Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezinde, Safranbolu Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile başlatılan kurslara ilgi her geçen gün artıyor

Safranbolu Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezinde (SAKEM), Safranbolu Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile başlatılan kurslara ilgi her geçen gün artıyor.

Geçtiğimiz günlerde hizmete giren Barış Mahallesi SAKEM Şubesi ile Emek, Aşağı Tokatlı ve Yukarı Tokatlı şubelerinde çeşitli branşlarda kurslar veriliyor.
SAKEM’in günlük hayatın her yerinde olmaya devam ettiğini belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse,  “Kurslarımızın her biri, alanında uzman eğitmenler tarafından verilmekte. Burada Halk Eğitim Merkezimizin katkıları ile çeşitli alanlarda verdiğimiz kurslar, yalnızca bir şeyler öğrenmek anlamına gelmiyor. Kursiyerler, burada öğrendiklerini günlük hayatlarına da yansıtarak aile bütçelerine katkı da sağlayabiliyorlar.” dedi.

Hali hazırda 19 ayrı branşta kursların verildiğini kaydeden Başkan Köse, “Bunların arasında yabancı dil, takı tasarımı, pastacılık, yabancı diller, iğne oyası, yağlı boya ve diksiyon vb. yer almakta. Erkek kursiyerlerin de olduğu ancak özellikle kadın vatandaşlarımızın tercih ettiği SAKEM, kursların haricinde günlük hayatın stresinin atılmasına da vesile oluyor. Bizlere güvenen, kurslarımıza katılım sağlayan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum. Kurslarımız aralıksız devam edecek.” diye konuştu.

SAKEM kurslarında bu sene verilen 26 kursa, toplam 350 kursiyer katıldı.