ZEHİRLENMELERE KARŞI İTFAİYEDEN BACA TEMİZLİĞİ UYARISI

Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşlar uyarıldı.

Safranbolu 18.11.2020, 12:38 21.11.2020, 02:29
515
ZEHİRLENMELERE KARŞI İTFAİYEDEN BACA TEMİZLİĞİ UYARISI
banner36

Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşlar uyarıldı. Ölümle sonuçlanan soba zehirlenmeleri ve konut yangınlarının büyük kısmının bacalardan kaynaklandığı bildirildi. Kış aylarında lodostan kaynaklı karbon monoksit zehirlenmeleri ve yangınlar konusunda kentin çeşitli yerlerine uyarıcı afişler asılarak vatandaşlar bilgilendirildi.

Safranbolu genelinde iş yerleri ve konutlar için baca temizliğinin önemi, elektrik tesisatının günün şartlarına uygun hale getirilmesi, yangın tüpü kullanım şartları ve itfaiye araçlarının geçişini engelleyen araç parkları hakkında uyarıcı afişler asılarak vatandaşlar bilgilendirildi. Konut ve işyerlerinde gerek kalorifer gerekse soba bacalarının periyodik olarak temizletilmesinin öncelikle can güvenliği açısından büyük önem taşıdığını belirten İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşları karbonmonoksit zehirlenmelerinden korunmak ve yangınların önüne geçmek için bacalarını temizletmesi konusunda uyardı.

Dünya Miras Kenti Safranbolu’da yangınlara karşı he türlü tedbirleri aldıklarını belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, baca yangınlarının büyük bir tehdit olduğunu kaydederek şu sözlere yer verdi ’’İtfaiye Müdürlüğü olarak baca yangını ve baca kaynaklı zehirlenmelerin önüne geçmek için ekiplerimiz özveriyle çalışıyor. Vatandaşlarımızın da baca temizliği konusunda duyarlı olmaları gerekiyor. Kendimizin ve ailemizin güvenliği için alınabilecek basit önlemlerle büyük felaketlerin önüne geçilebileceğini kesinlikle unutmamalıyız. Özellikle tarihi evlerimiz tarih olmasın diye Tarihi Çarşı bölgemizde önlemlerimizi artırdık’’ dedi.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
1
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74