Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

SAĞLIK BAKANI KARABÜK’E GELDİ

SAĞLIK BAKANI KARABÜK’E GELDİ
Bu haber 17 Eylül 2014 - 19:07 'de eklendi. 21 kez görüntülendi.

KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNİN AÇILIŞINI YAPMAK ÜZERE SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU KARABÜK’E GELDİ

 

saglik-bakani-1

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ve Karabük Milletvekili Osman Kahveci birlikte Karabük’e geldi.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılış töreninde bir konuşma yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, vatandaşların sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanabilmesi için sağlığın önündeki tüm engelleri kaldırdıklarını kaydetti.

Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bizler hiç ayrım yapmadan iktidara geldiğimiz günden beri vatandaş asla bir tereddüt, korku yaşamadan hekime ve ilaca ulaşabilmeli dedik. O ulaşamıyorsa biz ona ulaştırmalıyız dedik. Bu mantıkla sağlığın önündeki bütün engelleri kaldırdık. Fiziki koşullarla ilgili ciddi sorunlarımız vardı. Ancak, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla beklenilenin de ötesinde sonuçlar ortaya koyan modern ve çağdaş çalışmalar adına gece gündüz çalıştık.”

SAĞLIKÇIYA EL KALDIRAN MUTLAKA NEZARETE GİTMELİ

Sağlıkçıya el kaldıranlara mutlaka tutuklama yapılarak, mutlaka nezarete gitmesi gerektiğini söyleyen Müezzinoğlu, vatandaşlara da sağlık personelini korumaları için çağrıda bulundu. Sağlıkçıya şiddeti eleştiren Müezzinoğlu, şöyle konuştu;

“En zor zamanda en acil durumda eşini, evladını, yakınını, canını teslim edeceğin kişiye yüksek sesle konuşabilmek, el kaldırabilmek, ona şiddet uygulamak kabul edilebilir değil. Halkımızdan duyarlılık bekliyorum. Kendi evladımıza baktığımız gibi sahip çıkmalıyız. Hekiminize ebenize sahip çıkın. Onlar en zor zamanınızda en merhametli hizmet meleklerinizdir. Kamuoyu olarak sizlerin de bu şiddetlere karşı tavır koymanızı bekliyorum.”

 “SAĞLIKTA YIPRANMA PAYINI DA YASALAŞTIRACAĞIZ”

Sağlık çalışanları sağlık hizmetlerinde yıpranma payını yılsonuna kadar yasalaştıracaklarını dile getiren Bakan Müezzinoğlu, sözlerine şöyle devam etti;

“AK Parti iktidarı 2002 yılından itibaren zorlu bir göreve başladı. Millet daimi ve devam olarak bizi kendi iktidarında tutmaya devam ediyor ve devam edecek. Sağlık Bakanlığı’nda planlamaları yaparken arkadaşlara şunu söyledim, ‘2007-2012, 2012-2017’ yani biz 5 yıl önce neredeydik, 5 yıl sonra nerede olmalıyız. Bunları planlıyoruz. 2017-2018 hedefimiz var. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı 2020 hedefimiz var. Bu yolculuğa inşallah sizlerle beraber omuz omuza devam edeceğiz. Bu günden sonra da daha iyisini daha güzelinin, daha gelişmişini, bu milletin hak ettiklerinin en doğrusunu yapmış olacağız.

Sağlıkta sessiz devrimi başardığımız bu dönüşüm projesinde dünya bunu Türkiye nasıl başarıyor diye bize soruyor. İki ay kadar önce “Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Başkanı” bu kadar bütçe ile yetersiz kadro ile bu kadar kıt imkanlarla bizim Avrupa’da başaramadığımızı siz nasıl başardınız, anlamakta zorlanıyoruz diye sorduğunda, bir kısmını anlatabilirim anlarsınız, bir kısmını anlatırım ama zorlanırsınız dedim. Önce anlayacağınız kısmı anlatayım dedim, ‘Bir sağlık çalışanı camiası var ki, mesleğine saygısı vardır, mesai kavramı yoktur. Benim doktorum bunu sormaz, düşünmez bile. Akşam mesaisi kaçta bitti, Cumartesi Pazar, bayram seyran özel günler demeden ‘hastam’ der. Bu başarının esas mimarları doktorlarımız ve hemşirelerimizdir. Bu millet hekimini de hemşiresini de kendi yakını gibi görür, Allah onlardan razı olsun der.

Biz matematik medeniyetinin mensubu değiliz, rahmet ve bereket medeniyetinin mensubuyuz. Bütün bu pozitif enerjinin altında o gönülden yapılan hizmetler asla matematik ile hesaplanamaz. Bakanlığın bütçesi ile 32 bin yatak kapasiteli 216 hastanemizin inşaatı devam ediyor. Türkiye genelinde 32 bin yatak kapasiteli son derece çağdaş ve modern 216 hastanenin bir kısmı bu yıl, bir kısmı gelecek yıl tamamlanmış olacak. Kamu özel iş birliği ile 24 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerimizin inşaat süreci başladı. 12 bin yatak kapasiteli devlet hastanelerinin ihale veya proje sürecindeyiz. Biz milletimizin her türlü derdini paylaşarak azaltmaya çalışıyoruz.”

saglik-bakani-2Türkiye’de sağlık hizmetinin AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde modernleştiğini ve ileriye gittiğini söyleyen Bakan Müezzinoğlu, konuşmasına şöyle devam etti;

“10 yıl önce Alman turist Antalya tatilinde rahatsızlandığında Almanya’dan uçak geliyor, vatandaşını götürüyordu. Oysa bize hep başaramaz, ezilmişlik psikolojisini yerleştirmeye çalıştılar. Ne zaman ki AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan ‘hayır biz başarırız’ dedi, her şey değişti. Şimdi artık ambulans uçaklar, ambulans helikopterlerimiz var. Londra’da rahatsızlanan atletimizi ambulans uçağımız alıp geliyor. Fitne ile fesatla, iftira ve dedikoduyla bu milletin enerjisini kimsenin azaltmaya ve yanlış yerlere sürmeye hakkı yok. Muhalefete de diyorum daha doğru daha güzeline milletin hakkı var. İnşallah onlar da bu noktaya gelecekler. Daha ilerisini daha gelişmişinin peşinde koşuyoruz. Evde sağlık hizmetini konuşuyoruz. Vatandaşımız bize gelemiyorsa, evde sağlık hizmetlerimiz ile evde tedavi gerçekleştiriliyor. Ülkesine milletine değer veren anlayış bu.”

 “TEMELİNİ ATMAK BANA NASİP OLMUŞTU”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin de açılışı gerçekleştirilen hastane hakkında bilgi verdi. Şahin “Bu hastanenin temelini atmak bana nasip olmuştu. Bu hastanenin temelinin atıldığı törende hazır bulunmuş, ilk harcı koyanlardan birisiyim. Bu hastaneden Karabük yanı sıra çevre il ve ilçelerden sağlık hizmetinden faydalanacaklar.” Dedi.

 “ŞİKAYETLER AYYUKA ÇIKARDI”

AK Parti’den önceki dönemlerde sağlık alanında şikayetlerin fazla olduğunu hatırlatan Şahin, şunları söyledi:

“ AK Parti olarak halkımıza hizmet sunarken onların yönetimlerden ne beklediğini sürekli sorgulayarak, vatandaşlarımızdan almış olduğumuz izlenim istikametinde hizmetleri yürüten bir iktidarız. Halkımıza sorduğumuzda ilk sıralarda sağlık hizmeti ile ilgili bizden önceki dönemi kastediyorum, şikayetler ayyuka çıkardı. Ciddi reform adımlar atılması hep önümüze gelirdi. Şimdi çok şükür kamuoyu anketleri yapılıyor. En çok memnuniyet duyduğunuz hizmet hangisi diye sorduğumuzda vatandaşların sağlık hizmetinden memnuniyetleri öne geliyor. Sağlık Bakanımıza ve tüm sağlık çalışanlarına halkımıza sunmuş oldukları kaliteli, yaygın ve hizmeti vatandaşın ayağına getiren sağlık hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum.”

 “KARABÜKLÜLER SİZİ DE UNUTMAYACAK”

Sağlık Bakanlığı’nın Karabük’teki hizmetlerini anlatan Mehmet Ali Şahin, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na hitaben şunları söyledi:

saglik-bakani-3“Karabük Şehir Stadının ismi Dr. Necmettin Şeyhoğlu’nun ismidir. Allah rahmet eylesin Karabük’ün çok sevdiği bir hekimdi. Ücret falan talep etmeksizin herkesin sorununu çözmek için gece gündüz koşan birisiydi. Karabüklüler kendisine samimi olarak hizmet edenleri hiç unutmaz. Bu sağlık personeli ve doktor olursa, siz de bu günün Sağlık Bakanı olarak Karabük’ün sağlık alanında yapılmakta olan planlanmış hizmetlerini bir an önce Karabük’e kazandırmak için gerekli talimatlarını verdiniz. Karabüklüler sizi de unutmayacak.”

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi açılış törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve TBMM Eski Başkanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Karabük Üniversitesi Rektörü Burhanettin Uysal, Karabük Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak, sivil toplum örgütü temsilcileri ve davetliler katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
7 ADET YORUM YAPILDI
ŞEYHÜLİSLAM19 Eylül 2014 / 01:13 Cevapla

MECİT İSİMLİ YORUMCU ARKADAŞ, BU BİLGİLENDİRMEN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. HÜRMETLER.

karabüklü18 Eylül 2014 / 13:02 Cevapla

Tıp Fakültesi Karabüke gelince hem eğitmeye hem de araştırmaya başlayacak. merak etmeyin…
Ak Parti Hükümetleri de zaten çalışma ve tedavi koşullarını iyileştirmek için uğraşıyor. bu hastane hizmet alanlar için olduğu kadar hizmet verenler için de son derece modern bir hastane….

ali ihsan yilmaz18 Eylül 2014 / 06:26 Cevapla

Bildiğim kadarıyla seçim zamanı bir hastane açılmıştı. Bu yeni bir hastane mi acaba? Pardon pardon hatırladım. Saymanın silip süpürdüğü hastaneden geri kalanla yeniden bir hastane yapmışlar…

mecit18 Eylül 2014 / 01:34 Cevapla

Öyle bir hastaneki 10 numara 5 yıldız.siyasetinizde siyaset sayesinde kendine yer bulanlarda hepiniz er yada geç hesap vereceksiniz.
Daha bugün açılışı yapılan 6 aydır hizmette olan bu hastanenin son katına yağmur yağdığında çıkın çıkında bir bakın.Dikkat edin asansörden çıkışta kovaya takılıp düşmeyin,akan çatı için yer yer konulan kovalara.
Kurdela kesmek için yarışan yerliler size lafım, ihaleyi ihale edenlere ve ülkede kendi zenginini, kendi bürokratını koltuğa oturtup yetmiş küsür milyonun parasını harcayanlar hepinizle o hesap günü hesaplaşacağız yakındır merak etmeyin.

ŞEYHÜLİSLAM18 Eylül 2014 / 01:28 Cevapla

HAYRET EDİYORUM, SİZ DUA EDİN SEÇİMLERDEN 15 GÜN EVVEL AÇMADILAR, O ZAMAN KURDELE KESEN İNSAN SAYISI DA ARTARDI:))))) AMA SİTE EDİTÖRÜ HAKKINDA Kİ DÜŞÜNCENİZE KATILMIYORUM. HÜRMETLER.

HAYRET EDİYORUM17 Eylül 2014 / 23:32 Cevapla

6 ay önce faaliyete geçmiş bir hastaneye açılış töreni düzenlenen ülke Türkiye’dir. Hem de 10 kişi ile kurdele kesme sırasına girerek. Sadece gülüyorum ülkemizde bu kurdele kesme merasimlerine. Bir lafım da site editörüne yazdığım mesajları yayınlamayacaksanız neden buraya mesaj bölümü açıyorsunuz.

ŞEYHÜLİSLAM17 Eylül 2014 / 21:29 Cevapla

SAYIN BAKAN, BU HASTANENİN ADI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ AMA NE EĞİTİYOR VE NEYİ ARAŞTIRIYOR, KİMSE BİLMİYOR. SADECE HASTANENİN ŞEKLİ DEĞİŞTİ, ZİHNİYET AYNI ZİHNİYET. SANIRIM BAŞTAN AŞAĞIYA DA YÖNETİM ZİHNİYETİNİ SİL BAŞTAN DEĞERLENDİRMELİSİNİZ, DİYE DÜŞÜNÜYORUM. SAĞLIK SEKTÖRÜ ZOR, MEŞAKKATLİ VE ÖZVERİ İSTEYEN, ÇOK SIKINTILI BİR SEKTÖR, BENCE ÖNCE TÜMDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HEM MADDİ, HEMDE ÇALIŞMA KOŞULLARI OLARAK İYİ BİR SİSTEM GETİRMELİDİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. HÜRMETLER.


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER
    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.