SAFRANBOLU BELEDİYESİ SOSYAL TESİSLERİNDE İFTAR YEMEĞİNDEN ÇOK SAYIDA KİŞİ ZEHİRLENDİ

Safranbolu Belediyesine ait sosyal tesisleri restoranında bu akşam iftar yemeği yiyen 22 kişi gıda zehirlenmesi şikayeti ile hastanelere gittiler.

Safranbolu 21.04.2022, 03:03 21.04.2022, 03:12
5189
SAFRANBOLU BELEDİYESİ SOSYAL TESİSLERİNDE İFTAR YEMEĞİNDEN ÇOK SAYIDA KİŞİ ZEHİRLENDİ
banner36

Safranbolu Belediyesi’nin Sosyal Tesisler Restoranında bu akşam ki iftar yemeğinden çok sayıda kişi zehirlendi.

Edinilen bilgilere göre; Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin fırıncı esnafına sosyal tesisleri restoranında bu akşam verdiği iftar yemeğinden çok sayıda kişi zehirlendi. Zehirlenenler arasında restorana giden başka müşterilerinde olduğu öğrenildi.

Bu akşam ki iftar yemeğinde diğer müşteriler ile birlikte yaklaşık 65 kişinin bulunduğu Safranbolu Belediyesine ait Bağlar semtindeki sosyal tesisleri restoranında yedikleri et rostodan çok sayıda kişinin zehirlendiği belirtildi.

İftardan 2-3 saat sonra gıda zehirlenmesi belirtileri ve şikayetleri ile Safranbolu Devlet Hastanesine 17, Özel Medikar Hastanesine 2, Karabük E.A. Hastanesine ise 3 kişi olmak üzere, toplam 22 kişinin müracaat ettiği, hepsinin de aynı yerden yemek yediği öğrenildi.

Gıda zehirlenmesi ile hastaneye gidenlerin midesi yıkanarak, serum verildiği ve tamamının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Şüphelenilen et rosto ve diğer yemeklerden numune alındı.

Safranbolu’daki Fırıncı esnafına iftar veren Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin ise sağlık durumu hakkında bilgi verilmedi.

Gıda zehirlenmelerinin baş gösterdiği saatlerde Başkan Elif Köse’nin evinde olduğu ve sağlık durumunun nasıl olduğu ise öğrenilemedi.

Yorumlar (7)
Ferdi 1 ay önce
Sosyal tesislerin fiyatları uygun ve gerçekten profesyonel bir hizmet alıyorsunuz. Bu tarz tesislerin artmasını isterim. Ancak normalde 80 lira civarında tutan yemekleri iftar menüsü adı altında 125 liraya veriyorlar. İftar saatinde ise normal menüden yemek seçtirmeden sadece iftar menüsünden seçim yapmayı zorunlu kılıyorlar. İftar yapalım derken kazıklanıyoruz. Zehirlenme için ise diyecek bir şey yok; çok üzüldüm, herkese çok geçmiş olsun.
MEHMET ALİ 1 ay önce
safranbolu belediyesi ile her şey daha güzel olacak
Hakan 1 ay önce
işte belediyecilik işte başkan :)
Ali Cantez 1 ay önce
Denetleme yani portör muayenesi sağlık müdürlüğü tarafından en son ne zaman yapılmış ?
Safranbolulu 1 ay önce
Rezâlet . Hakikaten rezâlet.. Safranbolu belediyesi ne is yapıyor..!! SAFRANBOLU nun yolları çukurbostana döndü...ayıptır
Karabük'lü 1 ay önce
Karabük Merkez de yenimahallede iftar saatlerinde evde olmayan (İftarını dışarda yapan) insanların evlerine hırsız giriyor iki günde iki eve girdiler haber sitelerinde hiç rastlamadım neler oluyor?
numan 1 ay önce
safranbolu belediyesi sosyal tesisinin acıldıgı gunden beri dikatimi çeken tarafı hijyen´ve temizlige verdigi önem.nasıl böyle bişe oldu anlamadım fiyatları ve profesyonel ısletımı ıle fark yaratmakta
banner11
banner12
27
açık
banner125
banner18
banner74