SAFRANBOLU LOKUMLARI İNTERNET SATIŞINDAN MEMNUN

Safranbolu'nun ünlü lokumları internet üzerinden yaptığı satışlarında taleplere zor yetişiyor. Dünya'nın ve Ülkenin dört bir köşesine lokum gönderiyorlar.

banner108
Safranbolu 12.05.2021, 18:27 12.05.2021, 19:03
1246
SAFRANBOLU LOKUMLARI İNTERNET SATIŞINDAN MEMNUN
banner36

Safranbolu Lokumları internet satışı ile ülkenin ve dünyanın dört bir tarafına lokum gönderiyorlar.

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "En iyi korunan kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, Ramazan Bayramı'nda ağızlar Safranbolu lokumuyla tatlanacak.

3 bin yıllık bir geçmişe sahip olan, Osmanlı mimarisi, şehir hayatı ve kültürünü yansıtması dolayısıyla "Osmanlı'nın parmak izi" olarak adlandırılan ilçede, Ramazan Bayramı dolayısıyla lokum üreticileri kontrollü üretim yaparak, ürünlerini internet üzerinden online satış ile ülkenin dört bir köşesine ulaştırıyor.

Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle üretimlerini kontrolü bir şekilde sürdüren lokum üreticileri, internet satışı ile ürünlerini, Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir köşesine ulaştırıyor.

Konaklarının yanı sıra lokumuyla da ünlü olan Safranbolu'da değişik ambalajlarla üretilen lokumlar, safranlı başta olmak üzere damla sakızlı, fındıklı, güllü, çifte kavrulmuş, çikolatalı, sade ve fıstıklı gibi çeşitleriyle müşterilere sunuluyor.

Özellikle Safranbolu’nun ünlü lokum markaları 2 yıldır Ramazan Bayramlarının kendileri için olumsuz geçtiğini, pandemiden kurtularak gelecek bayramlarda eskisi üretimlerinin yoğunlaşmasını arzuladıklarını belirtiyorlar.

Safranbolu’daki şubelerden ilçe halkına ve Online satış ile ülkenin diğer yerlerine gönderdiklerini de ifade eden lokum imalatçıları “Online satışlarımız çok yoğun. Ülkenin her tarafından talep oluyor. Hediye gönderen oluyor. Pandemi de her sektörde olduğu gibi bizim içinde online satış çok ön plana çıktı. Önceden bayramlarda 50 - 60 ton üretim olurdu. İnşallah gelecek yıl pandemiden kurtulmuş bir vaziyette tam kapasite hizmet veririz. Geçen yıl Kurban Bayramı çok verimli geçmişti, inşallah bu yılda pandeminin daha da azalarak illerin daha yoğun olacağını düşünüyoruz.” Şeklinde düşüncelerini ifade ediyorlar.  

Yorumlar (0)
banner11
13
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74