SAFRANBOLU MYO'DA 20 FARKLI PROJE GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Safranbolu Meslek Yüksekokulu, Bilgisayar Teknolojisi bölümü öğrencileri tarafından gerçekleştirilen yılsonu

Safranbolu 29.05.2015, 12:29 29.05.2015, 12:29
42
SAFRANBOLU MYO'DA 20 FARKLI PROJE GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR
banner36

Safranbolu Meslek Yüksekokulu, Bilgisayar Teknolojisi bölümü öğrencileri tarafından gerçekleştirilen yılsonu proje sergisinde Güneş Paneli kullanılarak yapılmış 20 farklı sıradışı proje sergileniyor.


 

irkarasAkademik hayata daha iyi hazırlamak amacıyla tamamı öğrenciler tarafından hazırlanan projeler yenilenebilir enerji konusuna dikkat çekerek bu alanda toplumsal bilincin oluşmasına katkı sağlıyor.Öğrenciler saha çalışmaları yaparak bilimsel bir hava içerisinde projelerini hazırlıyorlar.

Üniversitelerin sadece bir okul özelliği taşımadığını söyleyen Öğretim görevlisi Ahmet Cinkara, “Üniversite bilginin üretilip paylaşıldığı yerdir. Aynı zamanda Üniversiteler bilgiye giden yolu gösteren kurumlardır. Bu nedenle öğrenci ve hoca kavramı ön plana çıkmakta doğru anahtar doğru yerde kullandığı zaman ortaya çok değerli projeler çıkmaktadır” dedi.

Safranbolu MYO Müdürü Doç. Dr. İsmail Rakıp Karaş ise, “Öğrencilerin çalışmalarının yer aldığı oldukça başarılı 20 tane çalışma var. Amacımız öğrencilerimizin akademik yönünü geliştirerek bu programlardan mezun olduklarında günlük hayata yönelik hedeflerinin var olması ve daha etkin çalışmalar yapabilmelerini sağlayarak kendilerini hayata hazırlamalarını sağlamaktır.

Muhtelif cihazların şarjı, günlük hayatımızın bile en temel problemlerinden biri haline gelmişken, enerji meselesinin çözümüne yönelik olarak öğrencilerimizin geliştirdiği sıradışı projeler için kendilerini kutluyorum” dedi.

 

 
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74