TSO MECLİS BAŞKANI ÜNAL, KUDÜSTE YAŞANANLAR KABUL EDİLEMEZ

Safranbolu TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal “Kudüs’te yaşananlar kabul edilemez”  

banner108
Safranbolu 14.05.2021, 19:56 14.05.2021, 20:10
486
TSO MECLİS BAŞKANI ÜNAL, KUDÜSTE YAŞANANLAR KABUL EDİLEMEZ
banner36

Safranbolu TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, Mescid-i Aksa’da Filistinlilere saldırılarını sürdüren İsrail’i kınadı.  

Safranbolu TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal son günlerde tüm islam aleminin yüreklerini burkan Mescid-i Aksa’da Müslümanlara yapılan zulüm olduğunu da kaydederek, “ Dünyanın bu zulme dur demesi bir insanlık görevidir. Bayram arifesinde yapılan ve devam eden bu saldırılar insanlığa sığmamaktadır. Bugün acı, hüzün ve gözyaşının kuşattığı dünyamızda bayramlarımız da biraz mahzun geçmektedir. Zira Doğu Türkistan’dan Yemen’e, Arakan’dan Suriye’ye İslam coğrafyasının mazlum beldelerinden yükselen feryatlar kalbimizi derinden yaralamaktadır.

Bilhassa terör devleti İsrail’in, mukaddes belde Kudüs’ü ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı işgal girişimi tüm müminleri büyük bir hüzne ve acıya sürüklemektedir. Zira barbarca bir tavırla Mescid de ibadet eden Müslümanlara saldırılmakta, Mescidin harimi ismeti ihlal edilmekte ve Peygamberlerin hatırasına hayasızca müdahale edilmektedir. Dinlerin, dillerin, kültürlerin, medeniyetlerin sembol şehri talan edilmektedir. Masum Filistinli kardeşlerimiz zorla evlerinden çıkarılmakta, katliamlara maruz kalmaktadır. Dolayısıyla Filistin ve Mescid-i Aksa tamamen özgür oluncaya, dünya mazlumları refaha erene kadar her bayram hüzünle geçecektir” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner11
4
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74