SAFRANBOLU KARA BÜRÜNDÜ OKULLAR TATİL EDİLDİ

Safranbolu' da sabaha karşı etkili olan kar yağışı sonrası eğitime 1 gün ara verildi.

Safranbolu 21.12.2021, 09:43 21.12.2021, 10:22
1566
SAFRANBOLU KARA BÜRÜNDÜ OKULLAR TATİL EDİLDİ
banner36

Safranbolu'da  sabaha karşı başlayan ve etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

Tarihi evleri ile ünlü Safranbolu’da bastıran şiddetli kar yağışı sonrası kentte örgün ve yaygın eğitime 1 gün ara verilirken, rampalarda çıkmakta zorlanan servis araçları ve minibüslerdeki yolculara yollarına yaya devam etmek zorunda kaldı. Safranbolu Belediyesi ile Karayolları ekipleri ana yolları açık tutmak için sabahın ilk ışıkları ile birlikte kar küreme ve tuzlama çalışması yaptığı kentte yağışlar aralıklarla devam ediyor.

Kar yağışı ile birlikte tarihi Safranbolu konakları ise beyaz gelinliğini giydi. Beyaz örtüyle birlikte eşsiz bir manzara sunan tarihi kentte asırlık çam ağacı devrildi. Yola devrilen asırlık ağaç belediye ekipleri tarafından kaldırıldı.

Sabaha karşı başlayan ve etkili olmaya devam eden kar yağışı sonrası afranbolu ilçe kaymakamlığı ilçe genelinde okulların bir gün tatil edildiği duyurdu. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, " İlçemizde devam etmekte olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 21 Aralık 2021 Sali günü ilçemiz genelinde orgun ve yaygin egitim kurumlarına bir 1 gün ara verilmesine karar verilmiştir. Ayrıca yine aynı sebeplerle Kamu’da görev yapmakta olan hamile ve engelli çalışanlar da idari izinli sayılacaktır." İfadesinde bulunuldu.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-5
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74