SAFRANBOLU BELEDİYESİ'NDE TOPLU SÖZLEŞME SONUÇLANDI

Safranbolu Belediyesi, Personel Şirketi bünyesinde çalışan işçilerle ilgili Belediye – İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı.

Safranbolu 05.02.2021, 16:05
2627
SAFRANBOLU BELEDİYESİ'NDE TOPLU SÖZLEŞME SONUÇLANDI
banner36

Safranbolu Belediyesi, Personel Şirketi bünyesinde çalışan işçilerle ilgili Belediye – İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı.

Sözleşmeye göre Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önerdiği rakamın üzerine çıkıldı ve en az maaş alan işçinin maaşı ortalama 3 bin 600 TL oldu. 

Toplu iş sözleşmesi kapsamında, işçilerin aldığı; yemek parası, çocuk parası, yakacak yardımı, eğitim yardımı, bayram yardımı, afet yardımı, ölüm yardımı, evlenme yardımı, gece zammı gibi kalemlerde de artış yapıldı.

Yılda iki kez verilen ikramiyelerin yevmiye sayısı artırıldı, sorumluluk zammı başlığında çalışanların emeğine göre düzenleme yapıldı. Ayrıca sözleşme taslağında bulunmayan yılbaşı ikramiyesi de Başkan Köse’nin mesai arkadaşlarına jesti oldu. 

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse: “Yapılan titiz ve detaylı çalışmalar sonucunda imzalanan toplu iş sözleşmesinin tüm emekçi kardeşlerime hayırlı olmasını diliyor, asgari ücretli personelimizin yapılan iyileştirmeler sayesinde motivasyonlarının artacağına ve bu sayede Safranbolumuza daha iyi hizmet edeceğimize inanıyorum’’ dedi.

Yorumlar (6)
Dürüst ve adil bir vatandaş 3 ay önce
Bu zammı malum parti başkanı yapsaydı burası yorumdan ve de taraftarlıktan geçilmezdi. Ama tabi iyi bir şey yapan ‘cehape’ olunca... iki yüzlülüğünüzde ve çıkarcılığınızda boğulun! Siz doğruya doğru, yanlışa da yanlış diyemedikçe biz ülke olarak 1 arpa boyu yol bile alamayız.
haha 3 ay önce
tamam, boğulduk.
Şükrü kayıkcı 3 ay önce
Hayırlı olsun
Yeniceli 3 ay önce
Emekçinin dostu emekçinin hakkını vermekle belli olur. Tanımam etmem başkanı helal olsun. Allah içinde hizmet ediyorsa Safranbolu lu hemşeri lerimiz başkanına sahip çıksın
cehape 3 ay önce
Ak parti ile hedef 2023
Batandaş 3 ay önce
Verin arkadaş işçiye zam verin herkes borç batağında bankalara v.s .Parti ayrımı yapmadan güzel zam verin sonuç olarak aynı ülkede yaşıyoruz.
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74