YASA GEREĞİ DOĞAL ORTAMINA BIRAKILIYORLAR

Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, deneyimli personeli ile çalışmalarına devam ediyor

Safranbolu 04.04.2022, 14:26 04.04.2022, 14:36
422
YASA GEREĞİ DOĞAL ORTAMINA BIRAKILIYORLAR
banner131
banner36

Can dostlara en iyi şekilde bakılan Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, deneyimli personeli ile çalışmalarına devam ediyor. Merkezde, 2021 senesinde 500’e yakın sahiplendirme gerçekleşirken, 1000 civarında hasta hayvan tedavi edildi.

Safranbolu Belediyesinin sahipsiz hayvanlar için bölgenin en modern merkezine sahip olduğunu ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, "Can dostlarımızın bakımları, merkezimizin kapasitesi kapsamında en iyi şekilde yapılıyor. Küpeleme, iç dış parazit uygulamalarının yanı sıra barınağa yaralı bir şekilde getirilen sokak hayvanlarına da hızlı bir şekilde müdahale ediliyor. Bununla birlikte ulaşabildikleri kadar can dostumuza da mama takviyesi yapıyoruz."

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ilgili de açıklamada bulunan Başkan Köse, “ Kanun şöyle demekte; “Sahipsiz veya güçten düşmüş hayvanların toplatılması, kısırlaştırılması, aşılanması, gerekli tıbbî bakımlarının yapılması ve işaretlenmesi, alındığı ortama geri bırakılması, sahiplendirilenlerinin kayıt altına alınması” yani kanun bize gerekli tedavilerini yaptıktan sonra doğal ortamlarına ve alındığı yere bırakmamızı ifade ediyor” diye konuştu.

Başkan Köse, son dönemlerde sayının arttığının ve vatandaşların mağduriyetinin farkında olduklarını, sokak hayvanlarının da mağdur edilmeyeceği şekilde bir çözüm üretmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar (1)
Recep gül 3 ay önce
Başkan yasayı yanlış yorumluyor. Belediyelerin görevi halkın huzur ve güveni çerçevesinde gerekli tedbirleri alma kapsamında sağlık ve huzuru tehdit eden unsurları minimize eder. Sokak hayvanlarını doğal yaşam ortamına bırakmak ne demek? Acilen başkanın bilgilendirilmesi gerek
banner11
banner12
21
açık
banner125
banner18
banner74