SAFRANBOLU BELEDİYESİ'NDEN SURİYE'YE YARDIM

Karabük’ün Safranbolu İlçe Belediyesi tarafından Suriye’ye iki TIR yardım yapıldı. Safranbolu Belediyesi tarafından başlatılan kampanya kapsam

banner73
Safranbolu 18.01.2013, 18:46 18.01.2013, 18:46
20
SAFRANBOLU BELEDİYESİ'NDEN SURİYE'YE YARDIM
banner36

Karabük’ün Safranbolu İlçe Belediyesi tarafından Suriye’ye iki TIR yardım yapıldı.

Safranbolu Belediyesi tarafından başlatılan kampanya kapsamında Suriye’deki vatandaşlar için gıda, giyim, ilaç ve battaniye gibi malzemelerden oluşan iki TIR yardım toplandı.

Safranbolu Misaki Milli Meydanı’nda tören düzenlenirken törene; Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, İlçe Emniyet Müdürü Erol Beşe, İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

20130118AW000318_02

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, törende konuşma yaparak, “Safranbolu dünyada olan tüm olaylara vakıf ve bunlara müdahil olma, bu olaylara ilgi duyma, tepki gösterme ve yaşanan gelişmeleri gün gün değerlendirerek sonuca erdirme noktasında hareketliliğini sürdürmekte. İki yıl önce Suriye’de başlayan iç karışıklılık ülkemizi çok yakından ilgilendiriyor. Esad rejiminin altında inleyen Suriye halkı sığınacak liman arıyor. En güvenli limanda birisi ülkemiz ve Türk insanı. İki yıldan beri 1 milyon Suriyeli yerlerinden oldu, evlerini, bahçelerini, işyerlerini kaybetti. Birçoğu annesini, babasını, kardeşlerini kaybetti, evlatlar anasız babasız ve yetim bir halde sokaklarda kaldı. Daha hayatının baharında hayatlarını kaybeden evlatlar var. Bunlara duyarsız kalmamız insanı olarak mümkün değil. Türkiye Irak’ta yanan olaylarda Iraklılara kapılarını açtı, Bulgaristan’da yaşanan soykırımdan sonra oradaki hemşerilerimize soydaşlarımıza kapılarını açmıştı. Şimdi Suriye’deki kardeşlerimize kapılarını açtı” dedi.

Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan da, yardımda bulunan ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Hamaseti çok seven bir dünyada yaşıyoruz. İnsan hakları, birçok uluslararası cemiyetler var. Dünyadaki adaletsizliğe müdahale etmesi gereken kurum ve kuruluşlar var. Gözü yaşlıların gözünü silecek, televizyonları açtığınız zaman ‘Seviyoruz, yardım edeceğiz’ deniliyor ama yok. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Herkes kendine yakışanı yapar, milletler de öyle, toplumlar da öyle insanlarda öyle” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İlyas Yılmaztürk dua okunurken, iki TIR Cuma namazının ardından yola çıktı.

Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74