA YOKKK.

Adem05 Nisan 2015 / 17:18 Cevapla

Siz bu kadar uğraşırken, Ak partili Safranbolu Belediye Başkanı, CHP aday adaylarından birini arayarak başarı dilemiş midir? Öğrenmek isteriz.

coşkun05 Nisan 2015 / 13:50 Cevapla

Sizler lafla yürütenlersiniz bunu görecek herkes yakında

serkan05 Nisan 2015 / 13:25 Cevapla

Devlet Hastahanesine astığınız pankart ne oldu. Hani Devlet Hastahanesi kapanmayacaktı. Gerçi çalma çırpma işinden bahsetmiyeceğim hiç.

ÖNE ÇIKAN HABERLER
Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER