SAFRANBOLU'YA 7 ADET HALK OTOBÜSÜ ALINDI

Safranbolu Belediyesi şehir içi toplu taşımacılıkta kullanılmak üzere 7 adet halk otobüsü aldı. Halk otobüslerinin Belediyeye maliyeti 4 Milyon TL.

Safranbolu 30.12.2020, 16:48 30.12.2020, 16:55
2802
SAFRANBOLU'YA 7 ADET HALK OTOBÜSÜ ALINDI
banner36

Safranbolu Belediyesi yaklaşık 4 milyon liraya mal olan ve toplu taşımada kullanılmak üzere 7 adet yeni nesil Anadolu Isuzu marka Novociti Life model halk otobüslerinin tanıtım törenini yaptı.

Misak-i Milli Demokrasi Meydanında, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin ev sahipliğini yaptığı törene, protokolün yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

Anadolu Isuzu temsilcisi satış yöneticisi Murat Küçük, yaptığı konuşmada "Safranbolu halkının hizmetine sunulacak olan modern toplu taşıma araçlarımızın uzun yıllar bu güzel şehrin insanlarını taşıyacak olmasından dolayı ayrı bir mutluluk duyuyoruz. İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarında Safranbolu halkının konforlu ve güvenli ulaşımı için Isuzu’yu tercih eden Safranbolu Belediye Başkanı Sayın Elif Köse’ye,  Belediye Meclisi Başkan Vekili Onur Varlı’ya ve ‘'Toplu Taşıma Komisyonuna’' teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Otobüsler hakkında teknik bilgi de veren Küçük’e, Başkan Köse tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Tedarikçi firma ile görüşmeleri 7 ay önce başlatan, Belediye Meclisi Başkan Vekili Onur Varlı’nın başkanlığını yaptığı, Belediye Meclis üyelerinden oluşan ‘’Toplu Taşıma Komisyonunun’’ çalışmaları tamamlanan, 60 kişilik yolcu taşıma kapasiteli otobüsler belediyenin araç filosuna kazandırıldı.

Dua ve kurban kesiminin ardından otobüslerle şehir turu yapıldı. Başkan Köse yeni otobüsü denemek için şoför koltuğuna geçerek yaklaşık 3 kilometrelik sürüşü esnasında korna çalarak vatandaşları selamladı.

Başkan Köse, törende yaptığı konuşmada "Ulaşımdaki aksamaları önlemek için girişimde bulunduğumuz ve uzun yıllar sonra belediye yatırımıyla son model halk otobüslerini bünyemize aldık. Başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak, çevreye, iklime zarar vermeyen ve Kovid-19 döneminde virüsün bulaşma riskini azaltma hedefiyle hem yolcuların hem de sürücülerin sağlığını korumaya katkıda bulunduğu Kovid önlem paketinin mevcut olduğu otobüslerimiz yeni yılda sizlere hizmet vermeye başlayacak. Safranbolu’muza hayırlı olsun." dedi.

Yorumlar (11)
Adam 1 yıl önce
Elif başkanı eleştirenler buna da yorum yapın...
Muhammed ÇELİK 1 yıl önce
Siz bu yorumu aktif etmezsiniz ama Elif Başkan fark yaratmaya devam ediyor.
Yusuf 1 yıl önce
Partisine adına şanına bakmaksızın akp li olarak böyle şeyleri taktir ve tebrik ederim Karabük belediyesindende bekleriz böyle icraatlar hala hurdalara biniyor vatandas
hüseyin 1 yıl önce
100.yıl.mah.ile Safranbolu arasınada otobüs gerekli.Dolmuşçuların insafına bırakmayın.Saatini bileceğimiz otobüs seferleri güvencemiz olur.
Kasim 1 yıl önce
Safranbolu için hayırlı olsun.
Umarım Bostanbuku güzergahı kastamonu yolu üzeri Musalla mah (yunus emre), barış mah (esenler mah) ve bostanbuku benzinlik üzerinde bulunan doğu kent sitesi güzergahına da alınan bo otobüsler safranbolu ve karabük e gider.
Yılmaz Kara 1 yıl önce
Safranboluya hayırlı uğurlu olsun bence ihtiyaçtı ama evvelden nice başkanlar hibe olarak alırdı büyükşehir belediyelerinden şimdi 4 milyon kredi kullanılması belediye adına iyi olmamış tabi hibe alabilmek için çaba lazım, diyalog lazım ve en önemlisi emek lazım çek krediyi al otobüsü
karabüklü 1 yıl önce
safranbolu karabük şirinevler güzergahınada bir servis koyarlarsa çok güzel olur yeni halk otobüsleri hayırlı osdun safranbolumuza
Ali yaşar 1 yıl önce
Umarım Safranbolu minibüslerinin tekeli kırılır artık.
halk otobüsleri Nihat Cebeci döneminde Safranbolu minibüslerine ihale ile verilmiş o zamandan bu tarafa rekabet bitmiş tekelleşme gelmişti. InşaAllah bu minibüslerin tekeli kırılır artık. Otobüs saatlerini minübüsler belirliyordu.
hasan 1 yıl önce
safranbolumuza hayırlı olsun. Bu noktada benim anlamadım şehir içi taşımacılığı artık belediye mi yapacak yoksa dolmuşcular devam edip bu otobüsler dolmuşculara mı verilecek
Vatandaş 1 yıl önce
Birde temassız ve kredi kart ile ödeme sistemini koyarlarsa toplu ulaşıma iyi olur. Başkana duyurulur Ayrıca Safranbolu- Karabük saatlerindeki hafta sonları ve hafta içi sefer saatleri düzensizliğini her saat ve yarım saatte bir şehir merkezleri olmak üzere yeniden düzenlenmeli
ahmet 1 yıl önce
tam bşr zırvalık. covid var toplu taşımadan kaçındığımız yıllar var önümüzde ve sanki tek sorun toplu ulaşım aracıymış gibi bir de bunlara bütçe ayırmışlar. şaka gibi. safranbolu belediyesi her gün bir kavga ya da gereksiz harcamalarla gündem oluyor. yazık
banner11
banner12
-3
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74