SAFRANBOLU PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYET ALANLARINI ARTTIRIYOR

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Safranbolu genelinde ağaç budama, park onarım ve çim biçme çalışmalarının yanı sıra Yazıköy’de bulunan 8 adet seraya çiçek ekim çalışmalarına devam ediyor.

Safranbolu 28.01.2021, 13:17
411
SAFRANBOLU PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYET ALANLARINI ARTTIRIYOR
banner36

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Safranbolu genelinde ağaç budama, park onarım ve çim biçme çalışmalarının yanı sıra Yazıköy’de bulunan 8 adet seraya çiçek ekim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda seralarda 600 ateş dikeni, 500 acem halısı, bin 300 berberis, 500 japon ayvası, 500 oya ağacı, 500 defne, 600 lavanta, 20 bin begonya, horoz İbiği, 15 bin kadife, 30 bin sardunya ve 2 bin adet tohum toprakla buluşturuldu.

Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kent genelinde yola sarkan ağaçların kuruyan dallarını budayarak, dalların yayalara ve araç sürücülerine zarar vermesini önlüyor. Ayrıca tarımsal faaliyetlere önem veren belediye, seralarda yetiştirdiği çiçekleri yaz aylarında kentin, park, bahçe ve refüjlerine dikmek için hazır hale getiriyor. 

Üretim alanlarını artıran ve tarımsal faaliyetlere öncülük etmeye devam eden belediye aynı zamanda bütçeye de katkı sağlıyor ifadelerine yer veren Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse,’’ Belediyenin birçok biriminde yapılabilecek işleri kendi iş gücümüzle yapmaya çalışıyoruz bu sayede hem tasarruf ediyoruz hem de üretime katkı sağlıyoruz. Belediyenin asli işleri dışında üretim yönelik kaynaklarımızı etkin olarak kullanmaya devam edeceğiz." dedi.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74