AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Safranbolu'daki Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi'nin Fen Lisesine dönüştürüldüğünü açıkladılar.

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ile Niyazi Güneş, Safranbolu’ya Fen Lisesi Kazandırdıkları müjdesini verdiler.

İki Milletvekili imzası ile yayınlanan basın açıklamasında, Safranbolu’daki Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’nin önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde Fen Lisesine dönüştürüleceği ifade edildi.

Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, ortak yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler;

“Safranbolu ilçemizde Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretimine devam eden Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren Fen Lisesi’ne dönüştürülmüştür.

Toplamda 16 Derslik ve 160 öğrenci kapasiteli pansiyonu bulunan okulumuz 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren Fatih Sultan Mehmet Fen Lisesi olarak eğitim öğretime devam edecektir.

Safranbolu ilçemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyor, konu ile ilgili desteklerini esirgemeyen başta Sayın Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’e ve tüm bakanlık yetkililerimize teşekkür ediyoruz.”